Rodzaj studiów:

Studia podyplomowe

Tryb studiów:

niestacjonarne (sobota i niedziela)

Czas trwania studiów:

1 rok (2 semestry)

Lokalizacja:

Warszawa

Język wykładowy:

polski

Uczelnia:

AFiB Vistula

 • Testowanie Oprogramowania – XIV edycja – luty 2023

  OPIS KIERUNKU
  Akademia Finansów i Biznesu Vistula w odpowiedzi na rynkowe zapotrzebowania wykwalifikowanych testerów otworzyła kierunek Testowanie Oprogramowania w ramach studiów podyplomowych. Jest on idealną propozycją zarówno dla osób, które dopiero zaczynają swoją karierę zawodową w świecie IT, jak i tych, które zamierzają poszerzyć swoje kompetencje w dziedzinie wytwarzania i kontroli jakości systemów software’owych.

  Celem studiów jest przekazanie praktycznych umiejętności, które umożliwią znalezienie pracy w charakterze osoby kontrolującej jakość oprogramowania, a także pozwolą na przystąpienie do międzynarodowego egzaminu na certyfikat testera ISTQB. Decydując się na ten kierunek, zostaniesz specjalistą w zakresie:

  • weryfikacji i walidacji oprogramowania,
  • wykrywania nieprawidłowości funkcjonalnych i niefunkcjonalnych (np. w zakresie wydajności, niezawodności i użyteczności),
  • zapobiegania awariom oprogramowania i identyfikacji przyczyn ich występowania,
  • zapewnienia jakości (Quality Assurance),
  • mierzenia i kontroli jakości (Quality Control).

  Każdy absolwent studiów podyplomowych Testowanie oprogramowania będzie miał możliwość (za dodatkową opłatą) uzyskania międzynarodowego certyfikatu ISTQB (Foundation Certificate in Software Testing) w ramach organizowanego egzaminu, który będzie prowadzony wspólnie z portalem TESTERZY (www.testerzy.pl).

  Partnerami kierunku są portal Testerzy.pl oraz firmy DREDAR, Rivet Group i Accens.

  KARIERA PO STUDIACH
  Jako absolwent tego kierunku zyskasz kompetencje do:

  • Przeprowadzania testów różnymi technikami.
  • Stosowania narzędzi automatyzujących proces testowania.
  • Opracowywania scenariuszy testowych.
  • Przygotowywania zestawów danych testowych.
  • Raportowania wykrytych nieprawidłowości.
  • Opracowywania dokumentacji procesu testowania.
  • Bieżącej współpracy z zespołami analityków, projektantów i programistów.

  MOŻLIWOŚCI PRACY

  • Duża część słuchaczy tego kierunku podejmuje pracę w zawodzie testera oprogramowania już w trakcie studiów. Wynika to zarówno z ogromnego zapotrzebowania na wykwalifikowanych testerów jak i z praktycznego charakteru zajęć. Nasi absolwenci pracują w dużych, dojrzałych korporacjach oraz nowoczesnych startupach – niektórzy z nich z powodzeniem kierują już zespołami testerów, nierzadko współtworzonymi również przez absolwentów naszego kierunku.

   

  Już teraz wypełnij formularz ONLINE (tutaj) – skontaktujemy się z Tobą i odpowiemy na dodatkowe pytania lub pomożemy dokończyć proces rejestracji na studia podyplomowe w Akademii Finansów i Biznesu Vistula!

  Jeśli preferujesz kontakt telefoniczny lub mailowy:

  tel. 22 45 72 363,  22 457 23 29

  e-mail: studiapodyplomowe@vistula.edu.pl

 • Program kierunku Testowanie oprogramowania (studia podyplomowe) powstał przy ścisłej współpracy z grupą doświadczonych praktyków, zajmujących się zarządzaniem jakością w projektach software’owych oraz rekrutacją i edukacją testerów oprogramowania, analityków i menedżerów testów. Zajęcia przyjmują formę konwersatoriów (wykłady i case study), a także warsztatów (ćwiczeń) w pracowni komputerowej.

  Jako słuchacz otrzymasz dostęp do wszystkich pomocniczych materiałów szkoleniowych i w każdym momencie będziesz mógł z nich skorzystać. Program studiów został dostosowany do szerokiego grona odbiorców, dlatego możesz mieć pewność, że zdobędziesz niezbędną wiedzę do tego, by odnieść sukces na rynku pracy.

  Program został dostosowany do szerokiego grona odbiorców, w tym m.in. do:

  • Absolwentów studiów magisterskich, licencjackich (kierunki techniczne, nauki ścisłe) oraz inżynierskich.
  • Osób odpowiedzialnych za testowanie oprogramowania w firmach informatycznych, pracujących na stanowiskach: tester oprogramowania, specjalista ds. testów, inżynier testów, inżynier jakości, specjalista ds. zapewniania jakości, software tester, quality assurance engineer, engineer in tests, quality engineer.
  • Programistów, analityków, wdrożeniowców i innych specjalistów z branży IT, którzy chcą poszerzyć horyzonty, zdobyć nowe kwalifikacje, rozwinąć znajomość procesów wytwarzania oprogramowania i poznać sposoby kontroli i zapewniania jakości software’u.
  • Osób, które koordynują i organizują pracę zespołów odpowiedzialnych za wytwarzanie, testowanie, wdrażanie, zakup i odbiór systemów informatycznych.
  • Pasjonatów nowych technologii, spostrzegawczych i krytycznie nastawionych do świata, którzy szukają idealnej dla siebie, dobrze płatnej pracy.

  Program studiów podyplomowych - Testowanie oprogramowania

  pobierz

  Warunkiem ukończenia studiów jest zaliczenie egzaminu w formie testu, po każdym semestrze.

  Rekrutacja na studia podyplomowe odbywa się według kolejności zgłoszeń, dlatego jeżeli chcesz rozwijać swoje umiejętności w zakresie testowania oprogramowania, złóż podanie już dziś!

  • Terminarz zjazdów I semestr
   Sesja 1 09 –10.10.2021
   Sesja 2 23 – 24.10.2021
   Sesja 3 06 – 07.11.2021
   Sesja 4 20 – 21.11.2021
   Sesja 5 04 – 05.12.2021
   Sesja 6 18 – 19.12.2021
   Sesja 7 15 – 16.01.2022
   Sesja 8 29 – 30.01.2022
  • Terminarz zjazdów II semestr
   Sesja 1 12 – 13.02.2022
   Sesja 2 26 – 27.02.2022
   Sesja 3 12 – 13.03.2022
   Sesja 4 26 – 27.03.2022
   Sesja 5 09 – 10.04.2022
   Sesja 6 07 – 08.05.2022
   Sesja 7 21 – 22.05.2022
 • Mgr Inż Dariusz Drezno

  mgr inż. Dariusz Drezno

  Pomysłodawca i organizator kierunku – wspólnie ze specjalistami pracującymi pod marką Testerzy.pl stworzył wizję i program studiów podyplomowych z testowania oprogramowania – praktycznej odpowiedzi na potrzeby pracodawców. Manager z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w kierowaniu międzynarodowymi zespołami testów funkcjonalnych i wydajnościowych, dokumentacji technicznej oraz szkoleń. Telekomunikacja, systemy wbudowane, zarządzanie produkcją – to tylko niektóre obszary, w których brał odpowiedzialność za jakość software’u, dokumentacji i szkoleń technicznych. W swojej karierze zrekrutował, zatrudnił i wykształcił dziesiątki testerów, których teraz spotyka czasem w różnych firmach i na konferencjach – jako menedżerów testów, doświadczonych testerów lub prelegentów. Pracował w firmach Comarch, Nokia, Motorola, Apriso, Sabre. Aktualnie niezależny konsultant i trener z zakresu zapewnienia jakości, testowania i komunikacji technicznej oraz właściciel firmy dostarczającej usługi zarządzania testami oraz dokumentacją techniczną.

 • mgr Adam Basek

  Test manager z ponad 7 letnim doświadczeniem. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej specjalizacji Zarządzanie Projektami. Brał udział w testach systemów medycznych, billingowych, ubezpieczeniowych i sprzedażowych. Obecnie odpowiedzialny za testy systemów zarządzania produkcją w fabrykach w Europie, Azji i Stanach Zjednoczonych. Ekspert w testach wymagających standardów GMP. Pasjonuje się psychologicznymi aspektami zarządzania (głównie nauczaniem, motywacją, proaktywnością) oraz budowaniem działających i przyjemnych procesów. W swojej karierze rekrutował oraz szkolił od podstaw testerów, leaderów i managerów. Kładzie ogromny nacisk na współpracę z klientem oraz osiąganie jego celów biznesowych. Drużynowy mistrz Polski w testowaniu oprogramowania w zawodach TestingCup.

