Historyk dyplomacji i stosunków międzynarodowych. Członek Polskiego Towarzystwa Historycznego oraz New Diplomaic History Network. Stypendysta Roosevelt Study Center w Middelburgu w Holandii. Realizował badania w: Parliamentary Archives w Londynie, The British Library w Londynie, The National Archives of the United Kingdom w Londynie, John-F.Kennedy Institut w Berlinie, Freie Universität w Berlinie, Humboldt Universität zu Berlin w Berlinie.

• Zainteresowania badawcze:

• Historia dyplomacji i stosunków międzynarodowych XIX i XX w. ze szczególnym uwzględnieniem stosunków brytyjsko-amerykańskich, przyczyn I wojny światowej, powstaniem i funkcjonowaniem resortów spraw zagranicznych, początków Zimnej Wojny, polityki kolonialnej oraz jej reperkusji.
    • Historia demokratyzacji brytyjskiego systemu wyborczego oraz transformacją społeczeństwa brytyjskiego w epoce edwardiańskiej.

Wykładane przedmioty:

• Historia stosunków międzynarodowych,
    • Najnowsza historia powszechna,
    • Państwa Europy Wschodniej w stosunkach międzynarodowych,
    • Seminarium licencjackie I stosunki międzynarodowe.

Zajmowane stanowiska (pełnione funkcje organizacyjne i akademickie):

• Członek Zarządu Fundacji Nauk Humanistycznych

Działania naukowe:

• Praca nad książką poświęconą I kryzysowi marokańskiemu.
    • Zbieranie materiałów do pracy poświęconej roli Winstona Churchilla w reformie konstytucyjnej Wielkiej Brytanii
  • Publikacje naukowe:

1. „Najbliższe narody”. Stosunki brytyjsko-amerykańskie w dobie prezydentury Theodore’a Roosevelta (1901-1909), Warszawa: Wydawnictwo DiG.
    2. Stosunki brytyjsko-amerykańskie w dobie prezydentury Theodore’a Roosevelta (1901-1909), „Dzieje Najnowsze” 2013, nr 4, ss. 79-92.
    3. Dyplomacja brytyjska wobec zabiegów Rosji o wyłączne wpływy w Mandżurii (październik 1901 r. – sierpień 1903 r.), „Acta Universitatis Lodziensis. Folia Historica” 2013, [nr] 89, ss. 23-52.
    4. Pełen wykaz publikacji dostępny tutaj <https://vistula.academia.edu/Przemys%C5%82awPiotrDamski>

Godziny pracy Działu Rekrutacji od 02 kwietnia 2018 r. do 07 maja 2018 r.

Poniedziałek – Piątek 9.00 – 17.00
Sobota – nieczynne