Blisko 50 osób, w tym nasi studenci oraz przedstawiciele ośrodków akademickich z całej Polski wzięło udział w konferencji naukowej „Siła we współczesnych stosunkach międzynarodowych”, której organizatorem był Instytut Stosunków Międzynarodowych Wydziału Biznesu i Stosunków Międzynarodowych Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

Wśród prelegentów znaleźli się: prof. dr hab. Longin Pastusiak, prof. nadzw. dr hab. Wojciech Kostecki, prof. WSP, dr hab. Tomasz Aleksandrowicz, prof. AFiB Vistula, dr hab. Wawrzyniec Konarski, dr hab. Jerzy M. Nowak oraz dr hab. Anna Wojciuk.

Podczas wystąpień podzielonych na trzy panele tematyczne, padło wiele nowatorskich tez dotyczących zjawiska siły w stosunkach międzynarodowych, takich jak „druga rewolucja internetowa” (prof. Wojciech Kostecki), powrót do nauk Sun Tzu w obszarze polemologii (prof. Tomasz Aleksandrowicz), koncepcja etnopolityki na przykładzie konfliktu na Ukrainie (prof. Wawrzyniec Konarski) oraz wiedza i nauka jako czynniki siły państwa (dr hab. Anna Wojciuk). To tylko potwierdza stale wzrastający poziom polskiej nauki o stosunkach międzynarodowych.

Fotorelacja konferencji znajduje się TUTAJ

Godziny pracy: