Krytyk sztuki, publicystka i popularyzatorka kultury, zainteresowana różnymi obliczami kultury wysokiej i popularnej oraz wzajemnymi relacjami pomiędzy nimi. Od czasu polskiej transformacji zajmuje się pisaniem i mówieniem o sztuce i szeroko ujętej kulturze. Obserwatorka zmieniającej się rzeczywistości i obyczajów. Autorka programów edukacyjnych, wykładowczyni. Absolwentka warszawskiej ASP na Wydziale Grafiki Warsztatowej (dyplom 1975). Wykładała na Europejskiej Akademii Sztuk i w Wyższej Szkole Dziennikarstwa im. Melchiora Wańkowicza. Od 2009 prowadzi zajęcia na Wydziale Sztuki Mediów i Scenografii warszawskiej ASP, gdzie w 2011 uzyskała tytuł doktora za pracę „Niech sczezną krytycy!”. Od 2013 wykłada także na Wydziale Reżyserii warszawskiej PWST. Prowadzi także wykłady otwarte na forum ASP, PAN i ZPAP, a także gościnnie na artystycznych uczelniach w Katowicach, Poznaniu, Łodzi. Stale współpracuje z radiem (Tok FM i II Program PR) i telewizją (TVP Kultura). Pisze do prasy codziennej (od 1995 roku związana z „Rzeczpospolitą”, najpierw etatowo, obecnie – współpraca) i branżowych miesięczników (m.in. do „Sztuki.pl”, „Werandy”, „Wróżki”, „Notesu Wydawniczego”). Od 2014 prowadzi blog o kulturze MOMArt.

Godziny pracy Działu Rekrutacji od 02 kwietnia 2018 r. do 07 maja 2018 r.

Poniedziałek – Piątek 9.00 – 17.00
Sobota – nieczynne