Rodzaj studiów:

Studia podyplomowe

Tryb studiów:

Studia podyplomowe, MBA

Czas trwania studiów:

1 rok (2 semestry)

Lokalizacja:

Warszawa

Język wykładowy:

polski

Uczelnia:

AFiB Vistula

 • Według Andrzeja Blikle turkusową organizację można porównać do organizmu, w którym każda komórka spełnia określoną rolę. „W organizacji turkusowej nikogo nie trzeba pilnować, by pracował, nikogo nie trzeba oceniać ani też zaganiać do pracy kijem i marchewką. A skoro nie trzeba ani pilnować ani zaganiać, to kierownicy zamieniają się w autentycznych liderów i mentorów. Tam nikt nikomu nie wydaje poleceń, a zakres zadań każdego pracownika mieści się w czterech zasadach” .

  1. Robisz to, co potrafisz.
  2. Robisz to, co potrzebne.
  3. Jesteś za to odpowiedzialny.
  4. To, co robisz, możesz zmienić, ale z zachowaniem 1, 2 i 3.

  W teorii brzmi bardzo dobrze. Ale jak przełożyć teorię na praktykę? Tego nauczysz się na studiach MBA w Turkusowym Przywództwie.

  Program MBA w Turkusowym Przywództwie na Akademii Finansów i Biznesu Vistula oparty jest na czterech filarach:

  • 1: Strategia

   Zdobywanie wiedzy od doświadczonych naukowców, praktyków i uznanych autorytetów biznesu, którzy prowadzą warsztaty.

  • 2: Operacje

   Zdobywanie doświadczenia poprzez spotkania z ludźmi biznesu, zarządzającymi swoimi organizacjami w sposób turkusowy, którzy z sukcesem wdrożyli lub wdrażają innowacyjne modele zarządzania.

  • 3: Zespół

   Zdobywanie kompetencji i umiejętności oraz ich rozwój podczas warsztatów liderskich, prowadzonych przez ekspertów ze świata nauki i biznesu posiadających doświadczenie w budowaniu zespołów.

  • 4: Ja – Lider

   Proces rozwojowy w oparciu o badanie MindSonar® i potrzeby liderskie zdiagnozowane w trakcie trwania programu. Analiza stylu przywództwa na początku studiów oraz na zakończenie studiów – indywidualne sesje feedback.

  Sprawdź, jak nasze unikatowe studia pomogą Ci w rozwoju kariery!

  • Zintegrowane podejście do wiedzy
   Współczesne otoczenie firmy, określane jako świat VUCA albo świat SPAM’u, wymaga od liderów kompetencji w obszarze zarządzania zmianą. Skuteczny lider potrafi odnaleźć się w burzliwej rzeczywistości określanej jako VUCA. VUCA to akronim wprowadzony przez amerykańskich wojskowych strategów z U.S. Army War College na określenie sytuacji, jaka powstała po zakończeniu Zimnej Wojny: Volatility (zmienność, ulotność), Uncertainty (niepewność), Complexity (złożoność) i Ambiguity (niejednoznaczność). Każda z wymienionych cech nowej rzeczywistości stanowi wyzwanie dla Lidera i wymaga przemyślanego podejścia.
  • Odpowiedź na potrzeby firm

  Nasze studia MBA w Turkusowym Przywództwie zapewniają wiedzę z zakresu:

  • tworzenia organizacji turkusowej lub przygotowania do zmiany oraz skutecznego przeprowadzania zmiany
  • budowania samoorganizujących się zespołów i zaangażowania w zespole,
  • tworzenia lub przekształcania organizacji, aby funkcjonowała w oparciu o wartości i relacje,
  • podejmowania decyzji w świecie VUCA i radzenia sobie w sytuacjach konfliktów w organizacji.

  Zdobędziesz konkretne umiejętności i wiedzę jak być skutecznym liderem w sytuacjach złożonych. Dzięki temu inwestycja w studia jest opłacalna również z punktu widzenia pracodawców.

