Akademia finansów i biznesu Vistula

DOFINANSOWANIE
STUDIÓW Z URZĘDU PRACY

testowanie oprogramowania

Studia skierowane są zarówno do osób, które dopiero zaczynają swoją karierę zawodową w świecie IT, jak i do osób chcących poszerzyć swoje kompetencje w dziedzinie wytwarzania, zapewniania i kontroli jakości systemów software’owych.

Cele studiów:

Studia kierowane są do osób pragnących uzyskać umiejętności zawodowe jako profesjonalny Tester oprogramowania, który jest i będzie poszukiwany na rynku pracy. Zakres tematyczny studiów obejmuje wiedzę teoretyczną i przygotowanie praktyczne, które umożliwi nie tylko pełnienie roli osoby kontrolującej jakość wytwarzanego oprogramowania, ale również przystąpienie do międzynarodowego egzaminu na certyfikat testera ISTQB. 
Podyplomowe studia Testerze oprogramowania umożliwiają uzyskanie wiedzy, umiejętności i uprawnień specjalisty w zakresie: weryfikacji i walidacji oprogramowania, wykrywania nieprawidłowości funkcjonalnych i niefunkcjonalnych (np. w zakresie wydajności, niezawodności i użyteczności), zapobiegania awariom oprogramowania i identyfikacji przyczyn ich występowania, zapewnienia jakości (Quality Assurance) oraz mierzenia i kontroli jakości (Quality Control). Absolwent specjalności Testowania oprogramowania będzie przygotowany do przeprowadzania testów różnymi technikami, stosowania narzędzi automatyzujących proces testowania, opracowywania scenariuszy testowych, przygotowywania zestawów danych testowych, raportowania wykrytych nieprawidłowości, opracowywania dokumentacji procesu testowania oraz bieżącej współpracy z zespołami analityków, projektantów i programistów.

O studiach:

Kierunek ten powstał w efekcie ścisłej współpracy z grupą doświadczonych praktyków zajmujących się zarządzeniem jakością w projektach software’owych oraz rekrutacją i edukacją testerów oprogramowania, analityków i menadżerów testów. Stworzyliśmy go w odpowiedzi na ogromne zainteresowanie ze strony biznesu (niedobór wykwalifikowanych testerów na rynku pracy) oraz słuchaczy (brak uczelni i kierunków przygotowujących praktycznie do podjęcia pracy w branży zapewniania jakości oprogramowania). Już pierwsza edycja pokazała, że była to trafna decyzja – zarówno z punktu widzenia absolwentów jak i pracodawców. 

Profil słuchacza:

Program dostosowany jest do szerokiego grona odbiorców, słuchacze którzy skorzystają na naszych zajęciach najbardziej to:

  • absolwenci studiów magisterskich, licencjackich (kierunki techniczne, nauki ścisłe) oraz inżynierskich,
  • osoby odpowiedzialne za testowanie oprogramowania w firmach informatycznych, pracujące na stanowiskach: Tester oprogramowania, Specjalista ds. Testów, Inżynier Testów, Inżynier Jakości, Specjalista ds. Zapewniania jakości,  Software Tester, Quality Assurance Engineer, Engineer in Tests, Quality Engineer, itp.,
  • programiści, analitycy, wdrożeniowcy i inni specjaliści z branży IT, którzy chcą poszerzyć horyzonty, zdobyć nowe kwalifikacje, rozwinąć znajomość procesów wytwarzania oprogramowania i poznać sposoby kontroli i zapewniania jakości software’u,
  • osoby odpowiedzialne za koordynację i organizację zespołów odpowiedzialnych za wytwarzanie, testowanie, wdrażanie, zakup i odbiór systemów informatycznych,
  • pasjonaci nowych technologii, spostrzegawczy i krytycznie nastawieni do świata, którzy szukają idealnej dla siebie, dobrze płatnej pracy.
     

Profil absolwenta:

Absolwenci studiów podyplomowych „Testowanie oprogramowania” posiadają praktyczną umiejętność projektowania oraz tworzenia efektywnych przypadków testowych – zarówno manualnych jak i automatycznych. Potrafią zaplanować, przeprowadzić, monitorować i raportować aktywności testowe oraz rozumieją ich cel i konsekwencje.
Podczas zajęć słuchacze zapoznają się z podstawowymi technikami projektowania testów, wykorzystują narzędzia do automatycznego wykonywania testów, tworzą raporty z testów, zapoznają się również z metodami testowania eksploracyjnego oraz w środowisku Agile.
Program studiów obejmuje ponadto podstawowe zagadnienia z obszarów baz danych, technologii internetowych, systemów operacyjnych oraz praktycznie przygotowuje słuchaczy do zdobycia certyfikacji ISTQB Foundation Level.

Zajęcia prowadzone są w formie:

  • konwersatoriów (wykłady i case study),
  • warsztatów (ćwiczeń) w pracowni komputerowej;

Każdy absolwent studiów podyplomowych Testerzy oprogramowania, będzie miał możliwość (za dodatkową opłatą) uzyskania międzynarodowego certyfikatu ISTQB (Foundation Certificate in Software Testing) w ramach organizowanego egzaminu, który będzie prowadzony wspólnie z portalem TESTERZY (http://testerzy.pl).

Słuchacze studiów podyplomowych otrzymują dostęp do wszystkich pomocniczych materiałów szkoleniowych udostępnianych na platformie EDU. EDU to przestrzeń w sieci by pomóc lepiej przygotować się do szkoleń i egzaminów, m.in. ISTQB, REQB, IQBBA, IBUQ. Dostarczane są do nich dodatkowe materiały, które uzupełniają wiedzę i pozwalają lepiej nią zarządzać również po szkoleniu. EDU to materiały szkoleniowe, mechanizm zbierania oczekiwań szkoleniowych, mechanizm komunikacji z trenerem stanowiący wsparcie poszkoleniowe, system powiadomień PRZED i PO szkoleniu. Twórcy zakładają, że szkolenie nie jest już kilkudniowym wydarzeniem. Kupując je otrzymuje się dożywotnie wsparcie służące utrzymaniu i rozwijaniu otrzymanej podczas szkolenia wiedzy. EDU jest rozwinięciem pojęcia blended learning (B-learning), czyli zintegrowanej metody kształcenia, która łączy tradycyjne metody nauki (bezpośredni kontakt z prowadzącym) z aktywnościami prowadzonymi zdalnie przy pomocy komputera (M-learning). Metoda ta cechuje się dużą skutecznością, ponieważ pozwala na elastyczny sposób budowania szkolenia z uwzględnieniem celów, tematyki i specyfiki branży oraz grupy uczestników. Zaletą B-learningu jest możliwość stosowania zdalnych jak i bezpośrednich form aktywizacji szkolących się oraz wspólnej pracy on-line trenera i uczniów. EDU to materiały szkoleniowe zawsze w najbardziej aktualnej wersji. Część materiałów na platformie EDU dostępna jest dla wszystkich bez względu na to, czy uczestniczą w szkolenia twórców czy też nie. Aby móc z nich korzystać nie jest wymagana rejestracja. Znajdziesz tu materiały edukacyjne, ćwiczenia, przykładowe egzaminy. Materiały trudniejsze do zdobycia lub też wymagające ich przygotowania dostępne są dla osób zalogowanych. Jeśli uczestniczyłeś bądź będziesz uczestniczył w szkoleniach organizowanych przez testerzy.pl lub ITtraining, masz prawo do dodatkowych materiałów. Wystarczy, że zarejestrujesz się na platformie i skontaktujesz, w celu otrzymania do nich dostępu. Dzięki temu będziesz mógł lepiej przygotować się do szkolenia oraz otrzymać dodatkowe materiały po jego zakończeniu. Materiały, które otrzymuje się na platformie są ZAWSZE w najnowszej wersji! System również informuje o aktualizacjach. W systemie powiadomień możliwe jest również otrzymanie informacji o wszystkich nowych materiałach, które pojawiają się już po szkoleniu. Aktualnie na EDU znajduje się ponad setka dokumentów, ćwiczeń, zadań , przykładów, linków i wielu innych materiałów przydatnych w przygotowaniu do szkoleń i egzaminów. Studenci Vistuli w ramach przygotowania do egzaminu ISTQB Poziomu Podstawowego otrzymają dostęp do wszystkich materiałów standardowo dostępnych dla uczestników szkoleń i egzaminów testerzy.pl

Opinie słuchaczy:

„Polecam te studia ze względu na charakter w jaki sposób wykładowcy z testerzy.pl prowadzą zajęcia. Mnóstwo zajęć praktycznych indywidualnych i zespołowych. Materiał nie ogranicza się tylko do wiedzy teoretycznej. Wykładowcy konkretni i pomocni w rozwiązywaniu problemów nawet emailowo. Jestem testerem oprogramowania od 2 lat. Na studiach poznałem zupełnie inne podejście do testów, które pomogło mi rozwinąć się w pracy zawodowej, dzięki czemu śmiało mogę polecić ten kierunek nawet doświadczonym testerom. Tomasz”
„Polecam kierunek wszystkim osobom, pragnącym rozpocząć lub wznieść na wyższy poziom przygodę z testami oprogramowania. Dzięki kontaktom nawiązanym na zajęciach już w pierwszym semetrze dostałem pracę na stanowisku Test Leada w rozwijającym projekcie. Adam.”
"Studia podyplomowe z testowania dały mi coś więcej niż dyplom renomowanej uczelni Vistula. Dzięki studiom na tym kierunku, odkryłem nową pasję".
Profesjonalni testerzy otworzyli nam umysły i wprowadzili nas w tajniki przyszłościowego zawodu "Testera oprogramowania". 
Poznałem tam zdolnych i kreatywnych ludzi, z którymi współpracowałem w wielu interesujących projektach pod okiem trenerów.
Testujemy całe życie, ale dopiero teraz uświadomiłem sobie jak bardzo ważne jest 'Testowanie...' pod okiem specjalisty".
Vistula daje Wam tą szansę - odkryjcie się na nowo! 
Naprawdę polecam te studia, Krzysztof."
„Dzięki tym studiom zdobyłem umiejętności doceniane na dzisiejszym rynku pracy."
"Szczerze polecam te studia ze względu na praktyczny wymiar prowadzonych zajęć. Prowadzący chętnie dzielą się swoim bogatym . doświadczeniem, o którym opowiadają z prawdziwą pasją. Wielkie brawa za stworzenie niezwykle ciekawego kierunku. Gorąco zachęcam do uczestnictwa w kolejnej edycji, Grzegorz.”

Partnerzy biznesowi:

Partnerami kierunku są portal Testerzy.pl oraz firmy DREDAR 21CN

kontakt 

Centrum Studiów Podyplomowych i Szkoleń AFiB Vistula 

Dorota Cakar, e-mail: d.cakar@vistula.edu.pl tel. 22 45 72 363, 506 091 148
Marzena Hinzmann, e-mail: m.hinzmann@vistula.edu.pl tel.  22 45 72 329
Elżbieta Szuper, e-mail: studiapodyplomowe@vistula.edu.pl tel. 22 45 72 360

pok. 220 (II piętro), ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa

logo Vistula

Akademia Finansów

i Biznesu Vistula

ul. Stokłosy 3

02-787 Warszawa

tel. +48 22 45 72 300

fax +48 22 45 72 303

Przejdź do serwisów

Dołącz do nas

Bądź na bieżąco