Instytut Turystyki Szkoły Głównej Turystyki i Rekreacji realizuje projekt badający wpływ turystyki na obszarach wodnych na środowisko. Badania są częścią międzynarodowego projektu Environmental Footprint of Fluvial Tourism w ramach programu Erasmus+ i są realizowane przez 7 międzynarodowych organizacji z różnych państw europejskich, w tym: Francji, Polski, Estonii, Węgier i Hiszpanii.

Głównym celem projektu jest promowanie zrównoważonych inicjatyw i działań w zakresie turystyki na terenach wodnych oraz stworzenie tam podstawy dla nowych, innowacyjnych pomysłów biznesowych. Projekt ma też m.in. dostarczyć wszystkim zaangażowanym w turystykę wodną wiedzy, która pozwoli zmniejszyć negatywny wpływu na środowisko naturalne, ale też pomoże im obniżyć koszty działalności poprzez bardziej wydajne wykorzystanie środowiska oraz wesprze w byciu bardziej konkurencyjnym.

Instytut Turystyki Szkoły Głównej Turystyki i Rekreacji w ciągu ostatnich czterdziestu lat działalności przeprowadził szereg badań i projektów badawczych m.in dla władz rządowych, organizacji krajowych, banków, inwestorów i przedsiębiorstw turystycznych.

Environmental Footprint of Fluvial Tourism jest realizowany od 1 października 2015 r. do 1 października 2017 r.

Więcej informacji o projekcie TUTAJ

Godziny pracy: