Do jakiej pójść szkoły? Jaki wybrać profil klasy? – pytają gimnazjaliści. Podobnie licealiści zastanawiają się nad wyborem studiów. Niekiedy złe wybory poczynione jeszcze w trakcie nauki rzutują negatywnie na karierę. Nauczyciele mogą stać się dla swoich uczniów doradcami zawodowymi. Warsztat z doradztwa zawodowego w szkole odbędzie się 25 października 2014 r. w godz. 10.00-14.00 w Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Wstęp wolny. Obowiązują zapisy.

Uczestnicy warsztatu uzyskają odpowiedzi na pytania m.in. jak odkrywać potencjał uczniów i jak pomóc im zaplanować ścieżkę kariery. Poznają także praktyczne narzędzia i metody pracy, które będą mogli wykorzystać podczas indywidualnej i grupowej pracy z uczniami.

Do udziału w warsztacie organizatorzy zapraszają dyrektorów szkół, nauczycieli, wychowawców, pedagogów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Każdy uczestnik otrzyma certyfikat uczestnictwa wydany przez Akademię Finansów i Biznesu Vistula. Zajęcia poprowadzi Urszula Druzd-Niedźwiedź, doradca zawodowy, coach kariery i ekspert HR.

Gdzie odbywa się warsztat?

Warsztat odbędzie się w Akademii Finansów i Biznesu Vistula – Warszawa, ul. Stokłosy 3 (150 m od stacji metra Stokłosy). Zgłoszenia można przesyłać do 24 października 2014 r. do godz. 16.00 pod adresem aleksandra.szurek@wp.pl.
Dodatkowe informacje: tel. 22 45 72 361.

Program warsztatów Doradztwo zawodowe w szkole
25 października 2014 r. (sobota)

Rola doradztwa zawodowego w przygotowaniu młodzieży do życia zawodowego

• uwarunkowania społeczno-ekonomiczne i sytuacja na rynku pracy,
  • orientacja zawodowa a doradztwo zawodowe,
  • odpowiedzialność poszczególnych ról zawodowych w procesie doradztwa (dyrektorzy, nauczyciele, wychowawcy, rodzice, dzieci).

Proces planowania drogi edukacyjnej i zawodowej

• odkrywanie potencjału i możliwych ścieżek kariery (preferencje i predyspozycje uczniów),
  • trendy na rynku pracy,
  • decyzje zawodowe i edukacyjne.

Organizacja Szkolnego Ośrodka Kariery.

Narzędzia i materiały do wykorzystania w pracy w szkole przez nauczycieli i wychowawców.

Doradca zawodowy – jakie powinien spełnić wymagania formalne i jakie kompetencyjne?

O prowadzącej

Urszula Druzd-Niedźwiedź

• Absolwentka Zarządzania i Marketingu i Zarządzania Potencjałem Społecznym na Uniwersytecie Warszawskim, Studium Pedagogicznego na SWPS, Podyplomowego Studium Doradztwa Zawodowego w WSZP, Career Coachingu w Career Coach Institute (USA) i Szkoły Trenerów na Otwartym Uniwersytecie Warszawskim.
  • 15 lat pracy w międzynarodowych korporacjach w obszarze zarządzania personelem jako specjalista, menedżer i dyrektor.
  • Prowadzi: doradztwo zawodowe, coaching kariery oraz warsztaty dla szkół i szkolenia z obszaru zarządzania karierą zawodową i rozwoju zawodowego.
  • Pracuje z klientami korporacyjnymi i indywidualnymi w procesie odkrywania własnego potencjału, wyboru ścieżki edukacyjnej i zawodowej, osiągania maksymalnej satysfakcji z pracy zawodowej, poszukiwania i zmiany pracy.

Godziny pracy:

Poniedziałek – 10:00 – 18:00