Alumni Akademii Finansów i Biznesu Vistula znaleźli się w czołówce najlepiej zarabiających absolwentów wszystkich uczelni w Polsce, według ogólnopolskiego systemu monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów (ELA) na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Zarobki absolwentów studiów magisterskich AFiB Vistula wynoszą 4 650 brutto, o 2 tys. zł więcej niż średnia dla wszystkich uczelni w kraju.

Najlepiej wypadają absolwenci zaocznego kierunku Finanse i Rachunkowość na poziomie magisterskim. Ich zarobki przekraczają 4 704 zł, klasyfikując AFiB Vistula na 2 miejscu w Polsce, zaraz za Szkołą Główną Handlową. Na rynku pracy świetnie radzą sobie także absolwenci zaocznego kierunku Ekonomia na poziomie licencjackim – ich pensja rok po studiach to ponad 3 788 zł, co daje im trzecia lokatę. Alumni tego samego kierunku na poziomie magisterskim zajmują 6 miejsce w zestawieniu ELA i zarabiają średnio 3 970 zł.

Raport pokazuje też, jak łatwo studenci AFiB Vistula zdobywają zatrudnienie. 87% absolwentów studiów magisterskich znajduje pracę szybciej niż w miesiąc po ukończeniu studiów.

– Na obecnym rynku pracy nie chodzi już tylko o to, by znaleźć zatrudnienie, ale żeby praca dawała absolwentom satysfakcję finansową i możliwości rozwoju. Dlatego naszym celem jest przekazywanie studentom wysokiej jakości wiedzy i przygotowanie ich do kariery zawodowej. Miesięczne wynagrodzenie jakie otrzymują, to najlepsza weryfikacja poziomu ich umiejętności – mówi prof. Witold Orłowski, rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

Bardzo dobrze wypada również druga ze szkół z Grupy Uczelni Vistula – Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji. Absolwenci dziennej, magisterskiej Turystyki i Rekreacji zarabiają 2 540 zł – daje im to drugie miejsce w skali całego kraju i pierwsze w województwie mazowieckim.

Raport ELA dotyczy absolwentów, którzy uzyskali dyplom w 2015 roku. Został przygotowany w oparciu o dane administracyjne, pochodzące z systemu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i systemu POL-on.

Godziny pracy:

Poniedziałek – 10:00 – 18:00