  Jan Bogdański

  mgr inż. Jan Bogdański

  Ukończył wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa na Politechnice Warszawskiej. Zawodowo od niemal 10 lat zajmuje się tworzeniem aplikacji internetowych wykorzystując takie technologie jak HTML, Javascript, CSS, PHP, MySQL, MongoDB. Swoją karierę od początku rozwija w branży e-commerce, obecnie pracując w międzynarodowej firmie jako programista. Członek SCRUMowego zespołu mającego na swym koncie zwycięstwo w Hackathonie w Bukareszcie.

  mgr inż. Tomasz Bonior

  mgr inż. Tomasz Bonior

  Od ponad 9 lat związany z testowaniem oprogramowania. Zaczynał karierę w centralnym zespole testerskim, później pracował jako QA w zespole SCRUM’owym. Obecnie lider zespołu Testerów w brytyjskiej firmie Lumesse. Od początku pasjonat automatyzacji testów, aktualnie prowadzi zespół opiekujący się strukturą testów automatycznych. Uważa, że jednym z najważniejszych elementów rozwoju jest wymiana doświadczenia co stara się promować jako organizator Bright Talks i współorganizator KraQA. Bierze czynny udział w polskim życiu testerskim występując w roli prelegenta (Akademia Jakości-testowanie i jakość projektów IT), zawodnika w mistrzostwach testowania (TestingCup) i uczestnika konferencji i seminariów (Quality Excites, Test Well, Testwarez).

  Monika Braun

  mgr inż. Monika Braun

  Specjalistka w obszarze Quality Assurance oraz Quality Control. Certyfikowany Asystent i Audytor Systemu Zarządzania Jakością (ISO 9001). Od przeszło 10 lat zaangażowana w zapewnianie i kontrolę jakości w projektach komercyjnych dla liderów branży telekomunikacyjnej, bankowej i logistycznej, zarówno w Polsce, Europie jak i w Ameryce Południowej. W codziennej pracy wspiera organizacje w dostarczaniu Klientom produktów najwyższej jakości. Prelegentka na największych polskich konferencjach poświęconych jakości oraz opiekun merytoryczny Akademii Jakości. Aktywny Trener szkolący Testerów oraz Test managerów.

  mgr Daniel Dec

  mgr Daniel Dec

  Absolwent Makrokierunku o specjalności Informatyka na wydziale AEI Politechniki Śląskiej którą zakończył pracą magisterską w temacie automatyzacji testów. Ponad 10 lat doświadczenia komercyjnego w rolach testera, menadzera testów, lidera technicznego, Head of QA oraz konsultanta. Przez długie lata pracujący w projektach różnej skali i domenie w Future Processing, następnie konsultant ING Bank Śląski, obecnie Sapiens odpowiadajacy za obszary automatycaji i wydajności w skali globalnej. Współpomysłodawca i załozyciel Quality Excites oraz założyciel lokalnej grupy Quality Meetup. Współuczestnik rozwijania komputera pokładowego misji PW-SAT2. Wieloletni prelegent konferencji i warsztatowiec. Wyznawca szerszego spojrzenia na jakość i faktycznego jej zapewniania, również w nurcie LEAN (LEANQA.PL). Prowadzi bloga decunadaje.pl

  mgr inż. Jarosław Fuśnik

  Specjalista Quality Assurance, praktyk z 7 letnim stażem w dziedzinie testów i zapewniania jakości oprogramowania. Przez lata pracy dla lidera dostawcy prywatnych usług medycznych spotkał się z wieloma zagadnieniami i wyzwaniami dotyczącymi baz danych – w tym z ochroną danych wrażliwych. Do jego zadań należało również kierowa- nie zespołami testerskimi, testy wydajności i automatyzacja testów funkcjonalnych. Obecnie Inżynier QA w firmie z branży e-commerce. Jako doświadczony manager testów i członek zespołów agile, kładzie duży nacisk na przejrzystość i efektywność procesu testowego, jako ważnego składnika jakości dostarczanego oprogramowania. Absolwent Politechniki Warszawskiej, wciąż szukający możliwości rozwoju i okazji do wymiany doświadczeń w obszarze testów.