  • Przepływ wiedzy między biznesem a światem akademickimZajęcia prowadzone są w sposób praktyczny – warsztatowy. Warsztaty prowadzone są przez wykładowców ze świata nauki i biznesu z wieloletnim doświadczeniem jak na przykład Prof. Andrzej Jacek Blikle czy Marek Śliboda z firmy Marco.Wiedza i inspiracje zdobywane są poprzez spotkania z ludźmi biznesu, zarządzającymi swoimi organizacjami w sposób turkusowy, którzy z sukcesem wdrożyli lub wdrażają innowacyjne modele zarządzania do swoich organizacji m.in Marco, Decathlon, Kamsoft Podlasie, Boldare, PKS Gdańsk Oliwa. Nie uczymy prostych reguł i teorii. Praktykę zdobywa się poprzez realizację złożonego projektu biznesowego pod skrzydłami mentora z organizacji pracującej w oparciu o narzędzia i modele samoorganizacji.

  Cel programu:

  • pomnożenie osobistej efektywności, dzięki zdobyciu praktycznych umiejętności, pozwalających rozwiązać bieżące problemy w obszarze zarządzania ludźmi
  • sprawne posługiwanie się bazowymi dla lidera rolami: inspiratora, coacha oraz mentora
  • zdobycie nowych i rozwój posiadanych kompetencji liderskich (umiejętność budowania samozarządzającego się zespołu, rozwój umiejętności komunikacyjnych w tym NVC, podejmowanie decyzji w sytuacjach złożonych i chaotycznych, zarządzanie zmianą, zarządzanie konfliktem)
  • zdobycie wiedzy w obszarze innowacyjnego zarządzania (turkusowe modele zarządzania, holakracja, agile, design thinking)
  • doświadczenie i przetestowanie nowych modeli zarządzania w ramach projektów biznesowych
  • zdobycie inspiracji do dalszego rozwoju poprzez spotkania z inspirującymi liderami
  • networking i stworzenie grup rozwoju.

  Narzędzia online
  Od wielu lat tworzymy i wdrażamy specjalistyczne narzędzia dydaktyczne, wykorzystujące najnowsze technologie informatyczne. Warsztaty z wykorzystaniem narzędzi online dają Ci gwarancję współpracy z najlepszymi teoretykami i praktykami biznesu.

 • Program studiów menedżerskich MBA w Turkusowym Przywództwie pozwoli Ci na uświadomienie sobie nowych perspektyw rozwoju swojego przywództwa. Wraz z realizacją poszczególnych modułów studiów dowiesz się jak budować swój autorytet w zespole oraz ponadprzeciętne zaangażowanie pracowników. W konsekwencji zmniejszysz rotacje pracowników oraz przyciągniesz nowe talenty. Rozwiniesz też umiejętność tworzenia bardziej samodzielnych zespołów.

  Zajęcia prowadzone są przez cenionych wykładowców, którzy są jednocześnie praktykami biznesu, co zapewnia przepływ wiedzy między światem akademickim i biznesowym. Zapoznaj się z pełnym programem studiów i sprawdź, jak możesz rozwijać swoje kompetencje!

  • Teambuilding. Integracja zespołu – 8h (0ECTS)
  • Teoria Spiral Dynamic i Turkusowych Organizacji – 8h (1ECTS)
  • MindSonar 8 h (1ECTS)
  • Misja i wizja organizacji 8h. (1ECTS)
  • Mindfulness. 12h (2ECTS)
  • Świat VUCA – analiza i ocena kompetencji liderskich – 12h (2ECTS)
  • Turkusowa Doktryna jakości. 12h (2ECTS)
  • Zwinny przywódca w zwinnym środowisku. 16h (3ECTS)
  • Metoda NVC w biznesie 16h (3ECTS)
  • Holakracja jako model samozarządzających się organizacji 8h (1ECTS)
  • Action Learning w czasach VUCA, 12h (2ECTS)
  • Teoria U Otto Scharmera. Poziomy słuchania- 8h (1ECTS)
  • CSR – Społeczna Odpowiedzialność Biznesu 8h (1ECTS)
  • Transformacja tradycyjnych organizacji do samoorganizacji. 12h (2ECTS)
  • Transformacja stylu przywództwa lidera 8h (1ECTS)
  • Seminarium dyplomowe 24h (5ECTS)
  • Inspiring meeting – wizyty Studyjne – 20h (2ECTS)
 • Dla kogo są studia MBA w Turkusowym Przywództwie?

  Młodzi menedżerowie
  Studia MBA to sposób na zdobycie nowych kompetencji. Często decydują się na nie menedżerowie wyższego szczebla, jednak jeśli jesteś ambitny i pragniesz dynamicznie rozwijać swoją karierę zawodową, MBA jest dla Ciebie.

  Doświadczeni menedżerowie
  Jeśli jesteś doświadczonym menedżerem i szukasz nowych możliwości rozwoju zawodowego, studia MBA spełnią Twoje oczekiwania. Dzięki programowi realizowanemu na AFiB Vistula zyskasz szersze spojrzenie na biznes i swoją branżę.

  Właściciele firm
  Program zapewni właścicielom firm i członkom zarządów możliwość poznania nowych narzędzi. Będą one pomocne w podejmowaniu strategicznych decyzji oraz wesprą proces efektywnego zarządzania ludźmi.

  Osoby zarządzające
  Zarządzasz firmą lub zespołem, ale nie posiadasz formalnego wykształcenia menedżerskiego? MBA w Turkusowym Przywództwie to studia dla Ciebie! Zapraszamy specjalistów z rozmaitych dziedzin i branż – inżynierów, lekarzy – wszystkich, którzy chcą stać się lepszymi liderami swoich zespołów.

 • Blikle1

  Prof. Andrzej Blikle

  Prof. Andrzej Blikle jest profesorem zwyczajnym w Instytucie Podstaw Informatyki Polskiej Akademii Nauk, członkiem Europejskiej Akademii Nauk (Academia Europaea). W latach 1990-2010 był prezesem zarządu firmy „A.Blikle Sp. z o.o.” Jest honorowym prezesem stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych oraz Centrum im. Adama Smitha, członkiem ponad 20 innych zawodowych i społecznych organizacji. Od roku 1997 prowadzi własne konwersatorium na temat TQM. Wykłada na uczelniach wyższych i w innych instytucjach naukowych i dydaktycznych. Od roku 2008 prowadzi jednoosobową firmę doradczą Andrzej Blikle Doradca. We wrześniu roku 2009 zajął drugie miejsce wśród liderów firm w rankingu „Kogo słucha biznes”. Ranking przeprowadził magazyn Thinktank wspólnie z Instytutem Monitorowania Mediów i Google. W roku 2011 otrzymał tytuł „Człowiek Jakości Roku 2010” przyznany przez Kongres polskich Menedżerów Jakości ISO POLAND 2011. W roku 2014 ukazała się jego książka „Doktryna jakości – rzecz o skutecznym zarządzaniu”(wydawnictwo Helion), która w roku 2015 uzyskała I miejsce w kategorii Najlepszy poradnik ekonomiczny w konkursie Economicus 2015 organizowanym przez Dziennik Gazeta Prawna, a w roku 2016 uzyskała Nagrodę Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie za najlepszą pracę z zakresu nauk o przedsiębiorstwie w latach 2014-2015. Nowa wersja książki została również poszerzona o praktyczną metodykę wdrażania „turkusowego TQM”. Opiera się ona na przekonaniu, że zbudowanie „turkusowej organizacji” to nie „przeszkolenie załogi” w nowych procedurach, ale doprowadzenie do głębokiej przemiany społecznej, wymagającej zarówno porzucenia utartych sposobów myślenia, jak i zdobycia nowych nawyków i opanowania nowych narzędzi.

  Magdalena Firlit

  Magdalena Firlit

  Magdalena Firlit jest Professional Scrum Trenerem w Scrum.org, konsultantem wspierającym transformacje Agile w organizacjach.  Specjalizuje się w szkoleniach jako akredytowany trener. Współpracuje z klientami jako mentor i business coach, ostatnio również z Akademią WSB jako wykładowca na kierunku Holilider, gdzie prowadzi zajęcia z Agile Leadershipu. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe (ponad 19 lat, w Agile 13 lat), specjalizuje się w transformacji organizacji i zespołów w kierunku Agile. Współpracuje z różnej wielkości organizacjami. Szczególną jej pasją są tzw. zwinni leaderzy oraz ich wpływ na działanie i zwinność organizacji. Prowadzi szkolenia i warsztaty z obszaru Agile, Scrum, Kanban oraz umiejętności miękkich. Występuje na konferencjach, spotkaniach tzw. Community of Practice oraz organizuje  tzw. meetupy w temacie Liberating Structures. Została wyróżniona w raporcie Strong Women in IT 2019

