• Ze względu na obecną sytuację epidemiczną i panujące ograniczenia, termin Gali „Kompasy Vistuli” został przełożony na 17.09.2020 r.

„Kompasy Vistuli” to konkurs organizowany przez Szkołę Główną Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Jest skierowany do polskich i zagranicznych absolwentów następujących uczelni:

• Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula;
    • Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji;
    • Wyższa Szkoła Hotelarstwa, Gastronomii i Turystyki w Warszawie;
    • Wyższa Szkoła Turystyki i Rekreacji im. Mieczysława Orłowicza w Warszawie;
    • Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Łodzi;
    • Akademia Finansów i Biznesu Vistula – kierunek Turystyka i Rekreacja;
    • Uczelnia Vistula – kierunek Turystyka i Rekreacja;
    • Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Informatyczna – kierunek Turystyka i Rekreacja.

Celem konkursu jest wyłonienie i uhonorowanie absolwentów, którzy odnieśli znaczący sukces na polu zawodowym związanym z szeroko pojętą gościnnością, w pracy w sektorach takich jak: turystyka, hotelarstwo i HORECA, branża spotkań, zarządzanie sportem lub w innych sektorach. To właśnie oni są najlepszymi ambasadorami uczelni. Ich dokonania zawodowe są miarą naszego sukcesu, dowodem wysokiej jakości kształcenia i praktycznego przygotowania.

„Kompasy Vistuli” są przyznawane w dwóch kategoriach:

• Menedżer;
    • Przedsiębiorca.

Kapituła może utworzyć w danym roku dodatkowe kategorie, w których przyzna po jednej nagrodzie.

• Zgłoszenie do konkursu „Kompasy Vistuli” jest procesem dwuetapowym.

1. Zgłoszenie kandydata – absolwenci mogą zgłaszać się sami lub ich kandydatury mogą wysuwać osoby trzecie, inni absolwenci, wykładowcy, pracodawcy.
    2. Przyjęcie nominacji – osoba nominowana przesyła docelowe zgłoszenie.
  • Oceny kandydatów, wybór finalistów i laureatów konkursu „Kompasy Vistuli” dokonuje Kapituła. Powołuje ją rektor Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. W jej skład wchodzą:

• Magdalena Kondas, Redaktor Naczelna MeetingPlanner.pl – Przewodnicząca
    • Edyta Brykała, Dyrektor Zarządzająca, Life Institute
    • Marta Chmielewska, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Branży Eventowej, Prezes Zarządu Mea Group
    • Joanna Gorczyca, Dyrektor Biura Prewencji i CSR, PZU
    • Anna Jaglińska, PR Manager Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula
    • Aleksandra Komosińska, Human Resources Executive Hotel Bristol, A Luxury Collection Hotel
    • Karolina Stępniak, Redaktor Naczelna Świat Hoteli, horecanet.pl, Dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka Brog B2B
    • Bartłomiej Szmajdziński, Dyrektor ds. Personalnych Polska i Kraje Bałtyckie, Dział Zarządzania Talentami i Kulturą Organizacyjną, Orbis SA
    • Ireneusz Węgłowski, Prezes Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego, Wiceprezes Zarządu Grupa Hotelowa Orbis
    • Anna Woda, Zastępca Kierownika, Centrum Nauki Kopernik
    • Jolanta Żyśko, Rektor Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula
    • Krzysztof Celuch, Pełnomocnik Rektora Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula ds. Współpracy z Otoczeniem
  • W Konkursie „Kompasy Vistuli” zostali nominowani:

• w kategorii Menadżer:

Michał Maziarczyk, Director of Sales Poland & Baltic States, Liberty International Tourism Group

Adriana Rogalska, Dyrektor, Natura Mazur Resort & Conference

Paulina Zawadzka, Convention Sales Director, Crowne Plaza Warsaw

• w kategorii Przedsiębiorca:

Olgierd Gołubniczy, Współwłaściciel, Go Apartments

Diana Jabłońska, Współwłaściciel/ Dyrektor Zarządzająca, Dan-Kart

Sebastian Nasiłowski, CEO, CFO, Tourist Polska

• „Kompasy Vistuli” 2020 r.

• Kategoria Menadżer:

Adriana Rogalska, Dyrektor, Natura Mazur Resort & Conference