  mgr Adrian Gonciarz

  Absolwent Wydziału Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, specjalność fizyka jądrowa. Tester z zawodu i zamiłowania, pracował m.in. w firmach Appdate Development, Oracle, DREDAR. Współorganizator krakowskich spotkań testerów KraQA – najbardziej popularnej i najwyżej ocenianej lokalnej inicjatywy testerskiej w Polsce. Pierwsze szlify zdobywał w pracy dla start-up’ów takich jak Spinlister i Appetize, gdzie przez kilka lat pracował nad aplikacjami mobilnymi oraz internetowymi. Obecnie Test Manager w firmie DREDAR, gdzie odpowiada m.in. za jakość aplikacji wspierających ogólnopolską sieć paczkomatów. Pasjonat testowania i samorozwoju, entuzjasta umiejętności miękkich oraz Ruby On Rails. Drużynowy mistrz Polski w testowaniu oprogramowania w zawodach TestingCup 2016.

  Adam Pucko

  mgr Adam Pucko

  Konsultant w obszarze Quality Assurance. Pomaga organizacjom w optymalizacji procesów zarządzania jakością i w testowaniu. Absolwent informatyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Przez wiele lat zdobywał wiedzę w obszarach testowania i zapewniania jakości w różnorodnych projektach pracując m.in. w takich firmach jak: Comarch, IBM, Motorola, Nokia i InPost. Wykorzystując swoje doświadczenie rozwijał zespoły testerów oraz współtworzył i wdrażał strategie zapewniania jakości. Zwolennik ciągłego uczenia się i usprawniania (i wielki przeciwnik powtarzania błędów).

  mgr inż. Sławomir Radzymiński

  Absolwent Elektroniki i Telekomunikacji na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Wielki zwolennik automatyzacji testów i wplatania ich w procesy Continuous Integration/Continuous Delivery. Zainteresowany nowoczesnymi technikami wytwarzania oprogramowania, które dążą do jak najszybszego dostarczania klientom oprogramowania wysokiej jakości. Obecnie pracuje jako Senior Software Engineer in Test w Ocado Technology. Po godzinach pomaga w organizacji krakowskiego meetupu (KraQA) i pisze bloga o testowaniu – http://awesome-testing.com

 • Zasady rekrutacji:
  Przyjęcia na studia podyplomowe w Akademii Finansów i Biznesu Vistula odbywają się według kolejności zgłoszeń. Kandydaci na studia podyplomowe składają poniższe dokumenty drogą mailową, online lub osobiście:

  • pobierz formularz zgłoszeniowy,
  • oryginał lub odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych I lub II stopnia,
  • skan świadectwa dojrzałości lub jego odpowiednika, w przypadku ukończenia szkoły średniej poza Polską,
  • oryginał dowodu tożsamości do wglądu,
  • 1 zdjęcie w formacie jpg,
  • potwierdzenie wpłaty czesnego.

  Opłaty:
  Czesne za studia wynosi 7400 zł – płatne 2 tygodnie przed rozpoczęciem studiów.
  Studia rozpoczynają się w lutym 2023 r. i trwają dwa semestry.

  Czesne może być wniesione jednorazowo lub semestralnie w dwóch ratach:

  • 3 700 zł – I rata płatna 2 tygodnie przed rozpoczęciem studiów,
  • 3 700 zł – II rata płatna tydzień przed rozpoczęciem drugiego semestru.

  Przy jednorazowej płatności za 2 semestry udzielamy 10% rabatu.

  Opis przelewu:
  W opisie przelewu należy zaznaczyć następujące dane: studia podyplomowe/kierunek/imię i nazwisko

  Numer konta:
  Santander Bank Polska – 61 1090 1694 0000 0001 1105 7177

  *Informujemy, że w przypadku zbyt małej liczby chętnych, grupa może nie zostać uruchomiona.
  Natomiast w przypadku dużej liczby kandydatów, o przyjęciu do grupy decyduje kolejność zgłoszeń.

  Regulamin Studiów Podyplomowych

  Pobierz
int(18833)

Kontakt do Rekrutacji Studiów Podyplomowych

Dział Studiów Podyplomowych i Szkoleń
Akademii Finansów i Biznesu Vistula

tel. +48 22 457 23 63 lub +48 22 457 23 29
e-mail: studiapodyplomowe@vistula.edu.pl

Aplikuj online

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. więcej

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close