Akademia finansów i biznesu Vistula

polski i międzynarodowy rynek sztuki

Kierunek Polski i Międzynarodowy Rynek Sztuki - studia podyplomowe jest skierowany do kolekcjonerów, pracowników antykwariatów i galerii, pracowników instytucji kulturalnych, menedżerów kultury, osób zawodowo związanych z rynkiem usług finansowo-prawnych, ekonomistów oraz wszystkich miłośników sztuki. 

Program studiów Polski i Międzynarodowy Rynek Sztuki został zaplanowany z myślą o zapoznaniu Słuchaczy z problemami rynku sztuki, jego zmieniającą się w ostatnich latach specyfiką, z praktycznymi zagadnieniami bezpośrednio i pośrednio wpływającymi na jego ukształtowanie. Studia mają za zadanie objaśnić stosunki panujące na rynku sztuki, przekazać wiedzę o zawiłościach prawnych i marketingu w handlu sztuką, a także poszerzyć świadomość zagrożeń płynących z nieznajomości przedmiotu. Absolwenci będą mogli profesjonalnie uczestniczyć w rynku sztuki i świadomie aranżować swoje kolekcje. 

Słuchaczami mogą zostać osoby posiadające:

  • wykształcenie wyższe zawodowe (licencjat lub inżynier),
  • wykształcenie wyższe pełne (mgr) w dowolnej dziedzinie.

 

Informacje ogólne:

  • studia trwają 2 semestry,
  • studia rozpoczynają się w październiku 2016 r. 
  • zjazdy odbywają się w soboty i niedzielę, w co drugi weekend.

 

Fantastyczne studia podyplomowe, które gorąco polecam każdemu, kto w jakikolwiek sposób uczestniczy w rynku sztuki. Staranny i wszechstronny dobór kompetentnych wykładowców, którzy przede wszystkim są ludźmi z branży, zapewnia bezpośredni dostęp do praktycznych informacji z każdej dziedziny – od prawa autorskiego, poprzez tak trudne w sprzedaży nowe media – po kategorie zabytku, międzynarodowe targi sztuki czy zawód Art Advisor. Choć czesne za studia nie należy do niskich, dzięki branżowym kontaktom pozyskanym już po kilku tygodniach zajęć, pieniądze się zwróciły. Z czystym sercem polecam!”
Katarzyna Gębarowska
Kuratorka, właścicielka galerii fotografii FARBIARNIA, dyrektorka Międzynarodowego Festiwalu Miłośników Fotografii Analogowej VINTAGE PHOTO FESTIVAL w Bydgoszczy.

kontakt 

Centrum Studiów Podyplomowych i Szkoleń AFiB Vistula 

Dorota Cakar, e-mail: d.cakar@vistula.edu.pl tel. 22 45 72 363, 506 091 148
Marzena Hinzmann, e-mail: m.hinzmann@vistula.edu.pl tel.  22 45 72 329

lub
studiapodyplomowe@vistula.edu.pl

pok. 220 (II piętro), ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa

logo Vistula

Akademia Finansów

i Biznesu Vistula

ul. Stokłosy 3

02-787 Warszawa

tel. +48 22 45 72 300

fax +48 22 45 72 303

Przejdź do serwisów

Dołącz do nas

Bądź na bieżąco