Rodzaj studiów:

Studia podyplomowe

Tryb studiów:

niestacjonarne (sobota i niedziela)

Czas trwania studiów:

1 rok (2 semestry)

Lokalizacja:

Warszawa

Język wykładowy:

polski

Uczelnia:

AFiB Vistula

 • Finanse i Rachunkowość – XVII edycja

  OPIS KIERUNKU
  W dzisiejszym, szybko zmieniającym się świecie, jedną ze stałych jest istotna rola, jaką pełni polityka finansowa. Wiedza z tego zakresu staje się potrzebna nie tylko na różnych szczeblach zarządzania finansami, ale także w innych sektorach. Wybierając kierunek Finanse i Rachunkowość (studia podyplomowe), otwierasz się na zdobycie wiedzy niezbędnej w pracy księgowego i analityka finansowego.

  Kierunek Finanse i Rachunkowość skierowany jest nie tylko do menedżerów przedsiębiorstw, dyrektorów finansowych i głównych księgowych, ale także do pracowników administracji państwowej i samorządowej, osób zatrudnionych w działach finansowo-księgowych oraz wszystkich tych, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę z tego zakresu.
  Podczas dwóch semestrów zostaniesz przygotowany do pracy w księgowości czy też prowadzenia własnego biura rachunkowego, a wszystko dzięki opanowaniu zagadnień z zakresu prawa bilansowego, podatkowego, ubezpieczeń społecznych, prawa cywilnego i gospodarczego oraz prawa pracy obowiązujących w Polsce.
  Kierunek Finanse i rachunkowość (studia podyplomowe) jest także idealnym miejscem dla każdej osoby, która chce uzyskać dyplom ACCA (the Association of Chartered Certified Accountants) – prestiżowej kwalifikacji zawodowej z zakresu finansów i rachunkowości. Z dyplomem ACCA łatwiej będzie Ci znaleźć pracę nie tylko w kraju, a także zwiększysz szanse na awans na stanowisko kierownicze, a wszystko dzięki posiadaniu udokumentowanej wiedzy i umiejętności skrojonej pod potrzeby pracodawców. Jako absolwent Akademii Finansów i Biznesu Vistula na tym kierunku, uzyskasz zwolnienia z czterech egzaminów ACCA.

  ACCA jest organizacją o ponad stuletniej historii. To jedna z najbardziej prestiżowych kwalifikacji zawodowych z zakresu finansów i rachunkowości, doceniana przez pracodawców na całym świecie. Program ACCA stwarza uczestnikom możliwość zdobycia w trakcie kwalifikacji dwóch dyplomów. Ukończenie modułu Knowledge (trzy pierwsze egzaminy F1–F3) pozwala uzyskać dyplom ACCA Diploma in Accounting and Business. Natomiast zaliczenie całego poziomu Fundamentals (9 egzaminów F1–F9) ACCA nagradza poprzez wydanie Advanced Diploma in Accounting and Business (www.accapolska.pl).

  KARIERA PO STUDIACH
  Jako absolwent tego kierunku zyskasz kompetencje do:

  • Prowadzenia ksiąg rachunkowych.
  • Zarządzania efektywnością przedsiębiorstwa.
  • Dokonywania oceny efektywności przedsiębiorstwa.
  • Przygotowania, konsolidowania i analizowania sprawozdań finansowych.
  • Założenia własnego przedsiębiorstwa.

  MOŻLIWOŚCI PRACY

  • Specjalista ds. księgowości
  • Analityk finansowy

  Już teraz dowiedz się, jak złożyć podanie o przyjęcie na studia podyplomowe i dołącz do grona słuchaczy Akademii Finansów i Biznesu Vistula!

  tel. 22 45 72 363

  e-mail: studiapodyplomowe@vistula.edu.pl

 • Program Studiów Podyplomowych Finanse i Rachunkowość

  Pobierz

  Jeżeli interesują Cię finanse, studia na kierunku FiR pozwolą Ci rozwinąć zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczne umiejętności. Program studiów został zaplanowany tak, by jak najlepiej zaadresować każde zagadnienie niezbędne do późniejszego usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Oznacza to, że przekazywana wiedza ma posłużyć Ci do przygotowania się do egzaminu sprawdzającego Twoje kwalifikacje. Swoją wiedzą i doświadczeniem podczas dwóch semestrów intensywnej nauki podzielą się z Tobą wybitni specjaliści i praktycy.

