Za nami turniej półfinałowy Akademickich Mistrzostw Polski, w którym wzięły udział najlepsze zespoły z województw: Mazowieckiego, Łódzkiego, Podlaskiego i Warmińsko-Mazurskiego. Ekipa Vistuli wygrała wszystkie mecze i z pierwszego miejsca awansowała do finałów Akademickich Mistrzostw Polski, które odbędą się w majowy „długi weekend” we Wrocławiu.

Siatkarki reprezentujące AFiB Vistula trafiły do grupy z warszawską SGGW, a także Uniwersytetem Medycznym w Łodzi i Uniwersytetem Łódzkim. Wszystkie trzy spotkania zostały bezproblemowo wygrane przez nasze zawodniczki w stosunku 2:0, co przesądziło o awansie do ćwierćfinału.

W ćwierćfinale „Vistulanki” trafiły na Politechnikę Warszawską. Po bardzo dobrym meczu podopieczne trenera Macieja Kosmola wygrały 2:0, przypieczętowując tym samym swój awans do najlepszej „szesnastki” w kraju.

W starciu półfinałowym Vistula mierzyła się z PWSZ Elbląg – zespołem, który w fazie grupowej sensacyjnie pokonał Akademię Leona Koźmińskiego, a w ćwierćfinale wyeliminował ekipę z Białegostoku. Również i tym razem nasz zespół bezproblemowo wygrał 2:0.

W finale doszło do prawdziwej siatkarskiej uczty. Mecz pomiędzy Vistulą a warszawską Akademią Wychowania Fizycznego stał na naprawdę wysokim poziomie, a kibice zgromadzeni w hali przy ulicy Banacha nie mogli narzekać na brak walki i emocji. Wcześniej „pierwszoroczne” studentki obu uczelni mierzyły się w finale Varsoviady, w którym wygrały „Vistulanki” (2:1). Pierwszy set padł po bardzo zaciętej końcówce łupem siatkarek z Vistuli (26:24), jednak w kolejnym AWF zdołał przejąć inicjatywę i wyraźnie wygrać 20:25. W decydującej trzeciej odsłonie Vistula odzyskała animusz i pewnie wygrała, potwierdzając dominację w regionie. Na trzecim stopniu podium uplasowała się Akademia Leona Koźmińskiego.

Finały Akademickich Mistrzostw Polski odbędą się we Wrocławiu w dniach 30.04 – 3.05. Vistula trafiła do grupy C z krakowskim Uniwersytetem Jagiellońskim, Uniwersytetem Gdańskim oraz Akademią Wychowania Fizycznego w Katowicach.

Skład Vistuli:

Rozgrywające: Maja Pelczarska, Karolina Michor