Rodzaj studiów:

Studia I Stopnia

Tryb studiów:

stacjonarne, niestacjonarne (sobota i niedziela)

Czas trwania studiów:

3 lata (6 semestrów)

Lokalizacja:

Warszawa

Język wykładowy:

polski, angielski

Uczelnia:

AFiB Vistula

 • Jeśli interesujesz się sztuką i masz artystyczne zacięcie, które zamierzasz rozwijać, to kierunek Grafika na Wydziale Sztuki, Techniki i Komunikacji Akademii Finansów i Biznesu Vistula jest właśnie dla ciebie! Śledzimy i angażujemy się w postępującą rewolucję cyfrową – stawiamy na połączenie tradycyjnych technik artystycznych z nowoczesnymi, opartymi o warsztat fotograficzny i cyfrowy.

  Zacznij studia licencjackie na kierunku Grafika i rozwijaj swoje umiejętności. Z nami zdobędziesz praktyczną wiedzę, która pozwoli ci zostać grafikiem w branży reklamowej lub rozwijać talent w kierunku projektów artystycznych.

   

  WYMAGANIA

  Jeżeli chcesz ubiegać się o przyjęcie na studia licencjackie na kierunku Grafika, musisz spełniać następujące wymagania:

  • posiadać świadectwo dojrzałości;
  • przedstawić zestaw prac potwierdzających podstawowe kompetencje artystyczne;
  • otrzymać pozytywną opinię zespołu kwalifikacyjnego z przeglądu zestawu prac.

  Warunkiem uruchomienia kierunku jest zebranie określonej liczby kandydatów.

 • Program kierunku Grafika – studia I stopnia został tak ukształtowany, by w jak najszerszy sposób uwzględnić różnorodność środków wyrazu, jakimi posługuje się grafik a także, by wyjść naprzeciw zapotrzebowaniu współczesnych odbiorców na prace graficzne. Program określa cele zawodowe i przygotowuje studentów do wykonywania takich profesji jak: projektant grafiki, grafik komputerowy DTP, grafik komputerowy multimediów, illustrator, animator, fotograf.

  Studenci wybierają przedmioty w zakresie dwóch specjalności:

  • grafika artystyczna;
  • grafika interdyscyplinarna.

  Program kształcenia na kierunku Grafika jest realizowany z uwzględnieniem specyficznych aspektów wykorzystania sztuki i projektowania, które odpowiadają zapotrzebowaniu na rynku pracy. Jednocześnie w celach przedmiotów oraz całego programu jest położony duży nacisk na wartości artystyczne. Swoboda wypowiedzi i indywidualne podejście do każdego studenta sprawia, że Grafika w Akademii Finansów i Biznesu Vistula jest kierunkiem niezwykle twórczym i inspirującym.

  Jeżeli więc chcesz pracować np. jako grafik komputerowy, studia na Wydziale Sztuki, Techniki i Komunikacji Akademii Finansów i Biznesu Vistula są właśnie dla ciebie!

   

  PRAKTYKI ZAWODOWE
  Integralną częścią studiów na kierunku Grafika są trzy miesiące praktyk zawodowych oraz dwa tygodnie plenerów rysunkowo-malarskich.

  SPECJALISTYCZNA WIEDZA

  W programie nauczania na kierunku Grafika aż 70% zajęć ma charakter praktyczny. Koncentrujemy się na nauczeniu przydatnych umiejętności, dzięki którym w sposób świadomy będziesz posługiwać się technikami artystycznymi.

 • Kierunek Grafika (studia na poziomie licencjackim) pozwoli ci zrealizować jedną z dwóch specjalności:

  • grafika artystyczna;
  • grafika interdyscyplinarna.

  SPECJALNOŚĆ: GRAFIKA ARTYSTYCZNA

  Dzięki tej specjalności rozwiniesz się jako niezależny artysta grafik. Otrzymasz silne podstawy w zakresie rysunku, malarstwa i ilustracji. Poznasz co najmniej 10 technik graficznych: linoryt, linoryt barwny, suchą igłę, mezzotintę, miedzioryt, akwafortę, akwatintę, litografię, serigrafię i algrafię. Nauczysz się korzystać z wybranych środków przekazu i narzędzi, aby zrealizować określony cel. Będziesz gotowy do samodzielnej pracy twórczej.

  SPECJALNOŚĆ: GRAFIKA INTERDYSCYPLINARNA

  Dzięki tej specjalności zdobędziesz kompetencje grafika komputerowego. Poznasz programy pakietu Adobe CC: Photoshop, Illustrator, In Design, Premiere Pro, After Effect, Animate Pro. Dowiesz się, jak tworzyć w różnych technikach, a także, jak realizować filmy animowane oraz wykonać projekt łączący obraz i tekst. Nauczysz się obróbki cyfrowej zdjęć i filmów.

 • dr Magdalena Cybulska-Ziontek

  Absolwentka Wydziału Grafiki Warsztatowej w pracowni litografii w Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie; w 2015 roku uzyskała stopień doktora w dziedzinie sztuk plastycznych, w dyscyplinie sztuki piękne w Akademii Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi; założycielka i współtwórczyni pracowni grafiki artystycznej „Wolno”; zajmuje się rysunkiem, grafiką artystyczną oraz malarstwem; brała udział w wielu wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą.

  Link do profilu wykładowcy w USOSweb

  AnnaDybowska

  mgr Anna Dybowska

  Studiowała w Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. Dyplom magisterski z wyróżnieniem z grafiki warsztatowej obroniła w Europejskim Wydziale Sztuk AFiB Vistula w Warszawie. Stypendystka Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia w sztuce. Domeną jej twórczości jest grafika, a malarstwo wykładnikiem subiektywnej obserwacji świata, będąc jednocześnie syntezą działań twórczych w grafice i rysunku. Prace jej autorstwa znajdują się w publicznych zbiorach w kraju i za granicą m in. w Międzynarodowym Centrum Ekslibrisu w Sint-Niklaas w Belgii, we Włoszech, były również wystawiane w Muzeum Narodowym w Szczecinie. Laureatka Nagrody Twórczej Marszałka województwa mazowieckiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Pokazuje swoje prace na wystawach indywidualnych i zbiorowych.

  Link do profilu wykładowcy w USOSweb

  Jolanta Johnsson

  dr Jolanta Gołembiowska-Johnsson

  Absolwentka wydziału Grafiki w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (1989); uprawia twórczość w dziedzinie malarstwa, grafiki i rysunku; swoje prace pokazuje  na wystawach indywidualnych w kraju i za granicą, brała też udział w licznych wystawach zbiorowych; współpracuje z wydawnictwami polskimi i zagranicznymi w zakresie projektów okładek i layoutu książek, reklamy wydawniczej i innych publikacji; współpracowała z korespondentem fińskiej telewizji publicznej YLE w zakresie filmowania i edycji obrazu video.

  Link do profilu wykładowcy w USOSweb

  dr Marek Kowalski

  Adiunkt na Wydziale Sztuki, Techniki i Komunikacji w Akademii Finansów i Biznesu Vistula, jak również na wydziale rzeźby w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Tworzy w zakresie sztuk wizualnych, przede wszystkim rzeźbi – rzeźby kameralne , jak również duże realizacje przeznaczone do przestrzeni publicznej. Drewno jest wyjściowym materiałem większości jego prac. Fascynuje się średniowieczną rzeźbą ołtarzową, niekiedy zapożycza z ich stylistyki i kolorystyki. Interesuje się też rysunkiem i malarstwem dawnych mistrzów ale również sztuką współczesną. Wystawiał za granicą: Sztokholm, Bruksela, Düsseldorf. Ważniejsze wystawy indywidualne i zbiorowe: Warszawa Galeria Zachęta, Królikarnia, Salon Akademii. Orońsko, Wrocław Asp, Gdańsk Asp, BWA Włocławek. Realizacje w przestrzeni publicznej: płaskorzeźby na stacji metra Stare Bielany, tablica przestrzenna Stulecie Odzyskania Niepodległości Pruszków, ołtarze w kościołach w Warszawie w dzielnicach – Brudno, Ursynów, Saska Kępa.

  Link do profilu wykładowcy w USOSweb

  dr Zuzanna Lewandowska

  Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (dyplom w 1997 roku w pracowni animacji prof. Kazimierza Urbańskiego); zajmuje się ilustracją i grafiką projektową oraz ilustracją autorską (plakaty, katalogi, okładki książkowe); brała udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych; w swojej twórczości stosuje różne techniki: rysunek, grafikę cyfrową i malarstwo; realizowała zlecenia m.in. dla takich wydawnictw jak: W.A.B, Czytelnik, Media Rodzina; jej ilustracje zamieszczane były w magazynach: City Magazine, Twój Styl; jej zamiłowanie do baśni archetypowej zaowocowało cyklem prac pt. “Synergia baśni“, który powstał na użytek pracy doktorskiej obronionej na UMCS w Lublinie.

  Link do profilu wykładowcy w USOSweb

  Marcin Mikolajczyk

  dr Marcin Mikołajczyk

  Absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Stypendysta Academii di Belle Arti w Turynie (Włochy). Doktorat obronił w Instytucie Sztuk Pięknych UJK w Kielcach. Był asystentem na Wydziale Grafiki ASP Warszawa. Prowadził także zajęcia z kreacji obrazu, oraz kompozycji wizualnej w Wyższej Szkole Promocji. Zajmuje się projektowaniem graficznym, a także sztukami wizualnymi: malarstwem, grafiką, obiektami artystycznymi, działaniami w przestrzeni, oraz projektowaniem w przestrzeni. Jest współtwórcą Wystawy Stałej Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie (od koncepcji po projekt realizacyjny). Jest laureatem wyróżnienia dla Najpiękniejszej Książki Roku, za projekt dwujęzycznej książki, Wierszografia z twórczością Zygmunta Januszewskiego. Jako Art Director stale współpracuje ze Studiem animacyjno–postprodukcyjnym Waju. Fascynuje się przestrzeniami w sztuce, projektowaniu i naturze. Jest twórcą idei ,,Kreskomaterii” – budulca materii Wszechświata. Jego twórczość artystyczna jest prezentowana na wystawach indywidualnych w kraju oraz za granicą (min. w Australii i Chinach), oraz wielu wystawach zbiorowych (Polska, Indie, Francja). Jest członkiem Stowarzyszenia Artystów Euforis.

  Link do profilu wykładowcy w USOSweb

  mgr Grzegorz Proniewski

  W 1997 r. uzyskał tytuł magistra na Wydziale Wychowania Artystycznego w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie (obecnie Wydział Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Humanistyczno – Przyrodniczym im. Jana Długosza). Dyplom artystyczny pod kierunkiem dr hab. Zdzisława Żmudzińskiego. Od 2000 r nieprzerwanie prowadzi działalność gospodarczą na rynku usług związanych z grafiką i animacją 2D / 3D oraz wydawaniem edukacyjnych czasopism i aplikacji komputerowych dla dzieci i młodzieży.

  Link do profilu wykładowcy w USOSweb

  mgr Robert Radziejewski

  Magister sztuki od 1997 r. Wyższe studia na wydziale grafiki Europejskiej Akademii Sztuk w latach 1992-1997 (m.in. u Prof. Juliana Pałki, Franciszka Starowieyskiego, Jerzego Grabowskiego) ukończone z wyróżnieniem dyplomem w pracowni Prof. Juliana Pałki. Od 1997 r. udział w wystawach fotografii, rysunku i malarstwa. Od 1995 r. współpraca z agencjami reklamowymi i wydawnictwami. Do 1999 r. grafik w wydawnictwie Helvetica i Marquard Media. Od 1999 r. dyrektor artystyczny w wydawnictwie Marquard Media. W 2002 r. uzyskanie wyróżnienia za okładkę roku w konkursie Grand Front organizowanego przez Izbę Wydawców Prasy. Od 2008 r. juror prestiżowego konkursu Grand Front. W latach 2002-2007 wykładowca autorskiego programu edukacyjnego dotyczącego grafiki wydawniczej (praktyczne aspekty pracy grafika, kierownika studia graficznego i dyrektora artystycznego, wykorzystanie Desctop Publishing, fotoedycji oraz prawa autorskiego) na wydziale Grafiki EAS. Od 2015 r. wykładowca AFiB Vistula na kierunku Grafika (projektowanie graficzne, grafika wydawnicza, rysunek i malarstwo, a także autorski przedmiot Podstawy działań plastycznych). Od 2016 r. asystent Profesora Rosława Szaybo, współtworzący autorską formułę prowadzonych razem wykładów. Od 2018 r. prowadzący Pracownię kreatywnego projektowania grafiki i fotografii oraz Pracownię plakatu okolicznościowego i artystycznego, a także Kreowanie marki.

  Link do profilu wykładowcy w USOSweb

  JAN SMAGA

  mgr Jan Smaga

  Autor konceptualnych dokumentacji fotograficznych i dźwiękowych. Koncentruje się na relacjach pomiędzy architekturą, przestrzenią prywatną i ciałem ludzkim.  Swoje działania artysta określa mianem konceptualnej dokumentacji i wskazuje, że są one „badaniem materii sztuki na zasadach zbliżonych do działań naukowych — poddaniem jej obserwacji bliskiej eksperymentowi fizycznemu. Staje się to możliwe dzięki zaufaniu, że twory powstające w obszarze sztuki są równie prawdziwe, co przedstawienia niezwiązane z kulturą i należy je traktować w ten sam sposób — poważnie”. Współpracował z instytucjami takimi jak Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Fundacja Galerii Foksal, Galeria Raster, tworząc archiwum dokumentacji współczesnej sztuki polskiej. W roku 2019 wspólnie z Hanną Rechowicz otworzył wystawę KOŁO w Narodowej Galerii Sztuki Zachęta.

  Link do profilu wykładowcy w USOSweb

  mgr Jacek Urbański

  Dyplom magistra uzyskał w 1983 roku – ASP w Warszawie, na Wydziale Malarstwa.
  Liczne wystawy malarstwa (indywidualne i zbiorowe) w Polsce, Niemczech, Belgii, Ukrainie.
  Od 1990 r. stała współpraca z TVP oraz innymi stacjami telewizyjnymi i niezależnymi producentami przy tworzeniu bardzo licznych programów i filmów. Ponad 20 lat doświadczenia na wszystkich etapach powstawania materiałów filmowych – od A do Z (pomysły, scenariusze, redakcja, reżyseria, zdjęcia, montaż, oprawa graficzna, muzyka). Posiada doświadczenie w koprodukcji międzynarodowej – seria filmów „Animals in Danger” dla EBU – jako pomysłodawca serii, autor polskiego odcinka i producent wykonawczy całości. Od 3 lat dzieli się swoim doświadczenie w Akademii Finansów i Biznesu Vistula ze studentami Grafiki i Dziennikarstwa.

  Link do profilu wykładowcy w USOSweb

 • NAJLEPSI W PRAKTYCE

  Studia na kierunku Grafika zostały zaplanowane tak, by jak najlepiej przygotować cię do podjęcia pracy artystycznej w pożądanym miejscu. Praktyczne podejście połączone z możliwością zdobycia szerokiego wachlarza kompetencji sprawia, że możesz rozwijać się w konkretnym kierunku i swobodnie decydować o swojej przyszłości.

  Przekonaj się, że Vistula jest Uczelnią najlepszą w praktyce. Zobacz, jakie korzyści przyniosą Ci studia na kierunku Grafika.

  KORZYŚCI ZE STUDIOWANIA GRAFIKI

  Projektowanie grafik
  Zyskasz wiedzę o tym, jak opracowywać i przygotowywać do druku materiały graficzne w różnych technikach. W tym procesie pomoże ci wyobraźnia, wiedza plastyczna i odpowiednie umiejętności techniczne.

