Wydział Biznesu i Stosunków Międzynarodowych realizuje badania naukowe na wysokim międzynarodowym poziomie i znalazł się w gronie najbardziej prestiżowych ośrodków naukowych w Polsce. Potwierdza to wysoka kategoria A, jaką Wydział otrzymał w kwietniu 2015 r. w wyniku parametryzacji dokonanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

– Jesteśmy dumni z przyznanej przez Ministerstwo kategorii A. To wyróżnienie stawia naszą uczelnię wśród najlepszych jednostek naukowych w Polsce, publicznych i niepublicznych. Gratuluję naszym naukowcom za podjęte wysiłki i prowadzenie badań naukowych, których wyniki prezentują bardzo wysoki, międzynarodowy poziom i są użytecznym narzędziem dla biznesu. To także cenna informacja dla naszych studentów – AFiBV każdego roku potwierdza swoją silną pozycję na polskim rynku edukacyjnym nie tylko jako uczelnia kształcąca studentów, ale także jako liczący się ośrodek badawczy – podkreśla rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula, dr Marek Kulczycki.

Wydział Biznesu i Stosunków Międzynarodowych AFiBV pod kierownictwem prof. Juliusza Kotyńskiego każdego roku przygotowuje istotne z punktu widzenia gospodarki i biznesu ekspertyzy i opracowania naukowe czy publikacje. Regularnie organizuje także konferencje, w których biorą udział przedstawiciele świata nauki i biznesu.

Wśród projektów zrealizowanych przez Wydział można wymienić raport przygotowany na zamówienie Krajowego Rejestru Długów „Kapitał społeczny i zaufanie w polskim biznesie 2015”, opracowanie metodologii pozwalającej na wyłonienie firm z krajów Europy Środkowo-Wschodniej, które w ciągu 10 lat mogą stać się globalnymi liderami, badanie połączone z diagnozą i rekomendacjami na temat roli grup interesów w procesie stanowienia prawa w Polsce, raport o innowacyjności polskiej gospodarki czy innowacyjności polskiego sektora farmaceutyczno-medycznego.

„Kategoria A jest przyznawana w wyniku kompleksowej oceny jakości działalności naukowej lub badawczo-rozwojowej, przeprowadzanej na podstawie wyników oceny poziomu naukowego prowadzonych badań naukowych lub prac rozwojowych oraz ich efektów w odniesieniu do standardów międzynarodowych, a także oceny znaczenia działalności jednostki naukowej dla rozwoju nauki w skali międzynarodowej oraz wzrostu innowacyjności w skali kraju” – czytamy w uzasadnieniu MNiSW.

Godziny pracy Działu Rekrutacji

Godziny pracy w maju 2018:
Poniedziałek – Piątek 10.00 – 17.00
Sobota – nieczynne