O rasizmie, ksenofobii i nietolerancji  w naszej części Europy opowiadała podczas spotkania ze studentami Grupy Uczelni Vistula dr Stana Buchowska, współzałożycielka fundacji La Strada, działającej przeciwko handlowi ludźmi i niewolnictwu i ekspertka OXFAM International ds. ksenofobii.
Podczas wykładu „Współczesne oblicza ksenofobii. Na przykładzie doniesień medialnych w Europie Środkowej i Wschodniej”, autorka opowiadała o przyczynach ksenofobii, którymi w większości jest brak wiedzy i strach przez nieznanym. Zwórciła również uwagę na fakt, że  w Polsce codziennie dochodzi do blisko 100 napaści na obcokrajowców. Istotną rolę odgrywają tu media, ponieważ to właśnie one kształtują opinie i światopogląd ludzi. Jej zdaniem negatywny wpływ ma też zachowanie polityków, co w krajach regionu jest szczególnie widoczne na Słowacji. Dr Buchowska zwróciła uwagę, że sytuacja w Polsce na tle regionu jest relatywnie dobra – nietolerancje deklaruje o nas nawet o połowę mniej ludzi niż np. na Węgrzech.

Godziny pracy Działu Rekrutacji od 02 kwietnia 2018 r. do 07 maja 2018 r.

Poniedziałek – Piątek 9.00 – 17.00
Sobota – nieczynne