Celem projektu jest opracowanie i wdrożenie nowego międzynarodowego programu kształcenia na kierunku Turystyka i Rekreacja oraz poprawa dostępności do innowacyjnej wiedzy, pozwalającej na podniesienie kompetencji odpowiadających potrzebom gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa.

Nowy międzynarodowy program kształcenia na kierunku Turystyka i Rekreacja został przygotowany w oparciu o czołowe europejskie i światowe programy studiów i we współpracy z międzynarodową kadrą dydaktyczną w obszarze turystyki i rekreacji. Projekt obejmie wyłącznie ww. kierunek studiów przez pełny cykl kształcenia trwający 2 lata i będzie realizowany w całości w j. angielskim.

Od października na zinternacjonalizowanym kierunku Turystyka i Rekreacja w SGTiR będą prowadzone cztery specjalizacje menadżerskie: (zarządzanie hotelarstwem, zarządzanie wydarzeniami, zarządzani sportem, zarządzanie gastronomią). Program każdej z nich opracowano we współpracy z międzynarodową kadrą dydaktyczną, zgodnie z najnowszymi globalnymi trendami w systemie szkolnictwa wyższego. Opiekunami specjalności będą m.in. dr Christos Anagnostopoulos z Molde University College w Norwegii oraz dr Alana K. Dillette z amerykańskiego San Diego State University.

Oprócz wspomnianych korzyści, studenci zinternacjonalizowanej Turystyki i Rekreacji skorzystają z dwóch szkół letnich. Dla części z nich przewidziano też stypendia pokrywające czesne lub koszty utrzymania.

W projekcie przewidziano 40 miejsc, 30 dla obcokrajowców i 10 dla Polaków. Grupa będzie liczyć 50% kobiet i 50% mężczyzn.

Więcej informacji znajdziesz w Dziale Rekrutacji. Zadzwoń pod numer: 22 4572400 lub napisz na email: rekrutacja@vistula.edu.pl

Kryteria brane pod uwagę przy naborze:

1. podstawowe kryteria kwalifikacji na studia,
  2. poziom motywacji kandydata do rozwoju kompetencji w ramach nowej specjalności (1-5 pkt),
  3. wyniki w nauce – średnia ocen (1-5 pkt),
  4. aktywności rozwojowe, w których kandydat brał udział (dodatkowe szkolenia/kursy w ostatnim roku, wolontariat, działalność społeczna itp. – max. 5 pkt – 0,5 pkt za każdą aktywność),
  5. dochód na 1 osobę w rodzinie w przeliczeniu na PLN w stosunku do przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorczym w Polsce (wg wzoru: liczba pkt = (100-udział%)/20)

Decyzję w sprawie przyjęć kandydatów (na podstawie dokumentów oraz rozmowy kwalifikacyjnej) podejmuje Komisja Rekrutacyjna w składzie:

1. dr hab. Jolanta Żyśko, prof. SGTiR – Rektor
  2. dr Krzysztof Celuch – Prorektor
  3. dr hab. Teresa Skalska, prof. SGTiR – Dziekan
  4. Magdalena Markiewicz
  5. dr Kazimierz Waluch
  6. Dariusz Dąbek
  7. Edyta Niemyjska-Czech
  8. Decyzja o przyjętych na studia zostanie podjęta pod koniec września.

KOSZT PONOSZONY PRZEZ STUDENTA:

W ramach projektu InterTour w jęz. angielskim (4 specjalności) studia stacjonarne (2300 EUR dla kandydatów z EU/3000 EUR dla kandydatów spoza UE)

Student płaci czesne (powyżej) i opłatę rekrutacyjną.

Szkoła letnia: zajęcia o kulturze, gospodarce i życiu w Polski. Intensywny kurs języka polskiego, za który studenci nie płacą.

Dla 15 najuboższych obcokrajowców przewidziane jest stypendium socjalne (9 miesięcy x 2 lata) w wysokości 1500 zł na utrzymanie.

Dla 2 Polaków, którzy spełnią poniższe kryteria, przewidziane jest stypendium w wysokości czesnego. Są to stypendia socjalne – głównym czynnikiem jest dochód na 1 osobę w rodzinie.