Doktor psychologii. Pracuje jako coach, szkoleniowiec oraz wykładowca akademicki. Członkini zespołu naukowego Instytutu Psychologii Polskiej Akademii Nauk oraz Katedry Psychologii Wyższej Szkoły Menedżerskiej. Wykłada w London School of Economics, współpracuje z Polish University Abroad w Londynie, Euro Académie w Paryżu. Z Akademią Finansów i Biznesu „Vistula” współpracuje w ramach tworzenia polsko i anglojęzycznych programów szkoleniowych, wdrożeniowych i dydaktycznych.

Specjalizuje się w psychologii zarządzania międzykulturowego. Buduje i wdraża w organizacjach systemy wspierające rozwój kompetencji międzykulturowych i interpersonalnych, umiejętność rozumienia cudzego systemu poglądów i wartości, negocjacji ponad granicami. Członkini Polish Psychologists’ Association w Londynie – odpowiada za rozwój narzędzi diagnozy kultury organizacyjnej przedsiębiorstw wielokulturowych. Prowadzi szkolenia z zakresu Rozwoju Kompetencji Miękkich, Coachingu, Negocjacji i Zarządzania Zespołami Międzykulturowymi.

• Historia stanowisk naukowych:

• 2006 – 2008 Adiunkt w Katedrze Psychologii Zarządzania w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego
    • 2009 – 20012 – Adiunkt w Katedrze Socjologii Collegium Civitas

Pełnione funkcje organizacyjne i akademickie:

• 2008 – 2011 – Chair of the Research and Development Departament of PPA, London, UK
    • 2011 – 2012 – Pełnomocnik Rektora ds. Kształcenia Ustawicznego w Collegium Civitas

Wykładane przedmioty:

• Self-Presentation
    • Organisational Behaviour
    • Management in Practice
    • Executive Coaching
    • Zarządzanie w praktyce
    • Coaching Menedżerski
  • Publikacje naukowe (z ostatnich 3 lat):

1. Łużniak – Piecha M. (2012), POS (Perceived Organizational Support) jako element modelu mentoringowego – polscy profesjonaliści na brytyjskim rynku pracy. [w:] S.A. Witkowski, M. Stor (red.) Sukces w Zarządzaniu Kadrami. Elastycznośc w zarządzaniu kapitałem ludzkim. Wydawnictwo Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Wrocław, s. 314-322
    2. Łużniak – Piecha M. (2013), Koszty Psychlogiczne Pracy oraz Model Rozpędu jako strategia niwelowania Kosztów. Opis koncepcji badawczej. Zeszyty Naukowe Polskiego Uniwersytetu Na Obczyźnie. Rozprawy. Artykuły. Recenzje. Seria 3, nr 1, Wyd. Jasne, Londyn, s. 85-103
    3. Łużniak-Piecha M. (red.), Euroemigranci. Badania nad Emigracją Polską w Wielkiej Brytanii. Polska Akademia Umiejętności PUNO, Londyn (w druku)
    4. Łużniak-Piecha M., Stawiarska-Lietzau M. (2015) Histrionika, narcyzm, psychopatia. Wpływ patologicznych osobowości menedżerskich na dobrostan pracowników organizacji. Edukacja Ekonomistów i Menedżerów 1/2015. Szkoła Główna Handlowa
    5. Łużniak-Piecha M., Stawiarska-Lietzau M., Styl budowania relacji menedżer-pracownik w psychopatycznych i dramatycznych kulturach organizacyjnych. Wydawnictwa Naukowe WSM, Warszawa (w druku)

Działania naukowe:

2014:
    The third regional Roundtable of the CSR and H&S project “Managing demographic challenges and finding sustainable solutions by the social partners in the postal sector”.
    Badania:
    Managing the Ageing Workforce – Managing the Ageing Society. Postal Operators as a Social Change Facilitators; UK – Poland comparative study

PI w projekcie badawczym:
    Psychopaci, narcyzi, histrionicy. Patologiczne osobowości menedżerów i ich wpływ na powstawanie patologicznych kultur organizacyjnych.

2015:
    Kontynuacja projektu „Psychopaci…
    PI w projekcie badawczym:
    Identification with the World. Cross-cultural comparative study: USA, Mexico, Poland

Godziny pracy Działu Rekrutacji od 02 kwietnia 2018 r. do 07 maja 2018 r.

Poniedziałek – Piątek 9.00 – 17.00
Sobota – nieczynne