Strona główna / Wpisy / Program Mentorski dla nowych studentów – Vistula Mentoring

Program Mentorski dla nowych studentów – Vistula Mentoring

Zdjęcie z napisem mentoring

Vistula Mentoring to unikatowy program wspierający aklimatyzacje oraz rozwój osobisty świeżo upieczonych studentów. Pomożemy ci rozpocząć twoją przygodę z Uczelnią i będziemy ci towarzyszyć w ważniejszych decyzjach! W ramach programu otrzymasz opiekę doświadczonych doradców, którymi są: studenci wyższych lat, pracownicy, kadra dydaktyczna oraz absolwenci.

Otrzymaj wsparcie na starcie!

Dostałeś się na wymarzone studia? To wspaniale! Pewnie nie możesz się już doczekać początku roku akademickiego. Im jednak bliżej, tym więcej dylematów. Czy sobie poradzę, czy uda mi się pogodzić naukę z pracą, czy będę mógł rozwijać swoje hobby na Uczelni? Pytań jest milion, a odpowiedzi jeszcze więcej. Bez obaw – z pomocą naszych Mentorów wdrożysz się w życie studenckie szybciej niż myślisz!

Otrzymaj wsparcie na starcie!

W programie poznałam fantastycznych ludzi z różnych krajów świata, którzy pomogli mi odnaleźć się w nowym otoczeniu. Dzięki ich pozytywnemu nastawieniu i życzliwości, udało mi się szybko pokonać stres i otworzyć na nowe wyzwania.

Studentka I roku Ekonomii

Dla kogo Vistula Mentoring?

Dla Studentów pierwszego roku, dla których życie na uczelni jest nowością. Nie ważne skąd jesteś, z Wrocławia, Warszawy, czy Wiednia… pomożemy każdemu! Oprowadzimy cię po stolicy, podpowiemy gdzie dobrze i tanio zjeść, wskażemy drogę do dziekanatu.

Dla kogo Vistula Mentoring?

Kim jest Mentor?

Doświadczonym doradcą, opiekunem, przewodnikiem, który poprowadzi Cię na początku twojej drogi na studiach. Pomoże Ci rozwinąć skrzydła wskazując odpowiednie miejsca i organizacje na Uczelni, w których będziesz mógł rozwijać swoje pasje i talenty. Mentorami zostają studenci wyższych lat, pracownicy, kadra naukowa oraz absolwenci Vistuli. Obecnie na Vistuli działa 72 Mentorów z 31 krajów świata, którzy aktywnie wspierają ponad 260 naszych studentów.

Co robi?:

• Wspiera, uczy, doradza
  • Motywuje do pozytywnych zmian
  • Udziela odpowiedzi na nurtujące pytania
  • Dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem
  • Wspiera sukcesy i wskazuje kierunki rozwoju
  • Pomaga w nawiązywaniu cennych znajomości
  • Służy za wzór do naśladowania

Moim opiekunem został Student III Roku Turystyki i Rekreacji. Za jego namową postanowiłem wziąć udział w programie Erasmus. Pomógł mi dopełnić formalności związanych z wyjazdem i dobrze się do niego przygotować. Wspólnie odliczamy dni do mojej wielkiej rzymskiej przygody!

Studentka I roku Turystyki i Rekreacji

Mentoring w praktyce – wybrane projekty:

Polska krok po kroku – celem jest przybliżenie polskiej kultury studentom zagranicznym, aby pomóc im się zaaklimatyzować w naszym kraju. Podróże, ciekawe eventy i wyjścia – na takie atrakcje mogą liczyć uczestnicy projektu!
Czytanie na głos – wzmacnia więzi, trenuje mózg, rozluźnia mięśnie twarzy… Umiejętność ważna na studiach, w życiu i pracy, którą zdobędziesz dzięki Vistula Mentoring!
Turniej piłki nożnej – w sztuce i sporcie nie trzeba mówić tym samym językiem – liczy się integracja i dobra współpraca, której studenci będą się uczyć podczas emocjonujących rozgrywek sportowych.

Mentoring w praktyce – wybrane projekty:

Dołącz do programu i korzystaj z doświadczenia starszych kolegów. W grupie nie tylko jest raźniej i weselej, ale też można zdziałać dużo więcej! Kto wie, może kiedyś też zostaniesz Mentorem? Na Vistuli wszystko przed Tobą!

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Bezpieczeństwo wewnętrzne Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Filologia hiszpańska Filologia hiszpańska Grafika Stosunki międzynarodowe online Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Stosunki międzynarodowe online Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +48