Przeglądy prac na koniec każdego semestru są ważnym wydarzeniem dla studentów i dla nauczycieli.

Każdy student pokazuje prace wykonane podczas zajęć z przedmiotów obowiązujących w danym semestrze. To dobra okazja by zobaczyć swoje osiągnięcia, skonfrontować je z pracami innych studentów, wysłuchać uwag nauczycieli. Dla nauczycieli jest to moment by zapoznać się z pracami powstałymi pod kierunkiem innego nauczyciela. Pomimo że jest popularne powiedzenie „sztuka dla sztuki”, lepiej gdy sztuka ma odbiorców.

Podczas przeglądu wszyscy jesteśmy widzami. Studenci przyzwyczajają się do wystawiania swoich prac. Uczą się że ważnym elementem zawodu grafika jest wystawianie swoich prac i przyjmowanie pochwał lub krytyki.

Ciekawe co przyniesie następny przegląd – pod koniec roku akademickiego 2018/2019.

Jolanta Johnsson

Wpis2 Przeglad 2