Dni otwarte online już od 21.09.2020

Zapisz się

Sprawdź inne kierunki na Dniach Otwartych

Perspektywiczny rynek pracy i kompetencje przyszłych informatyków i programistów

Dziękujemy, że jesteś z nami.
Jeśli chcesz rozwijać się w obszarze informatyki, interesujesz się programowaniem, grafiką lub sztuczną inteligencją, to dobrze wybrałeś. Informatycy rządzą dziś na rynku pracy. Podczas studiów w Akademii Finansów i Biznesu Vistula nauczysz się programowania i wyspecjalizujesz się w konkretnym języku. Zyskać globalne możliwości, perspektywy błyskawicznej kariery i doskonałych zarobków.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej, jak rozwijamy kompetencje przyszłych informatyków, zarejestruj się na Dni Otwarte Online.

Start 26 września 2020 r. o godz. 10:00

UCZESTNICY WEBINARU ZYSKAJĄ RÓWNIEŻ MOŻLIWOŚĆ SKORZYSTANIA Z WYJĄTKOWEJ PROMOCJI: 50% RABATU NA PIERWSZY ROK STUDIÓW – szczegóły poznasz podczas Dnia Otwartego!

ZAREJESTRUJ SIĘ NA DZIEŃ OTWARTY

Otrzymasz rzetelne informacje:

 • poznasz warunki studiowania;
 • sprawdzisz, jak uczymy;
 • poznasz zawodowe ścieżki naszych studentów;
 • dowiesz się, jak przebiega proces rekrutacji;
 • poznasz warunki finansowe;
 • odkryjesz zalety uczelni.

Spotkanie poprowadzi dr hab. inż. Leszek Jung, prof. AFiB Vistula.

 • O STUDIACH

  Informatyk to dziś jeden z najpewniejszych zawodów. Branża informatyczna nawet w dobie kryzysu ma się doskonale. W Akademii Finansów i Biznesu Vistula zyskasz solidne przygotowanie w tej dziedzinie oraz ogromne możliwości rozwoju.

  Informatyka to 7-semestralne studia inżynierskie I stopnia prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, po polsku i angielsku oraz 3-semestralne studia inżynierskie II stopnia prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, po polsku i angielsku.

   

  W ich trakcie odkryjesz tajemnice:

  • sztucznej inteligencji,
  • machine learningu,
  • Big Data;
  • robotyki.

  Zdobędziesz wiedzę z zakresu automatyki, technologii cyfrowych i multimedialnych oraz matematyki i fizyki. Poznasz najnowsze trendy i opanujesz różne języki programowania –

  C Sharp, Java, XHTML, CSS3 oraz JavaScript. Nauczysz się tworzyć bezpieczne sieci komputerowe, bazy danych, aplikacje, strony internetowe lub gry.

 • SPECJALNOŚCI

  Specjalności na studiach I stopnia

  • Inżynieria technologii internetowych

  Zdobędziesz umiejętności w zakresie projektowania oraz integrowania nowoczesnych aplikacji internetowych na potrzeby biznesu i administracji publicznej. Poznasz narzędzia zaawansowanych technologii internetowych, takich jak HTML5, CSS 3, Ruby on Rails czy JavaScript, a także techniki i narzędzia testowania aplikacji internetowych i mobilnych. Partnerami biznesowymi tej specjalności są firmy Microsoft oraz CISCO Systems.

  • Inżynieria zastosowań informatyki w biznesie

  Rozwiniesz kompetencje niezbędne do wdrażania rozwiązań informatycznych – od specyfikacji wymagań, aż po eksploatację i konserwację określonych rozwiązań teleinformatycznych. Zyskasz wiedzę z obszaru e-biznesu i jego usług czy transakcji aukcyjno-przetargowych. Zdobędziesz praktyczne umiejętności analizy i modelowania obiektowego systemów informatycznych, mapowania i modelowania procesów biznesowych, a także metod oceny efektywności ekonomicznej inwestycji informatycznych. Partnerami tej specjalności są firmy ORACLE i Microsoft. 

  • Inżynieria sieci komputerowych

  Poznasz świat projektowania i wdrażania infrastruktury dla usług sieci teleinformacyjnych, zagadnienia z zakresu technologii przełączania i routingu w sieciach lokalnych, bezpieczeństwa systemów i sieci teleinformatycznych, technologii sieci rozległych oraz telefonii VoIP. Nauczysz się projektowania lokalnych rozwiązań sieciowych oraz zarządzania infrastrukturą sieciową. Partnerami biznesowymi specjalności jest firma CISCO Systems.

  • Inżynieria systemów informatycznych

  Poznasz najnowsze metodyki i narzędzia informatyczne, które wspomagają projektowanie złożonych systemów informatycznych o wysokich wymaganiach efektywnościowych i jakościowych. Zdobędziesz wiedzę z zakresu sztucznej inteligencji i robotyki. Dowiesz się, jak wdrażać systemy informatyczne oraz jak mapować i modelować procesy biznesowe. Partnerami specjalności są firmy ORACLE i Microsoft.

