Strona główna / News / Prof. Liberadzki o rozwoju gospodarczym UE

Prof. Liberadzki o rozwoju gospodarczym UE

W jaki sposób Unia Europejska może odzyskać zdolności rozwojowe do 2020 r. oraz powrócić szybko do widocznego stabilnego wzrostu gospodarczego? Spotkanie z prof. Bogusławem Liberadzkim, Członkiem Prezydium Parlamentu Europejskiego, odbędzie się w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie 25 kwietnia 2015 r. w godz. 10.00-12.00.

Unia Europejska stoi obecnie przed poważnymi wyzwaniami. Dążąc do rozwoju i wzrostu gospodarczego musi sobie poradzić kilkoma zadaniami wynikającymi z wewnętrznych potrzeb, jak deficyt budżetowy i reindustrializacja Wspólnoty, bezrobocie młodego pokolenia czy polityka energetyczna. Nie może również ignorować sytuacji zewnętrznej, na którą składa się globalna sytuacja gospodarcza, umowa między UE, USA i TTiP czy relacje z Rosją.

– Profesor Liberadzki jest wybitnym znawcą tematyki. W Parlamencie Europejskim odpowiada m.in. za sprawy budżetu. Spotkanie z nim pozwoli na uporządkowanie wiedzy w kwestii rozwoju gospodarczego Unii Europejskiej. Uczestnicy lepiej poznają np. pakiety reform dla strefy euro „sześciopak” i „dwupak”, dowiedzą się, jak funkcjonuje Europejski Fundusz Inwestycji Strategicznych, znany jako plan Junckera. Profesor Liberadzki pomoże również zrozumieć politykę Europejskiego Banku Centralnego – zachęca prof. Longin Pastusiak, organizator spotkania, dyrektor Instytutu Stosunków Międzynarodowych Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

Spotkanie z prof. Bogusławem Liberadzkim pt. „Wzrost i rozwój gospodarczy Unii Europejskiej. Uwarunkowania wewnętrzne i zewnętrzne” odbędzie się 25 kwietnia 2015 r. w auli 1 Akademii Finansów i Biznesu Vistula na warszawskim Ursynowie (ul. Stokłosy 3, stacja metra Stokłosy). Wstęp wolny.

Prof. dr hab. Bogusław Liberadzki – b. Minister Transportu i Gospodarki Morskiej, od 1 maja 2004 r. poseł do Parlamentu Europejskiego. Koncentruje się na sprawach transportu i budżetu. Członek Prezydium Parlamentu Europejskiego. Od 1994 r. członek Komitetu Transportu PAN. W Szkole Głównej Handlowej kieruje Katedrą Transportu.

Specjalizuje się w dziedzinie ekonomiki transportu, polityki transportowej i europejskich systemów transportowych. Jest autorem i współautorem m.in. takich pozycji jak „Uwarunkowania rozwoju systemu transportowego Polski”, „Liberalizacja i deregulacja transportu w Unii Europejskiej”, „Transport – popyt, podaż, równowaga” czy „Ekonomiczne problemy funkcjonowania transportu w USA i wnioski dla systemu transportowego Polski”.

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Bezpieczeństwo wewnętrzne Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Filologia hiszpańska Filologia hiszpańska Grafika Stosunki międzynarodowe online Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Stosunki międzynarodowe online Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +48