Jak co roku akademicki sezon sportowy rozpoczyna się od Varsoviady, czyli igrzysk studentów pierwszego roku. Po raz drugi z rzędu zmagania siatkarek wygrały studentki AFiB Vistula!

W fazie grupowej prowadzone przez trenera Macieja Kosmola zawodniczki z naszej uczelni trafiły na rówieśniczki z Politechniki Warszawskiej, Akademii Obrony Narodowej i zawsze groźnej Akademii Wychowania Fizycznego. „Vistulanki” dość łatwo wygrały z Politechniką 2:0 (15:11, 15:7) i AON-em (2:0; 15:3, 15:7), wiele emocji wzbudziło natomiast spotkanie z AWF-em. Przed rokiem oba zespoły również grały przeciwko sobie w fazie grupowej i wówczas lepszy był AWF, jednak kolejnego dnia Vistula udanie zrewanżowała się w finale. W tym roku również mecz był bardzo wyrównany. Losy pierwszego seta ważyły się do samego końca, w którym to siatkarki AWF zachowały więcej zimnej krwi i przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę dzięki dobrym zagrywkom. Druga odsłona gry należała wyraźnie do „Vistulanek”, wśród których prym wiodły Monika Bociek i Sandra Zaczkowska. W decydującej trzeciej partii Vistula zwyciężyła po zaciętej walce, ostatecznie wygrywając cały mecz 2:1 (13:15, 15:8, 15:13).

W drugim półfinale dość nieoczekiwanie AWF odpadł z rozgrywek i rywalem naszej drużyny w walce o złoto został zespół Wojskowej Akademii Technicznej. W decydującym starciu Vistula dała prawdziwy koncert siatkówki, wygrywając 2:0 (15:10, 15:4) i zdobywając drugi z rzędu tytuł Mistrzyń Varsoviady.

Podczas 52. Varsoviady w zmaganiach siatkarek Vistulę reprezentowały:

Anna Wądołkowska, Agnieszka Banasiak, Sandra Zaczkowska, Monika Bociek, Maria Matskula, Yana Mudra, Maryna Borovska, Karolina Szybińska i Polina Berdnyk.

Zespołem opiekowali się: trener Maciej Kosmol, pełniący funkcję jego asystenta prezes AZS Vistula Maciej Szewczyk i kierownik studium wychowania fizycznego na naszej uczelni Pan Jerzy Szyszko.

Gratulujemy!

Godziny pracy Działu Rekrutacji od 02 kwietnia 2018 r. do 07 maja 2018 r.

Poniedziałek – Piątek 9.00 – 17.00
Sobota – nieczynne