Instytut Stosunków Międzynarodowych Wydziału Biznesu i Stosunków Międzynarodowych zaprasza na seminarium naukowe  podczas, którego  dr hab. Stanisław Faliński wygłosi referat nt. Aktywności międzynarodowej polskich samorządów terytorialnych.

Spotkanie odbędzie się 23 lutego br. o godzinie 10:00 w sali nr 21 w budynku Akademii Finansów i Biznesu Vistula

Aktywność międzynarodowa polskich samorządów terytorialnych – konspekt

Pojmowanie terminu „samorząd terytorialny”
Początki współpracy międzynarodowej samorządów terytorialnych
Narodziny i ewolucja twinnings i sister cities
Współpraca międzynarodowa polskich władz terenowych w okresie Polski Ludowej
Początki współpracy międzynarodowej polskich samorządów terytorialnych
Ewolucja współpracy międzynarodowej polskich samorządów terytorialnych
Stan aktualny współpracy międzynarodowej samorządów terytorialnych
Aktywność międzynarodowa polskich samorządów terytorialnych w ramach Unii Europejskiej i Rady Europy
Znaczenie współpracy międzynarodowej samorządów terytorialnych – „ na wewnątrz”, dla wspólnoty terytorialnej
Znaczenie współpracy międzynarodowej samorządów terytorialnych – „ na zewnątrz”, dla środowiska międzynarodowego

dr hab. Stanisław Faliński

Politolog, historyk, samorządowiec, dziennikarz telewizyjny, reżyser filmów dokumentalnych. Profesor w Collegium Civitas. 1989 – 1994 pracownik Telewizji Polskiej. Autor i współautor kilku cykli studyjno – filmowych poświęconych historii Polski w XX wieku, autor ponad 100 felietonów filmowych, kilkudziesięciu reportaży filmowych i kilku filmów dokumentalnych (m. in. Lotnicy oraz Pogwarki i WRAK). 1990 – 2002 radny warszawski różnych szczebli, gminnego i warszawskiego. Pierwszy (1990 – 1991) przewodniczący Rady Dzielnicy – Gminy Warszawa – Mokotów. 1994 – 2002 burmistrz gminy Warszawa – Ursynów. 2003 – 2005 doradca prezesa Banku Gospodarki Żywnościowej. Od 2006 wykładowca różnych, publicznych i niepublicznych uczelni wyższych. Autor ponad 30 książek i artykułów naukowych. Zajmuje się głównie zdecentralizowaną władzą publiczną i samorządem terytorialnym w Polsce i Unii Europejskiej, politykami lokalnymi i regionalnymi, oraz aktywnością międzynarodową samorządów terytorialnych. Narciarz i cyklista.

Godziny pracy Działu Rekrutacji

01.06-23.06.2018: