W latach 1989-2009 związany z Międzynarodowym Funduszem Walutowym. Prowadził indywidualne misje dla wdrożenia metodologii statystyki pieniężno-kredytowej dla centralnych banków Gruzji, Mołdawii, Rosji, Nigerii, Namibii, Mauritiusa, Mongolii, Chin i wielu innych. Prowadził kursy Monetarny and Financial Statistics m.in. w IMF Institute w Waszyngtonie, w Joint Vienna Institute w Wiedniu, czy w Arab Montary Fund w Abu Dhabi. Pracował również przy wdrożeniach metodologii fiskalnej dla Ministerstw Finansów Polski, Rosji, Słowacji, Czech i Mongolii.

• Zainteresowania badawcze:

Międzynarodowy system finansowy, międzynarodowe organizacje finansowe polityka pieniężna, rynki wschodzące, system rachunków narodowych (SNA i ESA)

Wykładane przedmioty:

Polityka pieniężna, Dynamika Rynków Wschodzących

Wykłady gościnne na uniwersytetach zagranicznych lub krajowych:

• „International Monetary System: Current Issues and Prospects“ w Duale Hochschule Baden-Württemberg (Baden-Wuerttemberg Cooperative State University), Loerrach, Niemcy, 6-10 maja 2013 r.;
    • “International Financial Organizations” w Fachhochschule Nordwestschweiz (University of Applied Sciences and Arts Northwestern Switzerland FHNW), Bazylea, Szwajcaria, 19-23 maja 2014r.
    • “Monetary and Financial Statistics” w IMF-Singapore Training Institute, Singapur, 14-25 lipca 2014 r.

Zajmowane stanowiska (historia stanowisk naukowych):

• Dyrektor Instytutu Ekonomii i Zarządzania, WSZ-POU, 2009-2015;
    • Sekretarz Naukowy, Instytut Finansów, Warszawa, 1976-1982

Godziny pracy Działu Rekrutacji od 02 kwietnia 2018 r. do 07 maja 2018 r.

Poniedziałek – Piątek 9.00 – 17.00
Sobota – nieczynne