Członek Zarządu, p.o. Prezesa Zarządu FM PBP SA Doktor nauk ekonomicznych (1976), absolwent Wydziału Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Planowania i Statystyki (obecnie Szkoła Główna Handlowa). W latach 1971-1980 pracownik naukowo-dydaktyczny SGPiS. Autor kilkudziesięciu artykułów naukowych, podręczników oraz książek o tematyce ekonomicznej i finansowej. Pracownik Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju Przemysłowego (UNIDO) w Wiedniu (1980-1986).

Był dyrektorem departamentu w Ministerstwie Handlu Zagranicznego (1987-1991). Zajmował się współpracą gospodarczą Polski z krajami OECD. W 1991 roku był Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Przemysłu i Handlu. W maju 1992 roku rozpoczął pracę w Polsko-Amerykańskim Funduszu Przedsiębiorczości, gdzie kierował programem pożyczek dla małych i średnich przedsiębiorstw. Od 1 kwietnia 1995 r. Prezes Zarządu Pierwszego Polsko-Amerykańskiego Banku i Fortis Bank Polska S.A. Od 2002 do 2009 roku Prezes Zarządu Deutsche Bank PBC S.A. Od 2010 do 2014 członek Rady Nadzorczej tego Banku.

Od 2011 pracownik Akademii Finansów i Biznesu Vistula: Dyrektor Instytutu Finansów i Rachunkowości, Dziekan Wydziału Biznesu, Prorektor ds. Współpracy z Biznesem i Relacji Międzynarodowych. W latach 2015-2016 Rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Obecnie Członek Zarządu, p.o. Prezesa Zarządu FM Bank PBP SA.

• Zainteresowania badawcze:

Bankowość, Finanse i rynki finansowe, Analiza ekonomiczna i finansowa

Wykładane przedmioty:

Rynki Finansowe, Zarządzanie instytucjami kredytowymi, Współczesna bankowość, Ekonomia i finanse w praktyce, Finanse publiczne, Analiza ekonomiczna i finansowa, Finanse przedsiębiorstw.

Wykłady gościnne na uniwersytetach zagranicznych lub krajowych:

Wykłady gościnne na uniwersytetach zagranicznych i krajowych: udział w wielu konferencjach naukowych na uczelniach ekonomicznych w Europie

Zajmowane stanowiska (historia stanowisk naukowych):

• 1976: doktor nauk ekonomicznych, SGPiS, obecnie SGH, Wydział Handlu Zagranicznego, Tytuł rozprawy: Kurs walutowy w systemie kierowania handlem zagranicznym
    • 1971: magister nauk ekonomicznych, Szkoła Główna Planowania i Statystyki w Warszawie, Wydział Handlu Zagranicznego

Zajmowane stanowiska (pełnione funkcje organizacyjne i akademickie):

• 2015-2016 Rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula
    • 2014-2015 Prorektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula
    • 2012-2014 Dziekan Wydziału Biznesu
    • 2011-2012 Dyrektor Instytutu Finansów i Rachunkowości

Działania naukowe:

• Udział w projekcie badawczym AFiB dotyczącym rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw.
    • Udział w wykładach e-learning w języku angielskim z finansów międzynarodowych.
    • Udział w przygotowaniu podręcznika w zakresie finansów.
      Wypromowanie ponad 50 absolwentów na studiach I i II stopnia, w tym w języku angielskim.
  • Publikacje naukowe (z ostatnich 3 lat):

1. Zaawansowane metody wyceny ryzyka kredytowego w bankach.
    2. Sektor bankowy w Polsce w 2014 roku i wyzwania na przyszłość.
    3. Bariery i możliwości finansowania przez banki rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw.

Godziny pracy Działu Rekrutacji od 02 kwietnia 2018 r. do 07 maja 2018 r.

Poniedziałek – Piątek 9.00 – 17.00
Sobota – nieczynne