Naukowcy z największych uczelni w Polsce i za granicą podjeli  jedną z pierwszych w naszym kraju debat nad tożsamością naukową turystyki na Międzynarodowym sympozjum w Szkole Głównej Turystyki i Rekreacji w Warszawie, które odbyło się  w dniach 3-4 czerwca 2014 r.

– Kwestia metodologii nauk o turystyce pozostaje nierozstrzygnięta nie tylko w Polsce, ale i za granicą – zauważa dr Michał Koskowski, współorganizator sympozjum. –  Oprócz okazji do wymiany najnowszych doświadczeń i poglądów na ten temat, nasze sympozjum jest krokiem na drodze do ustalenia, czy jednoznaczna tożsamość nauk o turystyce jest w ogóle możliwa, czy jest potrzebna i co może wyniknąć z takich poszukiwań – dodaje Koskowski.

Turystyka w systemach nauk za granicą

Podczas konferencji „W poszukiwaniu tożsamości naukowej turystyki – teoretyczne i metodologiczne aspekty badań” było możn wysłuchać wystąpień referentów zagranicznych, którzy przedstawią miejsce turystyki w systemach nauk wybranych krajów. Uczestnicy spróbują także określić metodologiczny dorobek badań nad turystyką z perspektywy m.in. nauk ekonomicznych, technicznych, geograficznych, przyrodniczych i społecznych. Odbędzie się również dyskusja panelowa nad możliwością integracji różnych tradycji i podejść metodologicznych w badaniach nad turystyką.

Sympozjum było skierowane do przedstawicieli różnych dziedzin i dyscyplin nauki, którym bliskie są zagadnienia metodologiczne w badaniach nad turystyką, a także do młodych pracowników nauki zaangażowanych w interdyscyplinarne studia nad tą dziedziną.

Patronat honorowy nad sympozjum objęli: Katarzyna Sobierajska – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki oraz Rafał Szmytke – Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

***
Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji to nowoczesna uczelnia biznesowa, przygotowująca absolwentów do pracy w kierowaniu, tworzeniu i zarządzaniu przedsiębiorstwami turystycznymi, sportowymi
lub rekreacyjnymi. SGTiR prowadzi studia licencjackie i magisterskie na kierunku turystyka i rekreacja. Studenci mają do wyboru specjalizacje m.in. w zakresie organizacji ruchu turystycznego, obsługi podróżniczej w transporcie, turystyki biznesowej, turystyki w rozwoju lokalnym i regionalnym czy organizacji i zarządzania wydarzeniami biznesowymi.

Uczelnia aktywnie działa na rzecz propagowania wiedzy o turystyce i rekreacji, realizując projekty badawcze oraz organizując liczne konferencje i seminaria.

SGTiR wraz z Akademią Finansów i Biznesu Vistula oraz Europejską Akademią Sztuk tworzy Grupę Uczelni Vistula. Więcej informacji: www.sgtir.edu.pl.

Godziny pracy Działu Rekrutacji

Godziny pracy w maju 2018:
Poniedziałek – Piątek 10.00 – 17.00
Sobota – nieczynne