Rodzaj studiów:

Studia II Stopnia

Tryb studiów:

stacjonarne, niestacjonarne (sobota i niedziela)

Czas trwania studiów:

2 lata (4 semestry)

Lokalizacja:

Warszawa

Język wykładowy:

polski

Uczelnia:

AFiB Vistula

 • GRAFIKA – OPIS KIERUNKU

  Grafika na poziomie magisterskim na Europejskim Wydziale Sztuk Akademii Finansów i Biznesu Vistula – to kierunek przeznaczony dla osób, które chcą samodzielnie działać twórczo i nie boją się artystycznych eksperymentów. To także idealna przestrzeń dla tych, którzy są zainteresowani pracą opartą na doświadczeniach eksperymentalnych z wykorzystaniem wyobraźni, własnych umiejętności rysunkowych, fotografii i najnowszych osiągnięć druku cyfrowego.

  Jeśli zamierzasz realizować własne, oryginalne koncepcje artystyczne, a do tego umiejętnie i swobodnie korzystać z posiadanego warsztatu grafika, dwuletnie studia magisterskie umożliwią Ci pozyskać niezbędną do tego wiedzę i specjalistyczne umiejętności. Nabędziesz je podczas wykładów, ćwiczeń i zajęć plenerowych.

  WYMAGANIA

  Jeżeli chcesz ubiegać się o przyjęcie na studia magisterskie na kierunku Grafika, musisz spełniać następujące wymagania:

  • posiadać dyplom ukończenia studiów licencjackich;
  • ukończyć studia licencjackie lub magisterskie w obszarze sztuki lub innym – np. studia humanistyczne i ogólnoplastyczne;
  • pozytywnie przejść rozmowę kwalifikacyjną połączoną z prezentacją i autoanalizą dotychczasowego, autorskiego dorobku plastycznego.

  Warunkiem uruchomienia kierunku jest zebranie określonej liczby kandydatów.

 • GRAFIKA – O PROGRAMIE

  Program kierunku Grafika (studia magisterskie) pozwala przygotować absolwentów do realizacji współczesnych, zaawansowanych zadań w projektowaniu, reklamie oraz grafice – wykonywanych zarówno indywidualnie, jak i zespołowo, w technologiach analogowych i cyfrowych.

  Koncepcja kształcenia przewiduje zrównoważoną ofertę nauczania tradycyjnych technik artystycznych i nowoczesnych, opartych o warsztat fotograficzny             i cyfrowy. Zajęcia nastawione na zdobywanie praktycznej wiedzy rozwiną Twoje zdolności kreatywnego myślenia oraz realizowania zadań artystycznych i projektowych.

  Jeżeli chcesz zostać samodzielnym artystą lub pracować jako grafik komputerowy, studia w AFiB Vistula są właśnie dla Ciebie!

  PRAKTYKI ZAWODOWE
  Na ostatnim semestrze studiów magisterskich na kierunku Grafika (stacjonarnych i niestacjonarnych)  zrealizujesz praktyki dyplomowe w wymiarze 50 godzin (2 tygodnie).

  SPECJALISTYCZNA WIEDZA
  W Akademii Finansów i Biznesu Vistula stawiamy na praktyczny wymiar kształcenia. Zajęcia na poziomie studiów magisterskich łączymy z rozwojem kreatywności w projektowaniu i nauką promocji przedsięwzięć na granicy sztuki i komercji.

 • Studia magisterskie na kierunku Grafika pozwolą Ci zrealizować jedną z dwóch specjalności: grafika artystyczna lub grafika dla biznesu.

  SPECJALNOŚĆ: GRAFIKA ARTYSTYCZNA

  Znacznie poszerzysz wiedzę z zakresu technik graficznych, również w obszarze grafiki komputerowej. Studia magisterskie w Akademii Finansów i Biznesu Vistula pozwolą Ci na tworzenie artystycznych eksperymentów z wykorzystaniem wyobraźni, własnych umiejętności rysunkowych czy fotografii. Stworzysz wiele unikatowych dzieł, obiektów przestrzennych oraz instalacji graficznych.

  SPECJALNOŚĆ: GRAFIKA DLA BIZNESU
  Poszerzysz wiedzę z zakresu mediów analogowych i elektronicznych, a także staniesz się świadomym twórcą, przygotowanym do pracy w obszarach związanych z kreacją. Zdobędziesz doświadczenie niezbędne do wdrażania własnych koncepcji artystycznych. Rozwiniesz kompetencje jako grafik komputerowyStudia z zakresu tej specjalności zostały stworzone dla osób, które chcą zająć się sztuką w wymiarze komercyjnym.

 • Dr Jolanta Johnsson - Uczelnia Vistula

  dr Jolanta Johnsson

  Specjalistka w zakresie malarstwa, rysunku, grafiki warsztatowej i projektowej. Swoje prace prezentuje zarówno na wystawach indywidualnych jak i zbiorowych. Współpracuje z wydawnictwami w Polsce, Szwecji i Niemczech. Projektuje layouty książek, okładek i reklam wydawniczych. Montuje materiały filmowe. Przez wiele lat jako montażystka i operator filmowy współpracowała z fińską telewizją Yleis OY oraz kanałem szwedzkojęzycznym.

  Dr Hab. Paweł Opaliński - Uczelnia Vistula

  dr hab. Paweł Opaliński

  Autor kampanii reklamowych i projektów graficznych. Ilustrator i fotografik. Laureat wielu nagród i wyróżnień, m.in Kieleckiej Nagrody Kultury, wyróżnienia Międzynarodowej Federacji Artystów Fotografików, nagrody specjalnej Tatrzańskiego Parku Narodowego za popularyzację piękna tatrzańskich krajobrazów i honorowego wyróżnienia w kategorii „najlepszy portret 2015” International Black&White Photography. W latach 2011-2014 był wiceprezesem Zarządu Okręgu Świętokrzyskiego Związku Polskich Artystów Fotografików w Kielcach i członkiem Rady Artystycznej ZPAF w Warszawie.

  Mgr Julia Fałat - Uczelnia Vistula

  mgr Julia Fałat

  Absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. Doktorantka Polskiej Akademii Nauk. Realizowała stypendia zagraniczne we Francji na Universite Nancy 2 oraz Universite de Poitres of Qazvin. Doświadczenie zawodowe zdobywała we Francji w Musee Sainte-Croix w Poitiers oraz w Pałacu Wilanowskim w Warszawie.

  dr Zuzanna Lewandowska

  Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Zajmuje się ilustracją i grafiką projektową (plakaty, katalogi, okładki książkowe). W swojej twórczości stosuje różne techniki: rysunek, grafikę cyfrową, malarstwo. Realizowała zlecenia m.in. dla takich wydawnictw jak: W.A.B, Czytelnik, Media Rodzina. Jej ilustracje zamieszczane były w magazynach m.in. City Magazine, Twój Styl.Na swoim koncie ma również wiele indywidualnych wystaw. Juror wielu konkursów krajowych i międzynarodowych w tym: międzynarodowego fotograficznego konkursu „Perspektywa” (czerwiec 2015 r.)

  dr Marek Kowalski

  Uczestnik wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych, w kraju i za granicą. Twórca realizacji plenerowych własnych prac w przestrzeni publicznej. Tworzył ołtarze głównei boczne w kościołach w Warszawie. Projektant i wykonawca licznych nagród, i statuetek. Laureat nagrody rektorskiej trzeciego stopnia oraz wyróżnienia w konkursie na projekt pomnika Zygmuta Krasinskiego.

  prof. dr hab. Rosław Szaybo

  Polski grafik, plakacista, fotograf oraz projektant okładek płyt i książek. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W latach 1967-1972 w Londynie był dyrektorem artystycznym w agencji reklamowej Young and Rubicam oraz dyrektorem kreatywnym w CBS Records (Columbia Broadcasting System; 1972-1988). Pracował dla takich firm, jak Heinz, Yardley, Player’s, Rank Xerox. Zaprojektował m.in. słynną okładkę do płyty Krzysztofa Komedy pt. Astigmatic. Laureat licznych nagród oraz juror konkursów polskich i zagranicznych. W 1992 otrzymał medal Polonia za wybitny wkład w prezentację Polski na Wystawie Uniwersalnej EXPO ’92 w Sewilli.

  Dr Hab. Adam Fołtarz - Uczelnia Vistula

  dr hab. Adam Fołtarz

  Absolwent Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W latach 1998-2013 związany z Instytutem Architektury i Urbanistyki Politechniki Łódzkiej. Brał udział w wielu wystawach zarówno krajowych jak i międzynardowych. W swoim dorobku artystycznych ma m.in: zbiorową wystawę pt. „Erotage” czy wystawę autorska pt. „Struktury czasoprzestrzenne”. Jest również autorem wielu etiud i akcji para-plastycznych np. „… Klik Klak”, „Opowieść nie całkiem Dada”.

  dr hab. Antoni Fałat

  Polski malarz, grafik i rysownik. Ukończył Wydział Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, uzyskując dyplom z wyróżnieniem. Współzałożyciel grupy artystycznej „AUT” (1969 r.). Swoje prace wystawia zarówno w kraju jak i za granicą. W swoim dorobku artystycznym ma 98 wystaw indywidualnych oraz 284 wystawy zbiorowe. Jego obrazy znajdują się m.in w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Muzeum w Gandawie, Muzeum Puszkina oraz Instytucie Sztuki w Moskwie. W 1997 r. otrzymał Medal Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania. Jest także laureatem Złotego Medalu na III Festiwalu Sztuk Pięknych Zachęta oraz Złotego Medalu Bielskiej Jesieni.

  dr Magdalena Cybulska-Ziontek

 • NAJLEPSI W PRAKTYCE

  Studia na kierunku Grafika zostały zaplanowane tak, by jak najlepiej przygotować Cię do podjęcia pracy w wybranym obszarze. Praktyczne podejście połączone z szerokim wachlarzem  kompetencji, które rozwiniesz sprawią, że śmiało postawisz pierwsze kroki na zawodowej drodze.

  Po ukończeniu studiów magisterskich otrzymasz tytuł magistra sztuki.

  Przekonaj się, że Vistula jest Uczelnią najlepszą w praktyce. Zobacz, jakie korzyści przyniosą Ci studia na kierunku Grafika.

  KORZYŚCI ZE STUDIOWANIA GRAFIKI

  Twórcza samodzielność

  Zostając magistrem sztuki, będziesz samodzielnie i świadomie tworzyć dzieła artystyczne w wybranych przez siebie technikach.

  Projektowanie grafik
  Opanujesz tworzenie własnych koncepcji opracowania i przygotowania materiałów graficznych do druku w różnych technikach, w oparciu o własną wyobraźnię, wiedzę plastyczną i odpowiednie umiejętności techniczne.

  Bogate zaplecze
  Podczas studiów nauczysz się obsługi specjalistycznych narzędzi i sprzętu pomocnego do tworzenia unikatowych kreacji. Będziesz dobrze przygotowany do dynamicznej pracy w świecie reklamy i nowych mediów.

  Zawodowa gotowość
  Dzięki nauce typografii, grafiki projektowej, a także zdobyciu wiedzy z zakresu marketingu i promocji, będziesz przygotowany do tworzenia i wdrażania komercyjnych projektów np. w branży reklamowej.

  JAKA PRACA PO STUDIACH GRAFIKA?

  Dyplom studiów magisterskich na kierunku Grafika otwiera możliwości podjęcia pracy w wielu ciekawych sferach.

  Możesz realizować się zawodowo w następujących instytucjach:

  • muzea;
  • galeria sztuki;
  • instytucje kultury;
  • agencje reklamowe;
  • agencje marketingowe;
  • działy reklamy i marketingu firm;
  • studia telewizyjne i filmowe;
  • wydawnictwa;
  • drukarnie i zakłady graficzne.
 • Studia w języku polskim - obywatele UE i osoby posiadające Kartę Polaka

  Wpisowe Opłata roczna Opłata semestralna 10 rat w roku
  Studia stacjonarne 400 zł 8 100 zł 4 200 zł 890 zł
  Studia niestacjonarne 400 zł 6 200 zł 3 250 zł 690 zł

  Studia w języku polskim - studenci spoza UE

  Wpisowe Opłata roczna Opłata semestralna
  Studia stacjonarne 120 € 1 450 € 775 €
  Studia niestacjonarne 120 € 1 450 € 775 €

  Uchwała Rady Wykonawczej o opłatach

  Pobierz

  Aneks do Uchwały Rady Wykonawczej

  Pobierz

Opinie o nasPokaż wszystkie

 • Wykładowcy

  prof. Witold Orłowski

  Rektor AFiB Vistula, były doradca prezydenta

  Warto studiować Finanse i Rachunkowość na Akademii Finansów i Biznesu Vistula

  Jest to kierunek stworzony z myślą o i tych, którzy chcą pracować w firmach, analizować dane, zajmować się rachunkowością i o tych co chcą sami inwestować. Rozumieć rynki.

 • Studenci

  Natalia Śmieszek

  studentka Dziennikarstwa

  Przez 5 lat studiowałam w Grupie Uczelni Vistula, ukończyłam Turystykę i Rekreację.

  Obecnie kończę Dziennikarstwo. Przez te wszystkie lata wzięłam udział w ciekawych projektach, również międzynarodowych...

 • Studenci

  Lena Obernikhina

  studentka Zarządzania

  Liczba ekspertów, którzy są na tej uczelni to jest coś po prostu niesamowitego.

  To są ludzie, którzy przekazują Ci wiedzę bezpośrednio. To są ludzie, którzy prowadzą biznes za granicą i w Polsce. Czyli to jest właśnie ta praktyka, której czasem nam brakuje na uczelniach.

 • Absolwenci

  Adam Zieliński

  absolwent Finansów i Rachunkowości

  Obecnie pracuję w banku w dziale planowania i analiz!

  Pracę zacząłem w czasie studiów na Akademii Finansów i Biznesu Vistula, gdzie poznałem ekspertów z różnych dziedzin biznesu, którzy przekazali mi solidne podstawy pracy oraz umiejętności, które są wykorzystywane w firmach. Dzięki czemu zaaklimatyzowałem się i usamodzielniłem na nowym stanowisku pracy.

Kontakt do Działu Rekrutacji

Godziny pracy Działu Rekrutacji

 

Godziny pracy:

poniedziałek- środa 10.00-18.00
czwartek (9.08.2018) 10.00-17.00

 Piątek – 9.00-17.00

Sobota – 9.00-15.00

Kontakt:

telefon: 22 45 72 400
e-mail: rekrutacja@vistula.edu.pl
adres: ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa
pokój: 28 (parter)

Aplikuj online

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. więcej

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close