Czego nauczyła się podczas pracy w Rosji i która z relacji była dla niej najtrudniejsza? Zapraszamy na spotkanie z Barbarą Włodarczyk, byłą korespondentką TVP w Rosji, reportażystką, twórczynią cyklu „Szerokie tory” oraz autorką książki „Nie ma jednej Rosji”. Barbara Włodarczyk podzieli się swoimi doświadczeniami, opowie o warsztacie korespondenta zagranicznego i polskiej widowni.
Zapraszamy 22.11.2017 r. o godz.17:30 do sali 213.

Spotkanie organizują studenci III roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej w ramach konwersatorium „Warsztat Korespondenta Zagranicznego”, podczas którego uczą się zasad, etyki i specyfiki pracy reportera pracującego zagranicą. Zajęcia prowadzi były korespondent TVP w Londynie i Berlinie Marcin Antosiewicz.

Wykład Barbary Włodarczyk jest pierwszym z cyklu spotkań ze znanymi dziennikarzami z polski i zagranicy. W cyklu odbędą się jeszcze:

• 6.12.2017 r. – spotkanie z Gabriele Lesser, korespondentką niemieckich, austriackich, szwajcarskich gazet oraz Eldoradasem Butrimasem, korespondentem litewskich mediów w Polsce.
  • 13.12.2017 r. – spotkanie z dr Mileną Drzewiecka, dziennikarką, psycholog, producentką telewizyjną współpracująca z zagranicznymi stacjami w Polsce oraz
    Maciejem Czajkowskim, były producentem BBC i TVP, obecnie produkującym programy dla wyborcza.pl

Wszystkie spotkania są bezpłatne i otwarte dla gości spoza Grupy Uczelni Vistula.
Do zobaczenia!

Godziny pracy: