Akademia finansów i biznesu Vistula
Detale aktualności

Imigranci wsparciem dla rynku pracy i rozwoju przedsiębiorstw

2017-07-07 13:45
thumbnail

Czy pracownicy z Ukrainy są Polsce niezbędni? Jak pracę imigrantów oceniają szefowie firm, a jak warunki na rynku oceniają z kolei imigranci? Fascynującą analizę tego tematu przygotowali autorzy publikacji „Imigranci wsparciem dla rynku pracy i rozwoju przedsiębiorstw”, która powstała pod redakcją naukową prof. Teresy Kupczyk z Instytutu Zarządzania Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

Głównym celem publikacji jest m.in analiza wpływu imigrantów na rynek pracy, gospodarkę i przedsiębiorstwa oraz zaprezentowania doświadczeń i dobrych praktyk przy zatrudnianiu imigrantów przez agencje pracy tymczasowej, a także opinii samych imigrantów o pracy i życiu w Polsce.

Książka składa się z jedenastu artykułów i przedstawia wyniki badań jakościowo-ilościowych, przeprowadzonych w oparciu o ankietę wśród 46 pracodawców. Badania zostały wykonane przez jedną z największych miedzynarodowych agencji pośrednictwa pracy w Europie - OTTO Work Force Polska, będącą również pomysłodawcą i fundatorem publikacji. Wyniki badań pokazują liczne korzyści z zatrudniania imigrantów z Ukrainy w trybie pracy tymczasowej, w tym m.in uzupełnienie braków w zatrudnieniu czy zwiększenie motywacji do pracy zatrudniowych już pracowników z Polski.

Zachęcamy do zapoznania się z całą publikacją, którą można bezpłatnie pobrać w wersji elektronicznej TUTAJ. 

Aktualności

logo Vistula

Akademia Finansów

i Biznesu Vistula

ul. Stokłosy 3

02-787 Warszawa

tel. +48 22 45 72 300

fax +48 22 45 72 303

Przejdź do serwisów

Dołącz do nas

Bądź na bieżąco