W znanym amerykańskim wydawnictwie akademickim IDI Global ukazała się praca zbiorowa „Outward Foreign Direct Investment (FDI) in Emerging Market Economies” zawierająca rozdział autorstwa Marty Götz (AFiBV) i Barbary Jankowskiej (Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu) pt. On Some Aspects of State-Owned Enterprises’ Foreign Direct Investments (SOEs’ FDI): The Case of Polish SOEs’ FDI. Badania te pozwoliły na rozpoznanie specyfiki inwestycji bezpośrednich dokonywanych za granicą przez firmy z udziałem państwa (SOE – state-owned enterprises) ze szczególnym uwzględnieniem podmiotów z Polski. Inne analizy poruszające zagadnienia na styku ekonomia-stosunki międzynarodowe prezentowane były m.in. w publikacjach, które ukazały się w czasopismach: „European Planning Studies”, „Sprawy Międzynarodowe”, „Przegląd Zachodni” i „Kwartalnik Naukowy Uczelni Vistula”. Studia te dotyczyły między innymi oceny wpływu klastrów na procesy umiędzynarodowienia firm klastrowych na podstawie analizy literatury przedmiotu i badania polskich organizacji klastrowych. Podejmowały także wstępną ocenę specyfiki przemysłu czwartej generacji z perspektywy międzynarodowych stosunków gospodarczych, w szczególności na ustalenie specyfiki Industry 4.0 i wyzwań jakie czwarta rewolucja przemysłowa niesie dla współpracy transgranicznej na przykładzie relacji polsko-niemieckich.