DNI OTWARTE ONLINE - 40% RABAT NA STUDIA Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Spotkanie z Ryszardem Petru – Modernizując Europę: widziane z Polski

Spotkanie z Ryszardem Petru – Modernizując Europę: widziane z Polski

Początek: pon., 11 kwi 2016, 12:00
Koniec: pon., 11 kwi 2016, 14:00

Zapraszamy na spotkanie z Panem Ryszardem Petru  polskim ekonomistą i politykiem, przewodniczącym Towarzystwa Ekonomistów Polskich, założycielem oraz przewodniczący partii Nowoczesna. 
Wykład odbędzie się 11 kwietnia br., o godzinie 12:00 a Auli nr 4.
Spotkanie prowadzone będzie w języku angielskim.

Po 1989 r. Polska przeszła skuteczną transformację w kierunku liberalnej demokracji i gospodarki rynkowej. Stało się to nawet polskim znakiem rozpoznawczym w Europie i w świecie. Akcesja do NATO i później do Unii Europejskiej oznaczała dla Polski wymarzony „powrót na Zachód“. Ale dzisiaj Europa walczy z kryzysem niemal egzystencjalnym, a trendy dezintegracyjne stają się coraz silniejsze. W tym samym czasie Polska zmaga się ze swoimi własnymi problemami demokratycznego rozwoju. Jak to się mogło stać? W jaki sposób naprawić Unię Europejską aby podtrzymać i odnowić wiarę Europejczyków, że cały czas jest ona ogromnym sukcesem, wartym pokojowej nagrody Nobla? W jaki sposób Polska może przyczynić się do tego, aby UE była bardziej skuteczna w zarządzaniu problemami, z którymi żadne państwo z osobna nie może sobie poradzić?

Ryszard Petru – poseł na Sejm, założyciel i szef Nowoczesnej. W latach 2011-2015 był przewodniczącym Towarzystwa Ekonomistów Polskich, a także partnerem w PriceWaterhouse (2011-20014). Wcześniej wiele lat pracował jako główny ekonomista, lub dyrektor wykonawczy w sektorze bankowym. W latach 2001-2004 był ekonomistą Banku Światowego, odpowiedzialnym za Polskę i Węgry. Petru był doradcą prof. Leszka Balcerowicza, w okresie gdy ten sprawował funkcję wicepremiera (1997-2000). Odpowiadał wtedy za finanse publiczne i reformę emerytalną. Ryszard Petru jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej, autorem publikacji na tematy ekonomiczne, a także książki „Koniec wolnego rynku? Geneza kryzysu“ (2014).  

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Bezpieczeństwo wewnętrzne Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Filologia hiszpańska Filologia hiszpańska Grafika Stosunki międzynarodowe online Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Stosunki międzynarodowe online Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +48

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.