Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji, z Grupy Uczelni Vistula była jednym z uczestników 21. Pikniku Naukowego na Stadionie Narodowym. Największą w Europie imprezę plenerową o tematyce naukowej odwiedziło ponad 100 tys. osób. Naszemu stoisku przyświecało hasło „Szanujmy dary ziemi”.

Do stoiska dietetyki SGTiR przyciągały m.in. indywidualne porady dietetyczne i badania analizujące typ sylwetki, określające skład ciała czy dokonujące pomiaru tkanki tłuszczowej. Uwagę odwiedzających przykuwała też specjalistyczna wiedza ekspertów i studentów dietetyki, którzy uczyli m.in. jak przechowywać żywność, żeby jej nie marnować i wyjaśniali jak ogromne szkody wyrzucane jedzenie wyrządza środowisku. Dawali też wskazówki jak dieta pomaga w leczeniu chorób cywilizacyjnych. Wszystko to opatrzone konkursami i zabawami dla dzieci, i dorosłych.

Nasze stoisko przyciągnęło też uwagę dziennikarzy i mogliśmy je podziwiać w „Pytaniu na śniadanie” w TVP2 oraz w Polskim Radiu.

Celem Pikniku Naukowego jest upowszechnianie wiedzy z różnych dyscyplin naukowych poprzez prezentowanie ciekawych eksperymentów i doświadczeń, pokazujących naukę jako niezwykle ekscytującą i pasjonującą dziedzinę życia. Co roku uczestniczy w nim około 200 instytucji z Polski i całego świata.