UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ

Więcej

Sprawdź inne kierunki na Dniach Otwartych

Dziękujemy, że jesteś z nami.

Jeśli chcesz rozwijać się w obszarze informatyki, interesujesz się programowaniem, grafiką, sztuczną inteligencją lub tworzeniem gier, to doskonały wybór. Informatycy rządzą dziś na rynku pracy. Podczas studiów w Akademii Finansów i Biznesu Vistula nauczysz się programowania i wyspecjalizujesz się w konkretnym języku. Zyskasz globalne możliwości, perspektywy błyskawicznej kariery i doskonałych zarobków.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej, jak rozwijamy kompetencje przyszłych informatyków, zarejestruj się na Dni Otwarte Online.

Start 22 września 2022 r. o godz. 17:15

UCZESTNICY WEBINARU ZYSKAJĄ RÓWNIEŻ MOŻLIWOŚĆ SKORZYSTANIA Z WYJĄTKOWEJ PROMOCJI: 50% RABATU NA PIERWSZY ROK STUDIÓW – szczegóły poznasz podczas Dnia Otwartego!

ZAREJESTRUJ SIĘ NA DZIEŃ OTWARTY

Otrzymasz rzetelne informacje:

 • poznasz warunki studiowania;
 • sprawdzisz, jak uczymy;
 • poznasz zawodowe ścieżki naszych studentów;
 • dowiesz się, jak przebiega proces rekrutacji;
 • poznasz warunki finansowe;
 • odkryjesz zalety uczelni.

Spotkanie poprowadzi dr Mariusz Jakubowski.

 • O STUDIACH

  Informatyk to dziś jeden z najpewniejszych zawodów. Branża informatyczna nawet w dobie kryzysu ma się doskonale. W Akademii Finansów i Biznesu Vistula zyskasz solidne przygotowanie w tej dziedzinie oraz ogromne możliwości rozwoju.

  Informatyka to 7-semestralne studia inżynierskie I stopnia prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, po polsku i angielsku oraz 3-semestralne studia magisterskie II stopnia prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, po polsku i angielsku.

   

  W ich trakcie odkryjesz tajemnice:

  • sztucznej inteligencji,
  • machine learningu,
  • Big Data;
  • robotyki.

  Zdobędziesz wiedzę z zakresu automatyki, technologii cyfrowych i multimedialnych oraz matematyki i fizyki. Poznasz najnowsze trendy i opanujesz różne języki programowania – C Sharp, Java, XHTML, CSS3 oraz JavaScript. Nauczysz się tworzyć bezpieczne sieci komputerowe, bazy danych, aplikacje, strony internetowe lub gry.

 • SPECJALNOŚCI

  SPECJALNOŚCI NA STUDIACH INŻYNIERSKICH 

  • Inżynieria tworzenia gier komputerowych – NOWOŚĆ

  Polska jest jednym z liderów w tworzeniu gier komputerowych. Branża dynamicznie rośnie, a jej perspektywy są znakomite. Rynek potrzebuje więc coraz więcej wykwalifikowanych specjalistów w tej dziedzinie. Jeśli jesteś kreatywny, masz ciekawe, angażujące pomysły na nowe gry i chcesz rozwijać się w tym obszarze, to specjalność Inżynieria tworzenia gier komputerowych jest właśnie dla ciebie. W trakcie studiów zyskasz wiedzę teoretyczną oraz doświadczenie praktyczne w projektowaniu, tworzeniu oraz integrowaniu gier komputerowych. Zajęcia są prowadzone we współpracy z No Gravity Games.

  • Sztuczna inteligencja i jej zastosowania w inżynierii – NOWOŚĆ

  Sztuczna inteligencja to jedna z najważniejszych technologii przyszłości. Jest obecna w naszym życiu od lat, ale postęp w zakresie mocy obliczeniowej, dostępność ogromnych ilości danych i nowe algorytmy doprowadziły do wielkich przełomów w tej dziedzinie. Maszyny są zdolne do wykazywania ludzkich umiejętności, takich jak rozumowanie, uczenie się, planowanie i kreatywność. Przewiduje się, że sztuczna inteligencja zmieni praktycznie wszystkie aspekty życia i gospodarki. Jeśli chcesz związać swoją karierę z tym obszarem wiedzy, to specjalność Sztuczna inteligencja i jej zastosowania w inżynierii jest właśnie dla ciebie. Poznasz teoretyczne aspekty sztucznej inteligencji z naciskiem na metodologie i techniki stosowane w inżynierii i zarządzaniu. Zyskasz praktyczne doświadczenie w wykorzystaniu nabytej wiedzy w praktycznych projektach.

  • Inżynieria cyberbezpieczeństwa i sieci komputerowych

  Specjalność ta wprowadzi Cię w świat projektowania i wdrażania infrastruktury usług teleinformatycznych (obecnej i nowej generacji). Zdobędziesz wiedzę z zakresu technologii przełączania i routingu w sieciach lokalnych, systemach teleinformatycznych i bezpieczeństwie sieci, technologiach sieciowych, sieciach rozległych i komunikacji VoIP. Dowiesz się, jak projektować lokalne rozwiązania sieciowe i zarządzać infrastrukturą sieciową. Partnerem biznesowym tej specjalizacji jest CISCO Systems. Ponadto, zapoznasz się z protokołami i narzędziami bezpieczeństwa sieci.

  • Inżynieria technologii internetowych

  Zdobędziesz umiejętności w zakresie projektowania oraz integrowania nowoczesnych aplikacji internetowych na potrzeby biznesu i administracji publicznej. Poznasz narzędzia zaawansowanych technologii internetowych, takich jak HTML5, CSS 3, Ruby on Rails czy JavaScript, a także techniki i narzędzia testowania aplikacji internetowych i mobilnych. Partnerami biznesowymi tej specjalności są firmy Microsoft oraz CISCO Systems.

  • Inżynieria systemów informatycznych

  Poznasz najnowsze metodyki i narzędzia informatyczne, które wspomagają projektowanie złożonych systemów informatycznych o wysokich wymaganiach efektywnościowych i jakościowych. Zdobędziesz wiedzę z zakresu sztucznej inteligencji i robotyki. Dowiesz się, jak wdrażać systemy informatyczne oraz jak mapować i modelować procesy biznesowe. Partnerami specjalności są firmy ORACLE i Microsoft.

  • Inżynieria baz danych

  Zdobędziesz nie tylko teoretyczną wiedzę, ale także praktyczne umiejętności w zakresie projektowania, rozwijania i integrowania baz danych w systemach informatycznych. Nauczysz się programować w języku SQL. Poznasz metody eksploracji i analizy danych. Partnerami biznesowymi specjalności są firmy ORACLE i Microsoft.

   

   

  SPECJALNOŚCI NA STUDIACH MAGISTERSKICH 

  • Analiza i inżynieria danych – NOWOŚĆ

  Przemysł doświadcza obecnie dotkliwego braku specjalistów ds. analizy i zastosowań danych. Wg prognoz rozbieżność między wymaganiami przemysłu a dostępnością kwalifikowanych absolwentów będzie wzrastać. Jeśli interesujesz się tym obszarem wiedzy, masz więc szansę na obiecującą karierę i bardzo satysfakcjonujące dochody. W trakcie studiów zdobędziesz specjalistyczne wykształcenie w sferze wiedzy teoretycznej i doświadczeń praktycznych od światowej klasy naukowców, inżynierów i mentorów. Poza kursami w dziedzinach analizy danych, rozwiązywania problemów w Pythonie, wizualizacji danych, metod sztucznej inteligencji i głębokiego uczenia maszynowego, program oferuje seminaria i ćwiczenia praktyczne mające na celu uzupełnienie wiedzy teoretycznej i technicznej przez krytyczne aspekty praktycznej kompetencji biznesowej. W ten sposób zyskasz unikalny zestaw umiejętności oczekiwanych i wymaganych przez czołowe firmy świata.

  • Technologie informatyczne zapewnienia cyberbezpieczeństwa i niezawodności systemów

  Specjalność przygotowuje do pracy w zakresie zarządzania cyberbezpieczeństwem i niezawodnością systemów informatycznych i przemysłowych systemów sterowania. Student zdobywa wiedzę w zakresu analiz ryzyka, zapoznaje się z podstawami teoretycznymi i programami komputerowymi stosowanymi w analizie niezawodności. Zdobywa praktyczną umiejętność pracy ze specjalistycznym oprogramowaniem do obliczeń niezawodności oraz umiejętność interpretacji wyników obliczeń. Nabywa umiejętność projektowania i testowania systemów informatycznych i przemysłowych systemów sterowania pod względem cyberbezpieczeństwa i niezawodności. Absolwent będzie posiadał również umiejętność zarządzania cyberbezpieczeństwem i niezawodnością systemów informatycznych i przemysłowych.

  Specjalność prowadzona we współpracy z ICCSS (International Centre for Chemical Safety and Security – www.iccss.eu)

  • Projektowanie i zastosowania sieci bezprzewodowych dla Internetu Rzeczy

  Specjalność przygotowuje do planowania i przewidywania rozwoju sieci bezprzewodowej oraz utrzymania i rozwoju infrastruktury w organizacjach. Zdobędziesz wiedzę z zakresu opracowania rozwiązań teleinformatycznych i łączności bezprzewodowej w firmach świadczących usługi teleinformatyczne. Nauczysz się najlepszych zasad współpracy z dostawcami i podwykonawcami w zakresie budowy i rozwoju sieci bezprzewodowej oraz nadzoru i weryfikacji instalacji abonenckich.

  Zdobędziesz praktyczne umiejętności w zakresie projektowania protokołów, gospodarowania energią oraz innymi zasobami.  Nauczysz się uwzględniać algorytmy współpracy w systemach rozproszonych, bezpieczeństwa i systemach rzetelności wymiany informacji w nieprzyjaznym środowisku.

  • Projektowanie i zastosowania aplikacji mobilnych

  Ta specjalność pozwala zdobyć umiejętności przygotowujące do pracy programisty lub projektanta aplikacji mobilnych dla najpopularniejszych systemów operacyjnych urządzeń mobilnych: Android, Windows Phone oraz iOS.  Możesz zostać specjalistą w dziedzinie architektury i API podstawowych platform mobilnych.

  Poznasz:

  – techniki lokalizacji urządzeń mobilnych;

  – zasady budowy systemów i baz danych dla platform mobilnych;

  – technologie projektowania stron serwisów internetowych dla urządzeń mobilnych;

  – technologie Adaptive UI;

  – technologie integracji aplikacji z chmurą obliczeniową;

  – zasady funkcjonowania środowisk narzędziowych projektowania oprogramowania dla urządzeń mobilnych;

  – zastosowania systemów mobilnych.

 • PROGRAM STUDIÓW

  Program kierunku Informatyka jest odpowiedzią na oczekiwania pracodawców. Dzięki współpracy z uznanymi na rynku firmami i ekspertami studia informatyczne w Akademii Finansów i Biznesu Vistula zapewnią doskonałe przygotowanie teoretyczne i praktyczne do podjęcia pracy w interesującym cię zawodzie. Program przygotuje cię do egzaminów, dzięki którym uzyskasz certyfikaty, potwierdzające kompetencje, co umocni twoją pozycję na rynku pracy.

   

  Są to:

  • Microsoft Certified Technology Specialist (MCTS),
  • Microsoft Certified IT Professional (MCITP),
  • Oracle Certified Associate (OCA);
  • Oracle Certified Professional (OCP).

  Kluczem do sukcesu jest doświadczenie i umiejętność wykorzystania zdobytych informacji. Dlatego w trakcie studiów informatycznych w Vistuli zrealizujesz aż 420 godzin praktyk zawodowych. Praktyczną wiedzę przekażą ci eksperci i uznani specjaliści.

   

  Podczas Dni Otwartych Online dowiesz się:

  • czego dokładnie uczymy;
  • jakie techniki wykorzystujemy;
  • kim są nasi wykładowcy;
  • jak rozliczamy prace studentów;
  • jakie prowadzimy warsztaty;
  • jakie praktyki oferujemy;
  • czy możesz skorzystać z programu Erasmus+.
 • TWOJA KARIERA

  W Akademii Finansów i Biznesu Vistula zyskasz solidne przygotowanie do zawodu oraz pewność, że jako specjalista wybranej dziedziny IT będziesz miał silną pozycję na rynku. Z dyplomem inżyniera informatyka zostaniesz cenionym, kreatywnym programistą. W świecie, w którym technologia codziennie towarzyszy ludziom, informatycy, programiści i administratorzy sieci mają gwarancję zatrudnienia i szanse na ponadprzeciętne zarobki. Zyskasz globalne możliwości i perspektywy błyskawicznej kariery.

   

  Możliwości pracy:

  • firmy informatyczne zajmujące się budową, wdrażaniem lub pielęgnacją narzędzi i systemów informatycznych;
  • korporacje o lokalnym i międzynarodowym zasięgu;
  • agencje interaktywne, które budują strony internetowe swoim klientom;
  • jednostki administracji wdrażające lub wykorzystujące systemy informatyczne;
  • nowoczesne ośrodki badawczo-rozwojowe i uczelnie wyższe. 

   

  W trakcie Dni Otwartych Online dowiesz się:

  • jakie będziesz miał perspektywy zawodowe;
  • ile zarobisz po studiach.

   

  PROCES REKRUTACJI

  Vistula to uczelnia otwarta, przyjazna i prostudencka. Jeżeli chcesz ubiegać się o przyjęcie na studia na kierunku Informatyka, poznaj proces rekrutacji.

   

  Nabór jest w toku.

   

  W trakcie webinaru dowiesz się, jakie są:

  • procedury rekrutacji;
  • niezbędne dokumenty;
  • terminy.
 • KOSZTY STUDIÓW

  Wpisowe – 400 zł.

  Opłata roczna za studia I stopnia:

  • studia stacjonarne – 6 000 zł;
  • niestacjonarne – 5 500 zł.

  Opłata roczna za studia II stopnia:

  • studia stacjonarne – 7 700 zł;
  • niestacjonarne – 6 200 zł.

Zapisz się na Dzień Otwarty jeśli chcesz wiedzieć:

 • czy można płacić za semestr lub miesięcznie i ile to kosztuje;
 • jakie są terminy i sposoby wnoszenia czesnego;
 • czy są zniżki i jakie;
 • z jakich stypendiów możesz skorzystać;

Dowiedz się więcej o kierunku Informatyka:
Informatyka I stopnia
Informatyka II stopnia

Dr Mariusz Jakubowski odpowie na wszystkie twoje pytania i rozwieje wszelkie wątpliwości.

Start 22 września 2022 r. o godz. 17:15

UCZESTNICY WEBINARU ZYSKAJĄ RÓWNIEŻ MOŻLIWOŚĆ SKORZYSTANIA Z WYJĄTKOWEJ PROMOCJI: 50% RABATU NA PIERWSZY ROK STUDIÓW – szczegóły poznasz podczas Dnia Otwartego!

ZAREJESTRUJ SIĘ NA DZIEŃ OTWARTY

dr Mariusz Jakubowski

Stopień naukowy doktora nauk technicznych w dyscyplinie informatyka (z wyróżnieniem) uzyskał na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej w roku 2012 na podstawie rozprawy dotyczącej zorientowanych sprzętowo algorytmów estymacji ruchu w kompresji danych wizyjnych. Jest autorem kilkunastu artykułów z tej dziedziny, które zostały opublikowane w materiałach z międzynarodowych konferencji naukowych i w czasopismach z listy filadelfijskiej. Za osiągnięcia naukowe w latach 2012 – 2013 został wyróżniony nagrodą zespołową I stopnia Rektora Politechniki Warszawskiej. W latach 2002 – 2008 był pracownikiem naukowo-technicznym Przemysłowego Instytutu Telekomunikacji (obecnie PIT-RADWAR), gdzie zajmował się projektowaniem i programowaniem systemów mikroprocesorowych na potrzeby sterowania i diagnostyki radarów wojskowych. Od roku 2016 jest zatrudniony w Zakładzie Projektowania Układów Scalonych i Systemów Elektronicznych Instytutu Mikroelektroniki i Fotoniki. W Akademii Finansów i Biznesu Vistula pracuje na stanowisku adiunkta od roku 2013 prowadząc zajęcia z takich przedmiotów jak Elektronika dla informatyków, Technika cyfrowa, Architektura systemów komputerowych i Systemy wbudowane.

 

Zainteresowania dydaktyczne/badawcze:

 • Cyfrowe przetwarzanie sygnałów;
 • Systemy wbudowane;
 • Technologie bezprzewodowe.
Aplikuj online

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. więcej

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close