Jakie są formy prowadzenia działalności gospodarczej przedsiębiorstw turystycznych? Czym się kierować, określając ceny i koszty usług? Co trzeba wiedzieć o ryzykach finansowych w turystyce? – tego wszystkiego można było dowiedzieć się podczas spotkania Koła Młodego Księgowego, które odbyło się 18 listopada 2014 r. o godz. 16:45 sala 212.

W niuanse księgowości w turystyce wprowadzi uczestników Agnieszka Gajewska – Prezes Zarządu MAKTE Kancelaria Audytorów i Doradców Sp. z o.o. i Członek Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

– Księgowość w turystyce jest tematyką trudną, dlatego warto zacząć ją zgłębiać już na etapie studiów. Zapraszamy studentów finansów i rachunkowości oraz turystyki, ale także wszystkich, których zainteresował temat. Może stanie się on dla was inspiracją do dalszego rozwoju zawodowego? – zachęca dr Katarzyna Orzechowska, opiekun koła.

Podczas spotkania można było poznać zagadnienia związane z księgowości w turystyce:

1. Formy prowadzenia działalności gospodarczej przedsiębiorstw turystycznych – specyfika
  2. Zasady (polityka) rachunkowości w branży, m.in.
    • majątek
    • materiały
    • wycena zapasów
    • kalkulacja kosztu wytworzenia
      należności
  3. Kalkulacja cen i kosztów realizacji usług
    • ogólne zasady kalkulacji cen
    • składowe kosztu realizacji usługi turystycznej
    • przykłady kalkulacji cen w gastronomii, hotelarstwie, biurze podróży
  4. Ryzyka finansowe w branży turystycznej
  5. Podatki w branży turystycznej
    • ogólne zasady opodatkowania w branży
    • podatek VAT w branży
    • kasy fiskalne

O prowadzącej

Agnieszka Gajewska – biegły rewident, Prezes Zarządu MAKTE Kancelaria Audytorów i Doradców Sp. z o.o., wykładowca Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, członek Krajowej Izby Biegłych Rewidentów (przewodnicząca Klubu Biegłych Rewidentów), członek Stowarzyszenia Księgowych w Polsce (sekretarz Koła Spółek oraz członek Prezydium Klubu Biegłych Rewidentów); członek rad nadzorczych. Ukończyła studia na wydziale finanse i bankowość w Szkole Głównej Handlowej oraz kurs ACCA Międzynarodowe Standardy Sprawozdawczości Finansowej.

Od 1993 r. jest związana z Giełdą Papierów Wartościowych – pracując w Biurze Maklerskim nadzoruje ewidencję i obrót papierami wartościowymi.
W latach 1994-2005 współtworzyła System Zarządzania „Symfonia”, była konsultantem systemu „Datev” do badania sprawozdań finansowych oraz do audytu podatkowego. Wdrażała systemy informatyczne, organizację księgowości w kilkudziesięciu spółkach m.in. giełdowych.
Od 2008 r. bada sprawozdania finansowe jednostkowe i skonsolidowane w tym spółek notowanych na GPW, plany połączeń i podziałów spółek, zajmuje się wycenami przedsiębiorstw, przygotowuje prospekty emisyjne. Jest autorką artykułów z dziedziny finansów i rachunkowości.

Godziny pracy Działu Rekrutacji od 02 kwietnia 2018 r. do 07 maja 2018 r.

Poniedziałek – Piątek 9.00 – 17.00
Sobota – nieczynne