  • Inżynieria rozwoju i utrzymanie (pielęgnacja) oprogramowania

  Dowiesz się, jak połączyć ciekawość, precyzję i logiczne myślenie z szeroką wiedzą i praktycznymi umiejętnościami, by stać się doskonałym testerem oprogramowania. Zdobędziesz wiedzę z zakresu weryfikacji i walidacji oprogramowania. Nauczysz się wykrywać nieprawidłowości działania oprogramowania oraz zapobiegać jego awariom. Będziesz wiedział jak poprawnie wskazywać awarie i identyfikować przyczyny ich występowania. Nauczysz się zapewniać najwyższą jakość oprogramowania (Quality Assurance) oraz mierzyć ją i kontrolować (Quality Control).

  • Inżynieria gier komputerowych

  Poznasz rynek gier oraz jego aktualne trendy. Dowiesz się, jak wygląda cały proces tworzenia gry – od dokumentacji, przez wybór silnika, aż po level design i pisanie skryptów. Zdobędziesz także wiedzę z zakresu zarządzania projektami, własności intelektualnej czy pozyskiwaniem licencji. Partnerami specjalności są firmy Simulation Games Manufacture i Fat Dog Games.

  • Inżynieria baz danych

  Zdobędziesz nie tylko teoretyczną wiedzę, ale także praktyczne umiejętności w zakresie projektowania, rozwijania i integrowania baz danych w systemach informatycznych. Nauczysz się programować w języku SQL. Poznasz metody eksploracji i analizy danych. Partnerami biznesowymi specjalności są firmy ORACLE i Microsoft.

   

  Specjalności na studiach II stopnia

  • Technologie informatyczne zapewnienia cyberbezpieczeństwa i niezawodności systemów

  Specjalność przygotowuje do pracy w zakresie zarządzania cyberbezpieczeństwem i niezawodnością systemów informatycznych i przemysłowych systemów sterowania. Student zdobywa wiedzę w zakresu analiz ryzyka, zapoznaje się z podstawami teoretycznymi i programami komputerowymi stosowanymi w analizie niezawodności. Zdobywa praktyczną umiejętność pracy ze specjalistycznym oprogramowaniem do obliczeń niezawodności oraz umiejętność interpretacji wyników obliczeń. Nabywa umiejętność projektowania i testowania systemów informatycznych i przemysłowych systemów sterowania pod względem cyberbezpieczeństwa i niezawodności. Absolwent będzie posiadał również umiejętność zarządzania cyberbezpieczeństwem i niezawodnością systemów informatycznych i przemysłowych.

  Specjalność prowadzona we współpracy z ICCSS (International Centre for Chemical Safety and Security – www.iccss.eu)

  • Projektowanie i zastosowania sieci bezprzewodowych

  Specjalność przygotowuje do planowania i przewidywania rozwoju sieci bezprzewodowej oraz utrzymania i rozwoju infrastruktury w organizacjach. Zdobędziesz wiedzę z zakresu opracowania rozwiązań teleinformatycznych i łączności bezprzewodowej w firmach świadczących usługi teleinformatyczne. Nauczysz się najlepszych zasad współpracy z dostawcami i podwykonawcami w zakresie budowy i rozwoju sieci bezprzewodowej oraz nadzoru i weryfikacji instalacji abonenckich.

  Zdobędziesz praktyczne umiejętności w zakresie projektowania protokołów, gospodarowania energią oraz innymi zasobami.  Nauczysz się uwzględniać algorytmy współpracy w systemach rozproszonych, bezpieczeństwa i systemach rzetelności wymiany informacji w nieprzyjaznym środowisku.

  • Projektowanie i zastosowania aplikacji mobilnych

  Ta specjalność pozwala zdobyć umiejętności przygotowujące do pracy programisty lub projektanta aplikacji mobilnych dla najpopularniejszych systemów operacyjnych urządzeń mobilnych: Android, Windows Phone oraz iOS.  Możesz zostać specjalistą w dziedzinie architektury i API podstawowych platform mobilnych.

  Poznasz:

  – techniki lokalizacji urządzeń mobilnych;

  – zasady budowy systemów i baz danych dla platform mobilnych;

  – technologie projektowania stron serwisów internetowych dla urządzeń mobilnych;

  – technologie Adaptive UI;

  – technologie integracji aplikacji z chmurą obliczeniową;

  – zasady funkcjonowania środowisk narzędziowych projektowania oprogramowania dla urządzeń mobilnych;

  – zastosowania systemów mobilnych.

