W latach 1986-1992 oraz 1997-2002 był doradcą prezesa Narowowego Banku Polskiego. W latach 1990-1992 był członkiem rady nadzorczej PBK, z kolei w latach 1992-1997 był przedstawicielem Polski w radzie nadzorczej Banku Światowego w Waszyngtonie, a 1997-2000 wiceministrem w Rządowym Centrum Studiów Strategicznych. Specjalista w zakresie m.in: długookresowych zmian w gospodarce światowej, rynku finansowego oraz integracji europejskiej. Autor ponad 100 prac naukowych.

• Zainteresowania badawcze:

Długookresowe zmiany w gospodarce światowej, stabilność rynków finansowych, integracja europejska.

Wykładane przedmioty:

Finanse, Integracja europejska.

Zajmowane stanowiska (historia stanowisk naukowych):

• 2007 – tytuł naukowy profesora zwyczajnego nauk ekonomicznych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
    • 1978 – stopień naukowy doktora habilitowanego nauk ekonomicznych, w Szkole Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie (obecnie Szkoła Główna Handlowa). Rozprawa habilitacyjna: „Transfer postępu naukowo-technicznego przez przedsiębiorstwa międzynarodowe a długookresowe zmiany w międzynarodowym podziale pracy”
    • 1973 – stopień naukowy doktora nauk ekonomicznych w Szkole Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie. Rozprawa doktorska „Polsko-brytyjska współpraca gospodarcza i perspektywy jej rozwoju”
    • 1968 – tytuł zawodowy magistra w Szkole Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie

Zajmowane stanowiska (pełnione funkcje organizacyjne i akademickie):

Kierownik Katedry Ekonomii w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie (do 2014 roku)

1. Chiny umacniają dominującą pozycję w gospodarce światowej, „Zeszyty Naukowe Uczelni Vistula”, nr 41/2015.
    2. Nadmierne zadłużenie krajów rozwiniętych gospodarczo, „Gospodarka Narodowa”, nr 4/2014.
    3. Przechodzenie Chin od portfelowych do bezpośrednich inwestycji zagranicznych, „Zeszyty Naukowe Uczelni Vistula”, nr 34/2014.
      Zanikanie B+R w Polsce w okresie transformacji, „Kwartalnik internetowy eFinanse”, Wydawnictwo Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, 2011.
    4. Stabilność rynków finansowych a wejście Polski do strefy euro, SGH, Warszawa 2005.

Godziny pracy Działu Rekrutacji od 02 kwietnia 2018 r. do 07 maja 2018 r.

Poniedziałek – Piątek 9.00 – 17.00
Sobota – nieczynne