  Karolina Hudowicz

  Karolina Hudowicz

  Dyplomowany i Akredytowany Coach International Coach Federation ACC, Dyplomowany Trener i Psycholog Biznesu, Certyfikowany konsultant narzędzia psychologicznego MindSonar®, Trener, konsultant strategiczny i HR, Członek Zarządu Stowarzyszenia Kobieta Charyzmatyczna. W latach 2016-2019 Członek Zarządu ICF POLAND i Dyrektor Śląskiego oddziału ICF, Wykładowca Akademicki i Doktorant katedry zarządzania Akademii WSB, Współzałożyciel Firmy TealIT. Twórca pierwszego w Polsce unikatowego programu Holilider™ – Integralny lider organizacji przyszłości oraz pierwszych w Polsce studiów podyplomowych: „Turkusowe przywództwo – Holilider™” i „MBA w Turkusowym Przywództwie – Holilider™”, prowadzonych na uczelniach na Śląsku, Warszawie, Rzeszowie i Wrocławiu.

  Marek Śliboda

  Marek Śliboda

  Marek Śliboda jest założycielem i współwłaścicielem Marco sp. z o.o. Urodził się w 1979 roku w Gliwicach i to właśnie z tym miastem postanowił związać swoje życie prywatne i zawodowe. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych w Katowicach, którą ukończył w 2004 roku, a na zdobytej wiedzy, umiejętnościach i cechach charakteru oparł budowaną od 2000 roku firmę Marco sp. z o.o. Wieloletni teoretyk i praktyk organizacji oraz zarządzania. Wizjoner i propagator społecznej odpowiedzialności biznesu. Konsekwentnie wdraża autorski sposób zarządzania przedsiębiorstwem, który sam częstokroć nazywa eksperymentem. Wyjątkowy szacunek do ludzi, ciągłe doskonalenie i pomoc lokalnej społeczności to fundamenty, na których oparł swoje życie i współtworzoną przez siebie firmę. Inspirując ludzi uczy długofalowej odpowiedzialności i zachęca do proaktywnej postawy. Dokonania Marka Ślibody oraz styl w jakim zarządzana jest jego organizacja, spotkały się z uznaniem zarówno lokalnej społeczności, jak i ogólnopolskich instytucji zajmujących się tematyką zarządzania. Styl ten był tematem licznych artykułów i audycji zarówno w mediach lokalnych, jak i ogólnopolskich, a doświadczenie Marka Ślibody zostało docenione przez organi- zatorów międzynarodowych konferencji i kongresów gospodar- czych, w których wielokrotnie uczestniczył w roli prelegenta. Przyznane nagrody i wyróżnienia są dowodem na to, że firmy takie jak Marco sp. z o.o. stają się wzorem zmian zachodzących w sferze gospodarczej i mentalności społeczeństwa.

 • Zasady rekrutacji:

  Przyjęcia na studia podyplomowe w Akademii Finansów i Biznesu Vistula odbywają się według kolejności zgłoszeń. Kandydaci na studia podyplomowe składają poniższe dokumenty drogą mailową, online lub osobiście:

  • pobierz formularz zgłoszeniowy ,
  • oryginał lub odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych I lub II stopnia,
  • ksero dowodu osobistego (oryginał do wglądu),
  • 1 fotografia (37×52 mm),
  • potwierdzenie zapłaty czesnego (lub I raty)

  Opłaty:

  Czesne za studia wynosi 12 000 zł.
  Czesne może być wniesione jednorazowo lub semestralnie w dwóch ratach:

  • 6200 zł – I rata płatna przed rozpoczęciem studiów
  • 6200 zł – II rata płatna przed rozpoczęciem drugiego semestru.

  Numer konta:
  Santander Bank Polska – 61 1090 1694 0000 0001 1105 7177
  *Informujemy, że w przypadku zbyt małej liczby chętnych, grupa może nie zostać
  uruchomiona.

   

  Regulamin Studiów Podyplomowych

  Pobierz
 • Dyrektor programów MBA
  Dr Justyna Berniak-Woźny
  tel. + 48 506 000 260
  e-mail: j.berniak@vistula.edu.pl

  Kierownik programu
  Karolina Hudowicz
  tel. +48 889 210 350
  mail: karolina.hudowicz@tealit.pl

int(27998)

Kontakt Dyrektor programów MBA

Dyrektor programów MBA

Dr Justyna Berniak-Woźny

tel. + 48 506 000 260
e-mail: j.berniak@vistula.edu.pl

Aplikuj online

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. więcej

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close