Zadośćuczynienie na rzecz poszkodowanego i najbliższych członków rodziny w orzecznictwie sądów powszechnych i Trybunału Konstytucyjnego budzi zawsze wiele powodów do dyskusji. Zapraszamy na konferencję, która odbędzie się 23 kwietnia 2015 r. w Akademii Finansów i Biznesu Vistula

Program konferencji obejmuje istotne problemy, które dotyczą dochodzenia zadośćuczynienia z obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Tematyka ta dotyczy zarówno, ubezpieczycieli, poszkodowanych, prawników oraz sądów. Przedmiotem spotkania będzie przedstawienie i przedyskutowanie zasad kształtowania instytucji zadośćuczynienia w rozumieniu tzw. sprawiedliwości społecznej.

Program przewiduje wystąpienia przedstawicieli wybitnych znawców problematyki zarówno od strony ustawodawczej, jak i wykonawczej. Dr Józef Zych – Marszałek Senior Sejmu obecnej kadencji, wiceprzewodniczący Nadzwyczajnej Komisji ds. Zmian w Kodyfikacjach skoncentruje się na ustaleniu zadośćuczynienia według doktryny oraz orzecznictwa Sądów Powszechnych. Z kolei Jerzy Kozdroń – sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości zaprezentuje doświadczenia i uwagi praktyczne dotyczące ustalania zadośćuczynienia. Zdzisława Cwalińska-Weychert – wiceprezes Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego opowie o konsekwencjach uchwał Sądu Najwyższego poszerzających zakres dóbr osobistych z art. 448 k.c. dla praktyki ubezpieczeniowej. Mariusz Wichtowski – prezes Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych nawiąże do tematyki zadośćuczynienia – kto je otrzymuje i czyim kosztem.

Konferencja skierowana jest do sektora ubezpieczeń, w szczególności: kadry kierowniczej nadzorującej likwidację szkód z tytułu OC, likwidatorów szkód komunikacyjnych, Radców Prawnych, kancelarii prawnych, podmiotów ubezpieczeniowych, firm doradczych.

Godziny pracy Działu Rekrutacji

01.06-23.06.2018: