Stypendysta Global Ethics Fellow w Carnegie Council for Ethics in International Affairs w Nowym Jorku. Pełnił funkcje dyrektora Wykonawczego Centrum Stosunków Międzynarodowych, szefa gabinetu wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Był równiez członkiem Narodowej Rady Integracji Europejskiej, Rady Naukowej Instytutu Zachodniego w Poznaniu oraz stypendystą i członkiem Transatlantic Academy w Waszyngtonie. Wykłada gościnne na zagranicznych uniwersytetach m.in w USA, Japonii, Niemczech, Serbii, Ukrainie, Rosji, Grecji i Estonie.

• Zainteresowania badawcze:

• Globalne zarządzanie, Organizacje międzynarodowe, Globalna ekonomia polityczna, Etyka w stosunkach międzynarodowych

Wykładane przedmioty:

• Globalne zarządzanie, Organizacje międzynarodowe,Globalizacja i regionalizacja, Międzynarodowa ekonomia polityczna, Etyka w stosunkach międzynarodowych

Wykłady gościnne na uniwersytetach zagranicznych lub krajowych:

• USA, Japonia, Niemcy, Wlk .Brytania, Irlandia, Austria, Grecja, Rosja, Ukraina, Kosowo, Serbia, Bośnia , Litwa, Łotwa, Estonia.

Zajmowane stanowiska (historia stanowisk naukowych):

• Członek Rady Naukowej Instytutu Zachodniego w Poznaniu (2011-2013); stypendysta i członek Transatlantic Academy (Waszyngton DC, 2013-2014); członek korespondent Carnegie Council for Ethics in International Affairs (Nowy Jork, 2014-obecnie)

Zajmowane stanowiska (pełnione funkcje organizacyjne i akademickie):

• Dyrektor Wykonawczy Centrum Stosunków Międzynarodowych (Warszawa, 2010-2013); Szef gabinetu wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego (Bruksela-Strasburg, 2004-2007), członek Narodowej Rady Integracji Europejskiej (2002-2004)

Działania naukowe:

Samodzielne projekty badawcze z zakresu międzynarodowego ładu gospodarczego, globalnego zarządzania oraz etyki w polityce międzynarodowej

• Publikacje naukowe (z ostatnich 3 lat):

1. B. Nowak, Nowa rzeczywistość, nowe modele. Organizacje globalnego zarządzania gospodarczego w ładzie międzynarodowym XXI wieku, [w:] Normy, wartości i instytucje we współczesnych stosunkach międzynarodowych, Polskie Towarzystwo Studiów Międzynarodowych (II poł.2015)
    2. B. Nowak, Wybory i kampania na niestałych członków Rady Bezpieczeństwa ONZ, „Sprawy Międzynarodowe” 4/2014, s. 145-169.
    3. T. Flockhart, Ch. Kupchan, C. Lin, B. Nowak, P. Quirk, L. Xian, Liberal Order in a post-Western world, Transatlantic Academy, Washington DC 2014.
    4. B. Nowak, Domestic sources of multilateral diplomacy- the case of Poland’s climate diplomacy, [in:] EU-Asia Dialogue: Diplomacy of Climate Change, Konrad Adenauer Stiftung, National University in Singapore, European Policy Centre, Singapore 2014.
    5. B. Nowak, Polish and German perspectives on Responsibility to Protect, Center for International Relations – Friedrich Ebert Stiftung, Warsaw 2013.
    6. B. Nowak, Security Policy: more Europe but less engagement?, [w:] P. Buras (ed.), Poland and Germany: partnership for Europe revisited?, Center for International Relations, Konrad Adenauer Stiftung, Foundation for German-Polish Cooperation, Warsaw 2013, p. 67-85.
    7. B. Nowak, Potencjalne obszary rozwoju Wspólnej Polityki Zagranicznej i Bezpieczeństwa Unii Europejskiej, analiza na zlecenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP, Warszawa 2012.
    8. B. Nowak, Warunkowość jako narzędzie wpływu Unii Europejskiej na sąsiadów: przypadki Europy Środkowej i Europy Wschodniej, [w:] Białoruś między Unią Europejską a Rosją, Wydawnictwo Akademii Finansów i Biznesu Vistula, Warszawa 2012, s. 121-145.
    9. B. Nowak, Ostatnia prezydencja dużych oczekiwań – refleksje po prezydencji Polski w Radzie UE, Raporty/Analizy 2/2012, Centrum Stosunków Międzynarodowych, Warszawa 2012.
    10. B. Nowak, R. Riedel, Europeizacja. Teorie, mechanizmy, agenda badawcza, [w:] E. Nowak, R. Riedel (red.), Polska i Europa Środkowa. Demokratyzacja. Konsolidacja. Europeizacja, Wydawnictwo UMCS, Lublin 2010, s. 213-223.
    11. J. Barcz, B. Nowak, J. Onyszkiewicz, J. Reiter, D. Rosati, Wkład do Strategii Polskiej Polityki Zagranicznej: perspektywa średnioterminowa, Analiza na zlecenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Warszawa 2010

Godziny pracy Działu Rekrutacji od 02 kwietnia 2018 r. do 07 maja 2018 r.

Poniedziałek – Piątek 9.00 – 17.00
Sobota – nieczynne