Po Marszu Niepodległości, i tak już nie najlepszy wizerunek Polski w zagranicznych mediach, znacznie się pogorszył. W ich relacjach zostaliśmy przedstawieni, jako kraj odwracający się od zachodnich wartości. Czy zagraniczne media przedstawiają zbyt krytyczny czy jednak prawdziwy obraz Polski? Zapraszamy na spotkanie z wybitnymi zagranicznymi dziennikarzami w Polsce: Gabriele Lesser, korespondentką niemieckich, austriackich, szwajcarskich gazet i Eldoradasem Butrimasem, korespondentem litewskich mediów. Lesser i Butrimas opowiedzą o specyfice swojej pracy, jako korespondenci w Polsce, co będzie szczególnie interesujące dla studentów z zagranicy, którzy w przyszłości mogą podjąć się podobnej pracy.

Spotkanie odbędzie się 6 grudnia o godz. 17:30 w sali 213.

Wydarzenie organizują studenci III roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej w ramach konwersatorium „Warsztat Korespondenta Zagranicznego”, podczas którego uczą się zasad, etyki i specyfiki pracy reportera pracującego zagranicą. Zajęcia prowadzi były korespondent TVP w Londynie i Berlinie Marcin Antosiewicz. Na pierwsze spotkanie zaproszono Barbarę Włodarczyk, byłą korespondentkę TVP w Rosji i reportażystkę.

W cyklu odbędzie się jeszcze:

• 13.12.2017 r. – spotkanie z dr Mileną Drzewiecka, dziennikarką, psycholog, producentką telewizyjną współpracująca z zagranicznymi stacjami w Polsce oraz
Maciejem Czajkowskim, byłym producentem BBC i TVP, obecnie produkującym programy dla wyborcza.pl.

Wszystkie spotkania są bezpłatne i otwarte dla gości spoza Grupy Uczelni Vistula.
Do zobaczenia!

Godziny pracy Działu Rekrutacji od 02 kwietnia 2018 r. do 07 maja 2018 r.

Poniedziałek – Piątek 9.00 – 17.00
Sobota – nieczynne