  Rekrutacja na studia podyplomowe odbywa się według kolejności zgłoszeń, dlatego jeżeli chcesz rozwijać swoje umiejętności w zakresie finansów i rachunkowości, złóż podanie już dziś!

 • dr hab. prof. AFiB Vistula Mirosław Bojańczyk
  Wieloletni wykładowca Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i innych szkół. Od ponad 20 lat związany jest z nauką i praktyką gospodarczą. W badaniach naukowych podejmuje tematy funkcjonowania rynku kapitałowego, funduszy inwestycyjnych, wycen przedsiębiorstw, kontrolingu oraz finansów i rachunkowości przedsiębiorstw. Posiada duże doświadczenie praktyczne.

  Osiągnięcia w karierze:

  • Główny księgowy kilku firm,
  • Dyrektor Citibanku,
  • Prezes jednego z Narodowych Funduszy Inwestycyjnych,
  • Wiceprezes Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego,
  • Członek Komisji Papierów Wartościowych,
  • Członek wielu rad nadzorczych, w tym Polskiego Banku Rozwoju i Izolacji w Zduńskiej Woli.
 • dr hab. Mirosław Bojańczyk

  Prezes Zarządu polsko-niemieckiej spółki konsultingowej „Taylor Consulting”. Od wielu latjest również dyrektor finansowym firmy deweloperskiej WAN. Jest członkiem Komisji Papierów Wartościowych. Jeden z 50 najlepszych polskich menedżerów w 1997 r. „Home & Market”. Laureat II nagrody gazety „Parkiet” – Najlepszy NFI 1997 r. W Narodowym Funduszu Inwestycyjnym im. E. Kwiatkowskiego był Prezesem Zarządu. Z kolei w Ministerstwie Finansów był wicedyrektorem Departamentu Systemu Bankowego i Instytucji Finansowych. Jest specjalistą w zakresie tworzenia biznes planów, opiniowaniu wniosków kredytowych oraz ocenie projektów inwestycyjnych.

  dr Katarzyna Magdalena Orzechowska

  Zainteresowania badawcze: Wartość przedsiębiorstw, wartość kapitału ludzkiego, Prawo pracy, rynek pracy, psychologia organizacji pracy, Rachunkowość i podatki w praktyce. Założycielka i opiekunka Studenckiego Naukowego Koła Młodego Księgowego.

  mgr Monika Różycka

  Doktorantka Akademii Finansów i Biznesu Vistula, przewód doktorski otworzyła w czerwcu 2013 roku. Ukończyła Podyplomowe Studia Rachunkowości w Akademii Finansów w Warszawie. Posiada Certyfikat Księgowy Ministra Finansów uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Od 15 lat pracuje w dziale księgowości, obecnie zajmuje stanowisko głównej księgowej w spółkach z o.o. Ze szczególnym zainteresowaniem śledzi zmiany w podatku od towarów i usług i ich zastosowanie w praktyce działalności gospodarczej. Doświadczony nauczyciel akademicki zagadnień związanych z rachunkowością oraz podatkami.

  dr Stanisława Sobolewska

  Absolwentka Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie/obecnie SGH/ dr nauk pedagogicznych autorka wielu artykułów o tematyce ekonomicznej i publikacji z dziedziny rachunkowości min. następujące publikacje: Rachunkowość zarządcza i elementy rachunku kosztów, wybrane zagadnienia; Wybrane problemy sprawozdawczości finansowej, Rachunkowość podatkowa – wybrane zagadnienia; Rachunkowość sektora finansów publicznych w przygotowaniu książka Kompendium wiedzy o rachunkowości.
  Promotorka wielu prac licencjackich i magisterskich. Jest wieloletnim nauczycielem akademickim i prowadzi wykłady z rachunkowości finansowej, zarządczej, podatkowej, jednostek sektora finansów publicznych i innych. Prowadzi również zajęcia na studiach podyplomowych z zakresu rachunkowości. Przez wiele lat pracowała w działach planowania i działach księgowości ,uczestniczyła również w wielu szkoleniach i kursach z zakresu rachunkowości.

 • Zasady rekrutacji:
  Przyjęcia na studia podyplomowe w Akademii Finansów i Biznesu Vistula odbywają się według kolejności zgłoszeń. Kandydaci na studia podyplomowe składają następujące dokumenty:

  • pobierz formularz zgłoszeniowy ,
  • oryginał lub odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych I lub II stopnia,
  • ksero dowodu osobistego (oryginał do wglądu i poświadczenia kopii),
  • 1 fotografia (37×52 mm),
  • potwierdzenie wpłaty wpisowego.

  Opłaty:
  Czesne za studia wynosi 6000 zł.
  Czesne może być wniesione jednorazowo lub semestralnie w dwóch ratach:

  • 3000 zł – I rata płatna przed rozpoczęciem studiów
  • 3000 zł – II rata płatna przed rozpoczęciem drugiego semestru.

  Zaliczkę na poczet czesnego w wysokości 200 zł należy wpłacić do 30 września 2018 r.
  Przy jednorazowej płatności za 2 semestry udzielamy 10% rabatu.

  Numer konta:
  Bank Zachodni WBK – 61 1090 1694 0000 0001 1105 7177

  *Informujemy, że w przypadku zbyt małej liczby chętnych, grupa może nie zostać uruchomiona.

Opinie o nasPokaż wszystkie

 • Wykładowcy

  prof. Witold Orłowski

  Rektor AFiB Vistula, były doradca prezydenta

  Warto studiować Finanse i Rachunkowość na Akademii Finansów i Biznesu Vistula

  Jest to kierunek stworzony z myślą o i tych, którzy chcą pracować w firmach, analizować dane, zajmować się rachunkowością i o tych co chcą sami inwestować. Rozumieć rynki.

 • Studenci

  Natalia Śmieszek

  studentka Dziennikarstwa

  Przez 5 lat studiowałam w Grupie Uczelni Vistula, ukończyłam Turystykę i Rekreację.

  Obecnie kończę Dziennikarstwo. Przez te wszystkie lata wzięłam udział w ciekawych projektach, również międzynarodowych...

 • Studenci

  Lena Obernikhina

  studentka Zarządzania

  Liczba ekspertów, którzy są na tej uczelni to jest coś po prostu niesamowitego.

  To są ludzie, którzy przekazują Ci wiedzę bezpośrednio. To są ludzie, którzy prowadzą biznes za granicą i w Polsce. Czyli to jest właśnie ta praktyka, której czasem nam brakuje na uczelniach.

 • Absolwenci

  Adam Zieliński

  absolwent Finansów i Rachunkowości

  Obecnie pracuję w banku w dziale planowania i analiz!

  Pracę zacząłem w czasie studiów na Akademii Finansów i Biznesu Vistula, gdzie poznałem ekspertów z różnych dziedzin biznesu, którzy przekazali mi solidne podstawy pracy oraz umiejętności, które są wykorzystywane w firmach. Dzięki czemu zaaklimatyzowałem się i usamodzielniłem na nowym stanowisku pracy.

Kontakt do Rekrutacji Studiów Podyplomowych

dr Roman Fulneczek, prof. nadzw. AFiB Vistula

Dyrektor Centrum Studiów Podyplomowych i Szkoleń

tel. 22 45 72 363
e-mail: studiapodyplomowe@vistula.edu.pl
pok. 220

Dorota Cakar

tel. 22 45 72 363
e-mail: d.cakar@vistula.edu.pl
pok. 220

 

 

Marzena Hinzmann

​tel. 22 45 72 329
e-mail: m.hinzmann@vistula.edu.pl
pok. 220

Aplikuj online

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. więcej

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close