Rodzaj studiów:

Język wykładowy:

Uczelnia:

Filia Akademia im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku

• Program studiów jest dostosowany do wymogów nowej podstawy programowej szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jest skierowany do absolwentów studiów II stopnia kierunków humanistycznych posiadających przygotowanie pedagogiczne oraz do uczestników seminariów doktorskich niebędących absolwentami kierunku historia, przygotowujących się do podjęcia pracy badawczej nad dysertacją doktorską.

• Historia

Wybrane przedmioty:

• dydaktyka przedmiotu historia – szkoła podstawowa;
      • dydaktyka przedmiotu historia – szkoła ponadpodstawowa;
      • historia regionalna;
      • historia najnowsza;
      • historia nauki;
      • praktyka;
      • vademecum studiów historycznych.

Perspektywy zawodowe

Absolwent ma kwalifikacje, aby realizować się zawodowo jako nauczyciel historii we wszystkich typach szkół.

• Wiedza o społeczeństwie

Program jest dostosowany do wymogów nowej podstawy programowej szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jest adresowany do absolwentów studiów II stopnia kierunków humanistycznych posiadających kwalifikacje.

Wybrane przedmioty:

• dydaktyka wiedzy o społeczeństwie – szkoła podstawowa;
      • dydaktyka wiedzy o społeczeństwie – szkoła ponadpodstawowa;
      • media i komunikacja w społeczeństwie;
      • wstęp do socjologii rodziny;
      • nieletni a prawo.

Perspektywy zawodowe

Absolwent ma kwalifikacje, by realizować się zawodowo jako nauczyciel wiedzy o społeczeństwie we wszystkich typach szkół.

• SZANOWNI KANDYDACI
    Informujemy, że informacje zawarte w tej zakładce dotyczą rekrutacji do Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku.

Z dniem 1 października 2019 r. Akademia Humanistyczna dołączyła do Grupy Uczelni Vistula.

Wymagane dokumenty rekrutacyjne:

• kwestionariusz osobowy  (pobierz .pdf), (pobierz .docx),
    • aktualna fotografia (zgodna z wymogami stosowanymi przy wydawaniu dowodu osobistego),
    • odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych,
    • dowód wniesienia opłaty wpisowej: 200 zł (w tytule przelewu koniecznie należy wpisać również nazwę wydziału),
    • dowód osobisty (do wglądu).

Studia podyplomowe kwalifikacyjne (3 semestry): Opłata
    Wiedza o społeczeństwie 3.000 zł
    Historia 2.550 zł
    Opłatę wpisową kandydat wnosi na konto Uczelni (koniecznie należy wpisać w tytule nazwę kierunku studiów). Dziekanaty nie przyjmują wpłat gotówkowych!
    Potwierdzenie dokonania opłaty należy złożyć razem z pozostałymi dokumentami (również w przypadku przelewu elektronicznego) !

Bank Pekao S.A. Oddział w Pułtusku

Jak aplikować