Pięć lat właśnie mija od czasu, gdy chiński przywódca Xi Jinping ogłosił powstanie Nowego Jedwabnego Szlaku.

Inicjatywa Pasa i Szlaku – bo taka jest oficjalna nazwa – ma wymiar globalny. Ma łączyć Chiny z krajami Azji Środkowej, Bliskiego Wschodu, Afryki i Europy. Uczestniczy w niej już ponad 60 państw, w tym również Polska. Na stymulację handlu i inwestycji w ramach tego projektu Pekin planuje przeznaczyć 100 miliardów dolarów.

Międzynarodowa konferencja naukowa organizowana przez Centrum Badań Azjatyckich Akademii Finansów i Biznesu Vistula będzie okazją do refleksji nad historycznymi inspiracjami tej inicjatywy, stanem obecnym oraz scenariuszami na przyszłość.

Nowy Jedwabny Szlak  – to ogromne szanse i wyzwania, współpraca, ale także rywalizacja. Projekt ma wpływ na losy poszczególnych krajów, grup i ludzi.

Konferencja połączy perspektywę środowiska akademickiego i praktyków gospodarczych. Wystąpią m.in. prof. Witold Orłowski, wybitny ekonomista, rektor AFiBV, prof. Grzegorz Kołodko, były wicepremier i minister finansów, dr hab. Wojciech Huebner, dyrektor Centrum Badań Azjatyckich AFiBV, dr hab. Kazimierz Kik, dyrektor Instytutu Nauk Politycznych UJK w Kielcach, Ambasador Marek Wejtko, Wydział Krajów Pozaeuropejskich Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

Zapraszamy 18-19 czerwca 2018 r.,  Wydział Biznesu i Stosunków Międzynarodowych AFiBV

Więcej informacji znajduje się na stronie Centrum Badań Azjatyckich -> TUTAJ.

Godziny pracy Działu Rekrutacji

01.06-23.06.2018: