Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji, z Grupy Uczelni Vistula, zdobyła drugą lokatę w rankingu uczelni kształcących na kierunkach turystycznych o profilu mieszanym (łączącym zarówno wartości naukowe jak i praktyczne). Ranking przygotowały Wiadomości Turystyczne.

SGTiR zdobyła łącznie 157 na 185 punktów. Doceniono ją m.in. za bogatą ofertę oraz silną współpracę z biznesem. Do flagowych specjalności uczelni należą m.in. turystyka biznesowa, którą SGTiR wprowadziła jako pierwsza w Polsce, zarządzanie w hotelarstwie i gastronomii, zarządzanie w rekreacji i sporcie czy dietetyka w turystyce i rekreacji. Uczelnia ma podpisane umowy o praktykach studenckich ze 131 firmami z branży turystycznej w Polsce, Hiszpanii, Grecji i Wielkiej Brytanii.

– Naszym głównym celem jest połączenie wysokiej jakości oferty dydaktycznej i praktycznego przygotowania do budowania kariery w tej branży – mówi dr hab., prof. Jolanta Żyśko, rektor SGTiR. – Kładziemy nacisk na rozwój oferty, m.in. dlatego od nowego roku akademickiego uruchamiamy pierwszy w Polsce globalny kierunek turystyka i rekreacja, przygotowany wspólnie z czterema innymi wiodącymi uczelniami wyższymi na świecie.

W Szkole Głównej Turystyki i Rekreacji kształci się obecnie 1093 studentów z ponad 30 krajów. Kadra to 112 specjalistów, którzy prowadzą nie tylko działalność akademicką, ale są też uznawani za rynkowych ekspertów. M.in. w tym tygodniu prorektor SGTiR dr Krzysztof Celuch zdobył międzynarodowe wyróżnienie „Artists of Assembly: 2017 40 Under 40”, nagradzającego najwybitniejsze, młode osobowości branży spotkań na świecie.

Kapituła rankingu Wiadomości Turystycznych brała pod uwagę nie tylko ofertę kształcenia, ale także możliwości rozwijania na poszczególnych uczelniach kariery naukowej. Punktacja była przyznawana zgodnie z kryteriami stosowanymi przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a w skład kapituły wchodzili dziennikarze magazynu oraz władze kilku polskich uczelni wyższych.

Godziny pracy Działu Rekrutacji od 02 kwietnia 2018 r. do 07 maja 2018 r.

Poniedziałek – Piątek 9.00 – 17.00
Sobota – nieczynne