 • PROGRAM STUDIÓW

  Program kierunku Informatyka jest odpowiedzią na oczekiwania pracodawców. Dzięki współpracy z uznanymi na rynku firmami i ekspertami studia informatyczne w Akademii Finansów i Biznesu Vistula zapewnią doskonałe przygotowanie teoretyczne i praktyczne do podjęcia pracy w interesującym cię zawodzie. Program przygotuje cię do egzaminów, dzięki którym uzyskasz certyfikaty, potwierdzające kompetencje, co umocni twoją pozycję na rynku pracy.

   

  Są to:

  • Microsoft Certified Technology Specialist (MCTS),
  • Microsoft Certified IT Professional (MCITP),
  • Oracle Certified Associate (OCA);
  • Oracle Certified Professional (OCP).

  Kluczem do sukcesu jest doświadczenie i umiejętność wykorzystania zdobytych informacji. Dlatego w trakcie studiów informatycznych w Vistuli zrealizujesz aż 420 godzin praktyk zawodowych. Praktyczną wiedzę przekażą ci eksperci i uznani specjaliści.

   

  Podczas Dni Otwartych Online dowiesz się:

  • czego dokładnie uczymy;
  • jakie techniki wykorzystujemy;
  • kim są nasi wykładowcy;
  • jak rozliczamy prace studentów;
  • jakie prowadzimy warsztaty;
  • jakie praktyki oferujemy;
  • czy możesz skorzystać z programu Erasmus+.
 • TWOJA KARIERA

  W Akademii Finansów i Biznesu Vistula zyskasz solidne przygotowanie do zawodu oraz pewność, że jako specjalista wybranej dziedziny IT będziesz miał silną pozycję na rynku. Z dyplomem inżyniera informatyka zostaniesz cenionym, kreatywnym programistą. W świecie, w którym technologia codziennie towarzyszy ludziom, informatycy, programiści i administratorzy sieci mają gwarancję zatrudnienia i szanse na ponadprzeciętne zarobki. Zyskasz globalne możliwości i perspektywy błyskawicznej kariery.

   

  Możliwości pracy:

  • firmy informatyczne zajmujące się budową, wdrażaniem lub pielęgnacją narzędzi i systemów informatycznych;
  • korporacje o lokalnym i międzynarodowym zasięgu;
  • agencje interaktywne, które budują strony internetowe swoim klientom;
  • jednostki administracji wdrażające lub wykorzystujące systemy informatyczne;
  • nowoczesne ośrodki badawczo-rozwojowe i uczelnie wyższe. 

   

  W trakcie Dni Otwartych Online dowiesz się:

  • jakie będziesz miał perspektywy zawodowe;
  • ile zarobisz po studiach.

   

  PROCES REKRUTACJI

  Vistula to uczelnia otwarta, przyjazna i prostudencka. Jeżeli chcesz ubiegać się o przyjęcie na studia na kierunku Informatyka, poznaj proces rekrutacji.

   

  Nabór jest w toku.

   

  W trakcie webinaru dowiesz się, jakie są:

  • procedury rekrutacji;
  • niezbędne dokumenty;
  • terminy.
 • KOSZTY STUDIÓW

  Wpisowe – 400 zł.

  Opłata roczna za studia I stopnia:

  • studia stacjonarne – 5 500 zł;
  • niestacjonarne – 5 000 zł.

  Opłata roczna za studia II stopnia:

  • studia stacjonarne – 7 000 zł;
  • niestacjonarne – 6 200 zł.

Zapisz się na Dzień Otwarty jeśli chcesz wiedzieć:

 • czy można płacić za semestr lub miesięcznie i ile to kosztuje;
 • jakie są terminy i sposoby wnoszenia czesnego;
 • czy są zniżki i jakie;
 • z jakich stypendiów możesz skorzystać;

Dowiedz się więcej o kierunku Informatyka:
Informatyka I stopnia
Informatyka II stopnia

Dr hab. inż. Leszek Jung odpowie na wszystkie twoje pytania i rozwieje wszelkie wątpliwości.

Start 26 września 2020 r. o godz. 10:00

UCZESTNICY WEBINARU ZYSKAJĄ RÓWNIEŻ MOŻLIWOŚĆ SKORZYSTANIA Z WYJĄTKOWEJ PROMOCJI: 50% RABATU NA PIERWSZY ROK STUDIÓW – szczegóły poznasz podczas Dnia Otwartego!

ZAREJESTRUJ SIĘ NA DZIEŃ OTWARTY

dr hab. inż. Leszek Jung, prof. AFiB Vistula – informatyk i specjalista w obszarze inżynierii projektowania systemów informatycznych, języków programowania, technologii projektowania serwisów internetowych oraz metodyki i narzędzi projektowania aplikacji sensorowych; absolwent Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej; autor i współautor kilku wdrożonych projektów naukowo-badawczych oraz wielu publikacji naukowych.

Aplikuj online

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. więcej

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close