Z satysfakcją informujemy że nasz pedagog – naucza przedmiotów związanych z fotografią – wystawia swoje prace w warszawskiej Zachęcie w duecie z Hanną Rechowicz. Wystawa jest eksponowana od 19 stycznia do 17 marca 2019 r.

Tytuł wystawy – Koło

Wystawa Rechowicz/Smaga. Koło to zbiór ponad stu obiektów fotograficznych wykonanych wspólnie przez Hannę Rechowicz i Jana Smagę. Przywołuje historię domu przy ulicy Lekarskiej w Warszawie, gdzie do dzisiaj mieszka artystka. Dom — dzieło w procesie — kształtowane od początku lat pięćdziesiątych przez małżeństwo artystów Gabriela i Hannę Rechowiczów, po śmierci Rechowicza pielęgnowane i rozwijane przez jego żonę. Miejsce z bogatą przeszłością — przez kilka dziesięcioleci centrum spotkań środowiska artystycznego Warszawy: architektów, plastyków i filmowców. To również przestrzeń malarskich i rzeźbiarskich interwencji w substancję architektoniczną i stopniowego nawarstwiania różnorodnych materiałów, przedmiotów łączonych przez Rechowiczów w poetyckie asamblaże.

Warto by studenci wydziału grafiki wybrali się na wystawę nauczyciela.

Jolanta Johnsson

Wpis 1 Smaga Zacheta 2