Ponad 1000 uczniów podstawówek, gimnazjów oraz liceów i techników wzięło udział w III Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Pangea 17 kwietnia 2015 r. w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie.

Do udziału w konkursie zgłosiło się ponad 107 tys. uczniów z całej Polski. W marcu w swoich szkołach rozwiązywali zadania, podzielone na 9 kategorii: szkoła podstawowa klasy 4-6, gimnazjum i liceum klasy 1-3. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów musieli wykazać się m.in. znajomością ułamków, potęgowania czy geometrii. Licealiści – zmierzyli się z zadaniami obejmującymi figury płaskie, funkcje, wielomiany czy zastosowania matematyki na co dzień. Zadania były dostosowane do programu nauczania.

Tysiąc najlepszych młodych matematyków zakwalifikowało się do ostatniego etapu, który odbył się w Warszawie.

– Bardzo cieszy nas taka duża popularność konkursu. Tak duża liczba zgłoszeń to dla nas dowód, że matematyka nie jest taka straszna jak ją malują. Chcemy pomóc w pielęgnowaniu matematycznego talentu uczniów. To istotne także z punktu widzenia gospodarki, która potrzebuje osób z umiejętnościami w zakresie nauk ścisłych – podkreśla Rafał Kupisz, koordynator konkursu z Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie.

Uczniowie pisali swoje egzaminy w godz. 12.00-14.00, w specjalnie przygotowanych aulach Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Organizatorami Konkursu Matematycznego Pangea są Międzynarodowe Szkoły Meridian oraz AFiBV Vistula.

Godziny pracy Działu Rekrutacji od 02 kwietnia 2018 r. do 07 maja 2018 r.

Poniedziałek – Piątek 9.00 – 17.00
Sobota – nieczynne