Akademia finansów i biznesu Vistula

dyplomowany specjalista ds. druku 3d

Kierunek Dyplomowany Specjalista ds. Druku 3D - studia podyplomowe jest skierowany zarówno do osób, które dopiero zaczynają swoją karierę zawodową w branży druku 3D, jak i do osób chcących poszerzyć swoje umiejętności w zakresie tej technologii i poznać jej różne rodzaje, aby móc docelowo posługiwać się udokumentowanym formalnie certyfikatem: Specjalisty ds. druku 3D.

O studiach

Program kierunku Dyplomowany Specjalista ds. Druku 3D – studia podyplomowe daje Słuchaczom możliwość zdobycia wiedzy z zakresu specyfiki rynku druku 3D w Polsce i na świecie, a także wiedzy teoretycznej z zakresu stosowania wszystkich technologii druku 3D. Absolwent studiów posiądzie praktyczne umiejętności obsługi i serwisowania niskobudżetowych drukarek 3D, drukujących w technologii FDM (na wybranych modelach urządzeń); umiejętności obsługi i serwisowania drukarek 3D, drukujących w technologii DLP (na wybranych modelach urządzeń); pracy z programami do projektowania przestrzennego; wypuszczania projektów do druku 3D w technologiach FDM i DLP. Zajęcia prowadzone są w formie konserwatoriów (case study) oraz warsztatów (ćwiczeń) w pracowni komputerowej. To pierwsze tego typu studia w Polsce, dodatkowo potwierdzone certyfikatem!

Słuchaczami mogą zostać osoby posiadające wykształcenie wyższe zawodowe (licencjat lub inżynier) lub wykształcenie wyższe pełne (mgr) w dowolnej dziedzinie.

 

Cel studiów

Na rynku usług drukarskich istnieje olbrzymie zapotrzebowanie na specjalistów zarówno w zakresie osób potrafiących obsługiwać drukarki 3D (operatorów maszyn), jak również profesjonalnych inżynierów sprzedaży, zajmujących się, bądź to sprzedażą samych urządzeń lub maszyn, bądź profesjonalnych usług druku 3D. 
Studia Dyplomowany Specjalista ds. Druku 3D – podyplomowe umożliwiają uzyskanie wiedzy, umiejętności i uprawnień w zakresie: obsługi niskobudżetowych drukarek 3D drukujących w technologii FDM, obsługi drukarek 3D drukujących w technologii DLP, obsługi wybranych systemów profesjonalnych drukarek 3D, serwisowania drukarek 3D w technologiach FDM i DLP, profesjonalnego doradztwa w zakresie wyboru technologii druku 3D oraz sprzedaży produktów i usług z zakresu druku 3D. Absolwent będzie przygotowany do pracy w firmach, zajmujących się profesjonalnym prototypowaniem, jak również rozpoczęciem własnej działalności usługowej.

 

Perspektywy zawodowe:

  • firmy konstrukcyjne,
  • pracownie architektoniczne,
  • firmy usługowe związane z drukiem 3D,
  • firmy przemysłowe o charakterze wytwórczym.

 

Informacje ogólne

  • Studia trwają dwa semestry w trybie niestacjonarnym. Zajęcia dydaktyczne będą odbywały się co dwa tygodnie w ramach dwudniowych, weekendowych sesji zajęciowych w godzinach od 09:00 do 17:00.
  • Wszystkie zajęcia są prowadzone w kampusie Akademii Finansów i Biznesu Vistula ul. Stokłosy 3.

 

kontakt 

Centrum Studiów Podyplomowych i Szkoleń AFiB Vistula 

Dorota Cakar, e-mail: d.cakar@vistula.edu.pl tel. 22 45 72 363, 506 091 148
Marzena Hinzmann, e-mail: m.hinzmann@vistula.edu.pl tel.  22 45 72 329

lub
studiapodyplomowe@vistula.edu.pl

pok. 220 (II piętro), ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa

logo Vistula

Akademia Finansów

i Biznesu Vistula

ul. Stokłosy 3

02-787 Warszawa

tel. +48 22 45 72 300

fax +48 22 45 72 303

Przejdź do serwisów

Dołącz do nas

Bądź na bieżąco