Anna Plewa, dyrektor ds. współpracy z biznesem i rozwoju studentów Akademii Finansów i Biznesu Vistula, poprowadzi warsztat pt. Nie parzę kawy i nie robię tego za darmo – staż z prawdziwego zdarzenia. Spotkanie odbyło się 30 maja 2014 r. w ramach konferencji Akademia Odpowiedzialnego Biznesu 2014.

Uczestnicy zastanwaiali się nad kwestiami najbardziej istotnymi z punktu widzenia stażysty:

• czy praktyki/staże winny być obowiązkowe czy dobrowolne,
  • czy powinna być zawierana umowa (jeżeli tak, to co powinna zawierać, np.  cele edukacyjne, warunki pracy, wynagrodzenie, rekompensata kosztów, prawa i obowiązki stron, okres trwania stażu),
  • jakie powinny być cele stażu/praktyki,
  • jakie winny być warunki pracy, czy staże winny być ciągłe, czy czasowe, a może zdalne,
  • jaki okres trwania stażu/praktyki,
  • czy powinny być płatne, a jeżeli tak, to ile, kiedy mogą być bezpłatne,
  • jak winien kończyć się staż praktyka? (certyfikat, opinia, itp.),
  • jak winno się „dostawać na praktyki/staże (samodzielnie, za pośrednictwem uczelni, ogłoszeń o staż/praktykę, itp.),
  • inne kluczowe zagadnienia?

Podczas warsztatu omówione zzstały także statystyki i badania, stanowisko Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej oraz definicje w polskim prawie.
Prowadzący: Anna Żubka, Anna Plewa, Dariusz Smuniewski, Piotr Piątek

Więcej o warsztacie i Akademii Odpowiedzialnego Biznesu: http://lob.org.pl/lob-dla-studenta/konkurs-odpowiedzialnego-biznesu/ruszyly-zapisy-na-akademie-odpowiedzialnego-biznesu-2014/

Anna Plewa ‒ trener biznesu, doradca zawodowy

specjalizuje się w takich obszarach jak: szkolenia menedżerskie, badania kompetencji metodą Assessment i Development Center, wdrażanie systemów zarządzania w oparciu o metodologię ZPC (Zarządzanie przez Cele), badanie postaw i satysfakcji pracowników, rozwój kompetencji i zarządzanie talentami, programy mentoringowe, kultura organizacji, komunikacja wewnętrzna itp. Pracowała m.in. z takimi firmami jak: International Paper Kwidzyn SA, BGŻ SA, Telewizja Polska SA, PZU SA, Polskie Sieci Elektroenergetyczne SA, PGE SA, Ruch SA, Netia SA, Agros Nova Sp. z o.o.

Godziny pracy Działu Rekrutacji od 02 kwietnia 2018 r. do 07 maja 2018 r.

Poniedziałek – Piątek 9.00 – 17.00
Sobota – nieczynne