Pięćdziesiąt firm, ponad tysiąc studentów, setki ofert pracy, staży i praktyk – taki efekt dała piąta, jubileuszowa edycja targów pracy JobSpot 2017. Pracowników szukały firmy z różnych branż m.in. IT, konsultingu, turystyki czy branży finansowej. Część z nich już na miejscu zapewniła, że znalazła idealnych kandydatów.

– Wiedza, umiejętności i doświadczenie młodych ludzi są obecnie imponujące. Szczególnie widać, jak wiele daje im międzynarodowe środowisko, dzięki któremu pozbywają się barier i nieśmiałości – mówił amb. Krzysztof Paturej, prezes fundacji Międzynarodowe Centrum Bezpieczeństwa Chemicznego w Warszawie (ICCSS)

Podczas targów pracy JobSpot 2017 młodzi ludzie mieli okazję porozmawiać z potencjalnymi pracodawcami, poznać ich oczekiwania, zostawić swoje CV, a nawet na miejscu przejść rozmowę kwalifikacyjną.

Tegoroczne hasło JobSpot to „Pasja i sukces”, dlatego wśród gości byli przedsiębiorcy i pasjonaci, tacy jak Ewa Dudzic, twórczyni polskiej firmy, która podbiła międzynarodowy rynek kosmetyczny, biznesmen i muzyk Kamil Haidar, blogerka Segritta czy Piotr Ciszewski, ekonomista, trener przywództwa i zdobywca Mount Everest. Eksperci doradzali studentom, jak łączyć pracę zawodowa i hobby.

– Podczas JobSpot chcemy nie tylko umożliwić młodym ludziom znalezienie stażu i pracy, ale przede wszystkim wskazać im, że mogą tak pokierować swoją kariera, by przynosiła im pełna satysfakcję – finansową i osobistą – mówiła Anna Plewa, dyrektor Biura Karier Grupy Uczelni Vistula.

Wydarzenie zakończyła debata, przygotowana przez Biuro Karier i Forum Młodych Lewiatan pt: „Zarabiać z pasji czy na pasję”. JobSpot 2017 odbyły się 6 kwietnia w kampusie Grupy Uczelni Vistula. Organizatorzy już zapraszają na kolejne targi – JobDay jesienią tego roku.

Godziny pracy:

Poniedziałek – 10:00 – 18:00