6-go października, w dzień inauguracji roku akademickiego 2015-2016 została otwarta wystawa prac pedagogów Europejskiego Wydziału Sztuk AFiB Vistula. Możemy oglądać obrazy olejne malowane na płótnie, kolorowe prace wykonane w technice mieszanej na papierze, prace z grafiki artystycznej, prace z grafiki projektowej, fotografię artystyczną, jak również kompozycje fotograficzne.

Prace swe zaprezentowali:

• Prof. Andrzej Zwierzchowski – trzy obrazy malowane w technice olejnej na płótnie nazwane wieloznacznymi i zagadkowymi tytułami: “Młody Stalin (czy mnie jeszcze pamiętasz)”, “Ostatnia wieczerza” (dyptyk), “Doprowadzenie abstrakcji do ekspresji”.
  • Prof. Marek Kwiatkowski – dwa obrazy o tytułach: “Pejzaż zimowy” i “Pejzaż włoski” zabierają widza w podróż, raz to w zimowy, wyciszony krajobraz pól pokrytych śniegiem, raz to na plac włoskiego miasteczka, gdzie poprzez rozedrgane od upału powietrze możemy podziwiać sylwetki kościoła i renesansowego pałacu.
  • Roman Lipiński – praca pt. „Modlitwa” Są to trzy fotografie wykonane w mieście Konya. Na tryptyku można zobaczyć taniec derwisza, trzy różne jego fazy. Wirujący taniec, połączony z medytacją symbolizuje uwolnienie się od spraw ziemskich, staje się intymną rozmową … modlitwą.
  • Marek Kowalski – zestaw rzeźb pt “Spowiednik”. Są to duże rzeźby wykonane w drewnie, polichromowane. Warto podkreślić że niewielu współczesnych rzeźbiarzy podejmuje się pracować w tej tradycyjnej, wymagającej technice.
  • Magda Cybulska – pokazuje cztery prace rysunkowe. Uchyla w nich drzwi do świata swojej oryginalnej wyobraźni.
  • Zuzanna Lewandowska – dwie wysublimowane kolorystycznie prace pt.”Ogrody” … pełne zadumy i przeciwstawnych znaczeń.
  • Jolanta Johnsson – obrazy olejne malowane na płótnie, oraz prace na papierze wykonane w technice mieszanej. Cykl prac pt. “Z natury…” Są to kompozycje abstrakcyjne, które w formie i kolorystyce nawiązują do świata przyrody.
  • Jakub Tarasin – zestaw autorskich prac projektowych.
  • Paweł Opaliński – cztery prace wykonane w technice cyfrowej. Są to pełne osobistej poetyki obrazy nawiązujące do szeroko pojętej problematyki komunikacji międzyludzkiej.
  • Robert Radziejewski – dwa niewielkie obrazy wykonane w technice olejnej. Obrazy przedstawiają syntetyczne znaki. Te prace nawiązują do minimalizmu poszukiwań malarzy z okresu awangardy. Prace są przykładem że znak może emanować harmonią i prostym pięknem.
  • Wojciech Wełnicki – portret kobiety, fotografia czarno-biała w dużym formacie plakatu.
  • Wystawa jest prezentacją różnych osobowości. Zestaw prac każdego z pedagogów Europejskiego Wydziału Sztuk jest inny. Odbiorcy wystawy będą mieli możliwość zobaczenia że sztuka to szeroka i pojemna dziedzina. Że jest w niej miejsce dla każdego artysty, dla każdej osobowości. Wystarczy poczuć chęć tworzenia sztuki, najlepiej tworzenia z pasją. Takie przesłanie chcielibyśmy przekazać naszym studentom.

Zapraszamy do naszej Galerii , mieszczącej się na Parterze

Godziny pracy Działu Rekrutacji od 02 kwietnia 2018 r. do 07 maja 2018 r.

Poniedziałek – Piątek 9.00 – 17.00
Sobota – nieczynne