Jedyna taka impreza na świecie przyciągnęła setki fanów Pokémon GO – o tytuł mistrza, rok studiów za darmo, tablety i wiele innych nagród walczyło ponad 500 osób!

W ostatni dzień lipca Akademia Finansów i Biznesu Vistula zmieniła się w arenę zmagań o tytuł pierwszego na świecie mistrza w łapaniu pokemonów. Zawodnicy w każdym wieku ze smartfonami i tabletami w dłoniach ruszyli tropem roześmianego Pikachu. Cel? Zebrać wszystkie wyznaczone pokemony i wygrać tym samym rok studiów za darmo.

Nasi Mistrzowie – przyszli studenci!

Pierwszym mistrzem w łapaniu wirtualnych stworków, a właściwie mistrzynią, została Klaudia Stefańska. Na podium Vistula Pokémon GO Cup stanęli również: Kajetan Pastusiak (2. miejsce) oraz Łukasz Zawadzki i Anatolii Bohariev (3. miejsce ex aequo). Przypominamy, że nagrodą główną był darmowy rok studiów I, II stopnia lub inżynierskich w Akademii Finansów i Biznesu Vistula lub Szkole Głównej Turystyki i Rekreacji w Warszawie (kierunek do wyboru), zaś nagrodami dodatkowymi: tablety, zniżki na studia i atrakcyjne gadżety.

– Gracze, ubrani w koszulki z ulubionymi stworkami najpierw zanurzyli się w świecie Pokémon GO, a później odkrywali kolejne atrakcje, których tego dnia nie brakowało. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty dotyczące stworzenia gry mobilnej „Pokemon Puzzle” (prowadził je Mykyta Dniprovskyi, absolwent informatyki AFiBV i wykładowca) oraz zajęcia prezentujące możliwości druku 3D – oczywiście drukowane też były kolorowe pokemony – mówi Małgorzata Mechanisz, dyrektor Działu Marketingu Grupy Uczelni Vistula. I dodaje: – Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za obecność! Myślimy już o kolejnej edycji Mistrzostw, dlatego warto śledzić nasz profil na Facebooku.

Warsztaty, konkursy i symulator

Zawodom towarzyszyły zabawy w symulatorze lotu z prawdziwego zdarzenia, warsztaty z przedsiębiorczości „Mentoring dla startupów”, czy budowanie pokemona w grze Minecraft.

– Chcieliśmy stworzyć wyjątkowe zawody i przy okazji pokazać, że Uczelnia wychodzi naprzeciw nowoczesnym technologiom, które coraz częściej towarzyszą nam na co dzień i zmieniają rzeczywistość. Stosujemy je również w programach nauczania na studiach. Ponadto, ważne są dla nas wartości takie jak: działanie w grupie, aktywność fizyczna oraz rodzina, dlatego też organizujemy wydarzenia, które aktywizują nie tylko młodzież, czy osoby dorosłe, ale również dzieci. To był cel Mistrzostw, mamy nadzieję, że został zrealizowany – mówi Małgorzata Mechanisz.

Na przygotowanym z okazji Vistula Pokémon GO Cup stoisku Uczelni można było zapoznać się z ofertą edukacyjną, wysłuchać porad dietetyków z partnerskiej Szkoły Głównej Turystyki i Rekreacji w Warszawie oraz zobaczyć siebie w ciele Pokemona – na karykaturach wykonanych przez studentki Europejskiego Wydziału Sztuk AFiB Vistula.

Do zobaczenia na następnych Mistrzostwach!

Godziny pracy:

Poniedziałek – 10:00 – 18:00