Akademia finansów i biznesu Vistula

testowanie oprogramowania

Kierunek Testowanie oprogramowania - studia podyplomowe jest skierowany zarówno do osób, które dopiero zaczynają swoją karierę zawodową w świecie IT, jak i do wszystkich, którzy zamierzają poszerzyć swoje kompetencje w dziedzinie wytwarzania, zapewniania i kontroli jakości systemów software’owych.

O studiach

Kierunek Testowanie oprogramowania - studia podyplomowe powstał w efekcie ścisłej współpracy z grupą doświadczonych praktyków zajmujących się zarządzeniem jakością w projektach software’owych oraz rekrutacją i edukacją testerów oprogramowania, analityków i menadżerów testów. Stworzyliśmy go w odpowiedzi na ogromne zainteresowanie ze strony biznesu (niedobór wykwalifikowanych testerów na rynku pracy) oraz słuchaczy (brak uczelni i kierunków przygotowujących praktycznie do podjęcia pracy w branży zapewniania jakości oprogramowania). 

Zakres tematyczny studiów obejmuje wiedzę teoretyczną i przygotowanie praktyczne, które umożliwi nie tylko pełnienie roli osoby kontrolującej jakość wytwarzanego oprogramowania, ale również przystąpienie do międzynarodowego egzaminu na certyfikat testera ISTQB. Słuchacze otrzymują dostęp do wszystkich pomocniczych materiałów szkoleniowych udostępnianych na platformie EDU. Zajęcia prowadzone są w formie konwersatoriów (wykłady i case study) oraz warsztatów (ćwiczeń) w pracowni komputerowej.

 

Cele studiów

Studia kierowane są do osób pragnących uzyskać umiejętności w zakresie testowania oprogramowania. Uczestnictwo w zajęciach pozwala na uzyskanie wiedzy, umiejętności i uprawnień specjalisty w zakresie: weryfikacji i walidacji oprogramowania, wykrywania nieprawidłowości funkcjonalnych i niefunkcjonalnych (np. w zakresie wydajności, niezawodności i użyteczności), zapobiegania awariom oprogramowania i identyfikacji przyczyn ich występowania, zapewnienia jakości (Quality Assurance) oraz mierzenia i kontroli jakości (Quality Control). Absolwent kierunku Testowanie oprogramowania będzie przygotowany do przeprowadzania testów różnymi technikami, stosowania narzędzi automatyzujących proces testowania, opracowywania scenariuszy testowych, przygotowywania zestawów danych testowych, raportowania wykrytych nieprawidłowości, opracowywania dokumentacji procesu testowania oraz bieżącej współpracy z zespołami analityków, projektantów i programistów.

 

Profil słuchacza

Program studiów dostosowany jest do szerokiego grona odbiorców:

  • absolwentów studiów magisterskich, licencjackich (kierunki techniczne, nauki ścisłe) oraz inżynierskich;
  • osób odpowiedzialnych za testowanie oprogramowania w firmach informatycznych, pracujących na stanowiskach: Tester oprogramowania, Specjalista ds. Testów, Inżynier Testów, Inżynier Jakości, Specjalista ds. Zapewniania jakości,  Software Tester, Quality Assurance Engineer, Engineer in Tests, Quality Engineer, itp.;
  • programistów, analityków, wdrożeniowców i innych specjalistów z branży IT, którzy chcą poszerzyć horyzonty, zdobyć nowe kwalifikacje, rozwinąć znajomość procesów wytwarzania oprogramowania i poznać sposoby kontroli i zapewniania jakości software’u;
  • osób odpowiedzialnych za koordynację i organizację zespołów odpowiedzialnych za wytwarzanie, testowanie, wdrażanie, zakup i odbiór systemów informatycznych;
  • pasjonatów nowych technologii, spostrzegawczych i krytycznie nastawionych do świata, którzy szukają idealnej dla siebie, dobrze płatnej pracy.
     

Profil absolwenta

Absolwenci studiów podyplomowych Testowanie oprogramowania posiadają praktyczną umiejętność projektowania oraz tworzenia efektywnych przypadków testowych – zarówno manualnych jak i automatycznych. Potrafią zaplanować, przeprowadzić, monitorować i raportować aktywności testowe oraz rozumieją ich cel i konsekwencje.
Każdy absolwent studiów podyplomowych Testerzy oprogramowania, będzie miał możliwość (za dodatkową opłatą) uzyskania międzynarodowego certyfikatu ISTQB (Foundation Certificate in Software Testing) w ramach organizowanego egzaminu, który będzie prowadzony wspólnie z portalem TESTERZY (http://testerzy.pl).

 

Partnerami kierunku są portal Testerzy.pl oraz firmy DREDAR 21CN.

kontakt 

Centrum Studiów Podyplomowych i Szkoleń AFiB Vistula 

Dorota Cakar, e-mail: d.cakar@vistula.edu.pl tel. 22 45 72 363, 506 091 148
Marzena Hinzmann, e-mail: m.hinzmann@vistula.edu.pl tel.  22 45 72 329

lub
studiapodyplomowe@vistula.edu.pl

pok. 220 (II piętro), ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa

logo Vistula

Akademia Finansów

i Biznesu Vistula

ul. Stokłosy 3

02-787 Warszawa

tel. +48 22 45 72 300

fax +48 22 45 72 303

Przejdź do serwisów

Dołącz do nas

Bądź na bieżąco