  Przygotowywanie grafik komputerowych DTP
  Nauczysz się przygotowywać i przetwarzać wszelkie materiały graficzne w wersję cyfrową i gotową do druku – wszystko przy użyciu specjalistycznego oprogramowania komputerowego i sprzętu peryferyjnego.

  Multimedialne przygotowanie
  Nauczysz się projektować i przygotowywać elementy graficzne wykorzystywane w realizacjach multimedialnych. Zostaniesz wyposażony w wiedzę niezbędną do skompilowania projektu multimedialnego oraz jego realizacji.

  Profesjonalne zdjęcia
  Wykorzystasz wiedzę, umiejętności, sprzęt fotograficzny i specjalistyczne oprogramowanie do tworzenia wszelkiego rodzaju zdjęć, np. reportażowych, reklamowych czy artystycznych.

  Profesjonalne ilustracje
  Nauczysz się, jak w praktyce wykorzystywać wiedzę plastyczną, umiejętności warsztatowe i znajomość oprogramowania graficznego. Będziesz potrafił samodzielnie tworzyć profesjonalne ilustracje, będące interpretacją lub dopełnieniem przekazu werbalnego zawartego w materiałach do publikacji.

  JAKA PRACA PO STUDIACH GRAFIKA?

  Po ukończeniu studiów na kierunku Grafika otworzy się przed Tobą możliwość podjęcia pracy w wielu ciekawych miejscach. Będziesz mógł realizować się zawodowo w takich firmach i instytucjach jak:

  • agencje reklamowe i marketingowe;
  • muzea;
  • galerie sztuki;
  • wydawnictwa;
  • instytucje kultury.
 • Studia w języku polskim - obywatele UE i osoby posiadające Kartę Polaka

  Wpisowe Opłata roczna Opłata semestralna 10 rat w roku
  Studia stacjonarne 400 zł 8 100 zł 4 200 zł 890 zł
  Studia niestacjonarne 400 zł 6 200 zł 3 250 zł 690 zł

  Studia w języku polskim - studenci spoza UE*

  Wpisowe Opłata roczna Opłata semestralna
  Studia stacjonarne i niestacjonarne 120 € 1 450 € 775 €

  Studia w języku angielskim - obywatele UE i innych państw*

  Wpisowe Opłata roczna Opłata semestralna
  Studia stacjonarne 120 € 2 000 € 1 100 €

  *Do grupy obywateli innych państw płacących według stawek UE należą: obywatele pozostałych państw Europy, wszystkich państw
  Ameryki Północnej i Południowej, Wysp Karaibskich oraz Armenii, Azerbejdżanu, Gruzji, Kazachstanu, Kirgistanu, Mongolii,
  Rosji, Tadżykistanu, Turkmenistanu oraz Uzbekistanu.

  Studia w języku angielskim - studenci z pozostałych państw*

  Wpisowe Opłata roczna Opłata semestralna
  Studia stacjonarne 200 € 2 500 € 1 350 €

  *nie dotyczy studentów z państw Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Wysp Karaibskich, oraz Armenii, Azerbejdżanu,
  Gruzji, Kazachstanu, Kirgistanu, Mongolii, Rosji, Tadżykistanu, Turkmenistanu oraz Uzbekistanu.

  Zarządzenie Rektora o opłatach

  Pobierz
int(41216)

Kontakt:

Kontakt do Działu Edukacji Cyfrowej

elearning@vistula.edu.pl

 

Dla obywateli polskich:

Katarzyna Broniszewska

telefon: +48 22 4572 400

e-mail: rekrutacja@vistula.edu.pl

adres: ul. Stokłosy 3, 02-787, Warszawa

pokój: 28 (parter)

 

Joanna Godlewska
tel. 22 45 72 413
e-mail: j.godlewska@vistula.edu.pl
pok. 28

Dla cudzoziemców:

 

Admissions team:

Anna Voronko

International Admission Officer

tel.: WhatsApp or Viber:  +48 510 858 087

e-mail: admission2@vistula.edu.pl

pokój: 122 (1 piętro)

Aplikuj online

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. więcej

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close