Już po raz 6 CFA Society Poland organizuje konkurs dla studentów CFA Institute Research Challenge. Kibicujemy w tym roku Vistula University Team. Konkurs jest inicjatywą mającą na celu rozwinięcie u studentów umiejętności analizy i wyceny spółek, a także umiejętności prezentacji swoich wyników.

W ramach tego konkursu, drużyny z uczelni ekonomicznych przeprowadzają analizę finansową, wybranej przez CFA Society Poland, spółki akcyjnej. W tym zadaniu członków zespołu wspiera mentor, który wspomaga proces badawczy. Następnie raport oceniany jest przez powołany do tego zespół ekspertów. W ostatnim etapie finału lokalnego, drużyny przedstawią wyniki swojej pracy przed panelem ekspertów z branży finansowej. Na całym świecie w konkursie udział bierze prawie 4000 studentów z ponad 800 uczelni.

Partnerami konkursu są: Deloitte oraz Dom Maklerski BZ WBK.

Patronat medialny nad konkursem objął portal www.karierawfinansach.pl oraz GPW Media.

Patronat honorowy nad konkursem sprawuje Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie.

Harmonogram:

• do 27 listopada 2015 zgłaszanie drużyn (od 3 do 5 osób)
  • 30 listopada 2015 spotkanie inauguracyjne
  • 14 lutego 2016 deadline na złożenie raportów
  • marzec 2016 finał lokalny
  • 11 kwietnia 2016 finał regionalny i światowy w Chicago, USA.

Nagrody:

• 3 pierwsze drużyny z finału lokalnego otrzymają stypendium CFA
  • staże dla wybranych osób w firmach partnerskich

Ponadto:

Udział w konkursie jest doskonałą okazją do rozwinięcia swoich umiejętności i współpracy z najlepszymi praktykami biznesu.

Studenci, którzy zdecydują się wziąć udział w konkursie, mogą zgłaszać swoje zespołu do 27 listopada 2015 r. wysyłając maila na adres monika.grabek@poland.cfasociety.org

Więcej informacji o konkursie: https://www.cfainstitute.org/community/challenge/Pages/index.aspx

Vistula University Team

1. Elena Suzico